A program rövid leírása, oktatási időpontok:
A kerületi Rendőrkapitányság részéről az előadások lényege a kisgyermekek - korosztályuknak megfelelő formában történő - közlekedésbiztonságra való nevelése. Olyan témaköröket körbejárva, mint a gyermekülés, biztonsági öv használata, gyalogos, kerékpáros közlekedés főbb szabályai. Alapvető közlekedési táblák, és a forgalomirányító fényjelző készülék jelzéseinek értelmezése. Természetesen ez elméletben és gyakorlatban is játékos formában történik. Oktatás, csoportok fogadása a játszóházban: heti 1 alkalommal, reggel 9-12 óra között, (3-6 csoport).
A kerületi Mentőállomás részéről– havi egy alkalommal (3-6 csoport) – a kisgyermekekhez igazítva felhívni a figyelmet a közlekedésben való részvételkor a rájuk leselkedő esetleges sérülésekre. Többek között a gyalogos, kerékpáros közlekedésnél vagy a gyermekülés vagy biztonsági öv nélküli közlekedésnél a veszélyekre, a baleset során szerezhető sérülésekre. Valamint tilos jelzésen áthaladás veszélyeire, illetve a tömegközlekedési eszközön történő kapaszkodás fontosságára.
A kerületi Katasztrófavédelem részéről– havi egy alkalommal (3-6 csoport)-Tűzbiztonság – tűzmegelőzés “… a prevenció, a tűzmegelőzés leghatékonyabb tartalékai a nevelésben vannak… A nagy kérdés, hogy mikor kaphat a kisgyerek gyufát a kezébe. Nem azért, mert arra a nagyon egyszerű műveletre nem lenne képes, hogy végighúzza a gyufaszálat a doboz oldalán, hanem azért, mert nem gondolkodik előre. Amikor számára váratlan esemény történik, nem tud okosan dönteni. Elsősorban ijedséggel reagál és nem a lehetőségeinek megfelelően. Hogyan tanulja meg egy gyerek a tűz használatát, kezelésének módját, a megelőzés eszközeit, vagy a menekülés optimális stratégiáit? Csak és kizárólag úgy, hogy először látja, majd később a felnőttel együtt gyakorolja, próbálgatja és hosszas tanulás után lesz/lehet kompetens kezelője a tűznek.”
A „Vigyázunk Rátok” jelmondattal a kisgyermekekben szeretnénk tudatosítani, hogy baj esetén segítséget nem szégyen kérni bármelyik hivatásos szervtől!
Közös érdekünk a segélyhívószám (112-es) megtanítása a program során, hiszen ezen keresztül probléma esetén az irányító központ vezetője célirányosan tud küldeni egységet, hiába a gyermek nem a specifikus szervet hívta.
Reméljük ezen tanévben is tudunk új információkat nyújtani a gyermekeknek, illetőleg a már meglévőket megerősíteni.
Oktatási időpontok: március 31., április 14., 21., 28. május 6., 19., 25. és június első két hetében egyeztetés szerint, délelőtt 9-12 óra között. Előzetes időpont foglalás szükséges a pildiko@ckp.hu mail címen.
koordinátor: Balázs Henriett r. zls, közlekedési referens
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges