Lassan már minden kisgyerek ragaszkodik ahhoz, hogy saját táskát is vigyen magával, erre, jók lehetnek a gyerekbőröndök, de akár a hátizsákok is. Így mindig kéznél lehet a kedvenc szőrmeállat, vagy játék. De nekünk is jobban át kell gondolni a pakolást, főleg, ha van karonülő, vagy totyogó a tesó, akinek több mindent kell eltenni. A távolság sem mindegy, van, aki merészen messze utazik a nyáron, de van, aki inkább a közelbe megy el hosszabb időre. Ez persze gyerek és habitus függő, de lássuk is, hogy mit érdemes szem előtt tartani, ha gyerekkel utazunk!
Utazás csecsemővel, vagy totyogóval
Ha szeretünk utazni, akkor valószínűleg családosan is rendszeresen hódolunk majd ennek a szenvedélyünknek. Azonban egészen kicsi gyerekkel – még ha úgy is tűnik – nem könnyű utazni. A karonülő baba is okozhat bonyodalmakat utazás alatt/közben, akkor meg pláne nehezedik a dolog, ha gyermekünk már önállóan járkál és persze mindig arra szeretne menni, amerre mi nem. A pelenka és egyéb kiegészítők tárolására szánt táska ilyenkor állandó társunk, hiszen az a legjobb, ha mindig kéznél van. totyogónk pedig biztosan hozni szeretné kedvenc állatkáját, kabaláját, aminek bizony már nem árt egy kis hátizsák, vagy bármilyen tárolásra alkalmas táska.
Öntudatos ovisok
Na, ők már igazán a különféle divattrendek hatása alá kerülnek, látják társaik öltözködését és azt is, hogy gyakorlatilag minden felnőtt termékből kapnak mini-változatot. Így ne lepődjünk meg, ha külön bőröndöt, vagy hátizsákot kérnek az utazáshoz. Ragaszkodnak jó pár játékhoz, plüsshöz és ezeket szeretik maguk bepakolni. No itt aztán számos konfliktusforrást rejthet a készülődés! A legtöbb gyerek imád gyűjtögető életmódot folytatni, azaz teljesen haszontalan dolgokat bepakolni a kis csomagjába. A szükséges alvós haverokon kívül sokszor nem értjük mit keres egy fa bot, vagy gesztenye a csomagban… Nehéz őket lebeszélni a felesleges dolgok cipeléséről, ezért talán nem árt, ha előre tisztázzuk, hogy mit pakolhatnak be és persze a halmazállapotról se feledkezzünk meg, főleg, ha a csomag felkerül a repülő utasterébe!
Kisiskolások és tinik
Az általános iskolás gyerekek már hozzászoktak a hátizsák cipeléséhez, viszont talán utazáshoz kézipoggyásznak kényelmesebb, ha egy gurulós verziót választanak. Kíméli a gerincet, hátat, kényelmesen húzható és talán még „felnőttesebb” is, mint a hagyományos hátizsák. Meghát mégis olyan gurulós bőrönd-szerű, így hasonlít a felnőttek poggyászához. Mivel nagyon sokféle szín és minta kapható az online térben, ezért nehéz választani. Jó, ha egy ergonómikus kialakítású, többrekeszes fazont választunk, amelynek legalább az alja vízlepergető réteggel kezelt, így, ha figyelmetlenségből nedves helyre teszi gyermekünk, a tartalma akkor is száraz marad.
A tinik a saját kézipoggyász mellé már valószínűleg saját bőröndöt, sporttáskát szeretnének. Szerencsére remek, trendi darabok kaphatók, akár kis-, közép-, vagy nagy méretben gondolkodunk. A fiús utazótáskától egészen a csajos, keményfedeles bőröndig. Nekik már ideálisabb egy laptop, vagy rolltop hátizsák, amiben kényelmesen elhelyezhetik a kütyüiket, fülhallgatót, e-bookot etc. Nekik már saját nesszeszer is kell, hiszen a bőr és testápolás ebben a korban kezd leginkább hangsúlyossá válni.
Milyen messze és hány gyerekkel utazunk?
Ha már eldöntöttük és elszántuk magunkat a családi utazásra, az is fontos szempont lehet, hogy milyen messze utazunk. Hosszú és messzi utakra lehetőleg praktikusan készüljünk, az egy-egy kézipoggyász megengedett, de bőröndök tekintetében lehetőleg törekedjünk a minimumra. Így előfordulhat, hogy a tesók egy bőröndbe kell, hogy pakoljanak, de ez jóval egyszerűbb, mint sok kisebb bőröndöt üldözni a reptéren, vagy cipelni a kocsitól és még sorolhatnánk.
Közeli utakra készülhetünk lazábban, de azért ezt sem szabad túlzásba vinni: mindig előre döntsük el és fektessük le a szabályokat, mert az sem jó, ha a társasjátéktól a felfújható krokodilig mindent bepakolunk. Na, az pedig még rosszabb, ha egy-egy dolog nem fér be a bőröndbe, ezért bedobjuk a csomagtartóba, ahol megérkezéskor őskáosz fogad majd minket!
Több gyerekkel, akik eltérő korúak, biztosan nem ússzuk meg a „mindent viszünk” jellegű pakolást. Mert, ami az egyiknek kell, az a másiknak biztosan nem jó. Szóval muszáj figyelembe vennünk az egyéni preferenciákat is, ha szeretnénk megőrizni a családi békét.
Szponzorált tartalom