Jelenlegi hely

Varázslatos mesevilág, ami fenntarthatóságra tanítja a gyerekeket

Mivel egyre fontosabb, hogy életünk része legyen a fenntarthatóság, ezért lényeges, hogy már egészen kicsi korban megismerkedjenek a gyerekek a környezettudatossággal. Ahhoz azonban, hogy ez igazán vonzó és szórakoztató legyen számukra, játékosan kell megtanítani őket a fenntarthatóságra és persze „gyereknyelven” kell elmagyarázni, mit is jelent pontosan ez a fogalom. Ebben segít az óvodásoknak és a kisiskolásoknak a Campona első mesekönyve, a Zöld mesék Campival, amelynek szerzője a népszerű színésznő, énekesnő és író, Farkasházi Réka.

Tőlünk függ a bolygónk jövője

Réka szerencsésnek érzi magát, hiszen rengeteg időt tölthet gyerekek között. Dalaival, meséivel nem csak szórakoztatni szeretné a kicsiket, hanem tanítani is: úgy véli bennünk a jövő, a bolygónk jövője, ezért sok múlik azon, hogyan bánunk vele.

Ma már a szülőknek, pedagógusoknak az is a feladatuk, hogy rávezessék a gyerekeket a környezettudatosság útjára, így mire felnőtté válnak természetes lesz számukra, hogy szeretettel és felelősséggel bánjanak a környezetükkel. A játékos tanulásban sokat segíthetnek Farkasházi Réka meséi, amelyekben a Campona kabalafigurája, Campi ad hasznos tanácsokat a fenntarthatóságról.

Egy okos barát mindig jól jön

A rövid és tanulságos történetek főszereplője Lizi, a 8 éves bátor és mindig kíváncsi kislány, akinek ki más lehetne a titkos barátja, mint Campi. Ő a legszőrösebb és a legaranyosabb plüss a földkerekén, és ahogyan az a mesékből is kiderül, rengeteg érdekes dolgot tud és tanít a fenntarthatóságról. Többek között például elmagyarázza Lizinek, miért nem szabad pazarolni az ételt, a vizet vagy az áramot, miért hasznosak a méhek, mik azok a megújuló erőforrások, és miért olyan káros a levegőszennyezés. Campi türelmesen és érthetően mesél, ezáltal nem csak Lizi, hanem az összes gyerek könnyedén megértheti miről is szól valójában a környezettudatosság.

Varázslatos utazás Farkasházi Rékával

Réka igazán közel hozta a gyerekekhez a fenntarthatóságot, november végén ugyanis ellátogatott a Klauzál Gábor Budafok-Tétényi Művelődési Központba, ahol több mint 250 óvodásnak olvasott fel a mesekönyvből, mindezt zenés kíséret mellett.
A szórakoztató programból természetesen Campi sem maradt ki, elkísérte Rékát. Ő is köszöntötte a gyerekeket, akik nem csak neki, hanem a mesekönyvnek is nagyon örültek, amit a helyszínen ajándékba kaptak.

Az izgalmas mesék varázslatos világokon keresztül mutatják be a kicsiknek, hogy bolygónk védelme csakis rajtunk múlik. És bár a környezettudatos magatartás otthon kezdődik, közös összefogással sokat tehetünk a Föld jövőjéért, a fenntarthatóságért.



 - Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére