Jelenlegi hely

Vajon mihez kezdenénk áram nélkül?

Az elektromosságot életünk számos területén hasznosítjuk. A mai ember talán már meg sem tudna lenni nélküle. Sokszor meg sem fordul a fejünkben, pedig alig van olyan tevékenységünk a mindennapokban, amelyhez ne használnánk valamilyen formában az elektromosságot.

Gyorsan végiggondolva egy ilyen folyamatot, ha nem lenne elektromosság, akkor megszűnne a telekommunikáció, leállna az olajkitermelés, a szénbányászat. Üzemanyag híján pedig megállna a közlekedés és a nagyüzemi mezőgazdaság, stb. Gondoljuk végig az egész családdal, hányszor használunk elektromos berendezéseket a felkeléstől a lefekvésig. Megdöbbentően sokszor! A hétvégén a Da Vinci Learning TV csatorna segítségével megtudhatjuk és gyermekeinknek is megmutathatjuk, mennyi mindent köszönhetünk a Földön az elektromosságnak.

Az elektromosság nagyon fontos. Mozgatja a dolgokat, világosságot kreál, megfőzi az ételünket, és könnyebbé varázsolja az életet. De honnan származik? A Da Vinci Learningen most megtudhatjuk. Az is kiderül, a Föld hogyan állítja elő saját elektromosságát, a villámlást. Találkozzunk Faraday-vel, Edisonnal és Teslaval, a tudósokkal, akiknek azt köszönhetjük, ahol ma tartunk. Saját kísérleteket is végezhetünk – készítsünk citromból elemet, világítsunk cukorral, vagy építsünk elektromos motort. Mindezt július 15-16-án. Az egyszerű kísérletektől a legújabb kutatásokig fedezzük fel az elektromosság történetét az e havi fókusztémával a Da Vinci Learning TV csatornán!

Fókuszban: Elektromosság

2017. július 15. @ 18:15 – 21:00

2017. július 16. @ 18:10 – 21:00

július 15.

18:15 Pofonegyszerű - Sztatikus töltés

18:30 Pofonegyszerű - Elektromosság

18:45 Finding Stuff Out - Elektromosság

19:06 Tudomány nagyban - Mágneses lebegés

19:10 Tudomány nagyban - Áramtermelés

19:35 Az elektromosság története - Szikra

20:00 Az elektromosság története - Találmányok kora

21:00 Pofonegyszerű - Sztatikus töltés

július 16.

18:10 Tudomány nagyban - Elektromágnes

18:35 Tudomány nagyban - Villámlás

19:00 Történelmi találmányokThomas Alva Edison és Nikola Tesla – a harc, ami a társadalmat szolgálja

19:30 Egyszer volt, hol nem volt… - Tudós felfedezőkFaraday és az elektromosság

20:00 Nagy álmodozók - Tesla szabadenergiája

21:00 Az elektromosság története - Felfedezések és forradalmak

Forrás: Felelős Szülők Iskolája

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére