Jelenlegi hely

Országszerte készülnek az okosruhák a Kutatók Éjszakájára

Az idei Kutatók Éjszakájának egyik legnagyobb durranásának ígérkezik az Ericsson SzerCODE Challenge, egy nagyszabású show, ahol okos ruhákat, viselhető eszközöket vonultatnak majd fel. Ezek az okos viseletek azonban nem nagy gyártók műhelyeiből kerülnek ki, hanem mindennapi emberek készítik őket, ugyanis az Ericsson és a Szertár blog csapata  országszerte olyan foglalkozásokat hirdet, ahol kicsik és nagyok egyaránt elleshetik hogyan is készülhetnek ilyen ruhadarabok.

Az elkészült munkák, vagy a foglalkozások alapján később továbbfejlesztett okos öltözetek benevezhetők lesznek a versenybe, hogy végül 2016. szeptember 30-án, a Kutatók Éjszakáján a divat és a műszaki ismeretek terén egyaránt jártas szakmai zsűri választhassa ki közülük a legjobbakat.

Az Ericsson idén hetedik alkalommal vesz részt a Kutatók Éjszakáján. A vállalat minden évben izgalmas programokat nyújt budapesti K+F Központjában, mely az ország legnagyobb infokommunikációs kutató létesítménye. A látogatók többek között látványos fizikai kísérleteket nézhetnek végig, megismerhetik a kutatók hobbijait de csak ezen a napon nyílik meg az Ericsson szigorúan elzárt kutatólaborja is. Az izgalmas programok mellett a vállalat mindig készül valami igazán nagy dobással is. Tavaly például a közönség segítségével több száz rajzoló robottal döntötték meg a legnagyobb robotok által rajzolt kép és az egy négyzetméterre jutó robot (12,5 robot/m2) rekordját is.

Az idei SzerCODE Challenge, mely immár országos méretűvé nőtte ki magát, nem kisebb dologra vállalkozik, minthogy bebizonyítsa, hogy a tudomány valóban mindenkié, hiszen egy kis kreatív gondolkodással akárki egy már nem használt ruhadarabból vagy elektronikai eszközből könnyen valami újszerűt alkothat, mindennemű előképzettség nélkül. Ennek érdekében az Ericsson és a Szertár csapata ingyenes okosruha-készítő foglalkozásra hív minden érdeklődőt 5-től 99 éves korig az ország különböző pontjain.

Az elkészült okos ruhák négy kategóriában nevezhetők: az Ericsson SzerKÓD S a legkisebbeknek ad lehetőséget tíz éves korig, hogy elkészítsék a saját világító, rezgő, izgő, mozgó ruháikat, kiegészítőiket. A kicsit idősebbek némileg fifikásabb öltözetekkel indulhatnak a Ericsson SzerKÓD M kategóriában. Komolyabb szaktudást, sőt akár már kódolást is igényelnek a Ericsson SzerCODE L ruhadarabjai, a legbonyolultabb hordható eszközöket, okosruhákat pedig a Ericsson SzerCODE XL kategóriába várják a szervezők, itt már előfeltétel, hogy az Ericsson szakterületéhez kötődően ezek a ruhák vagy kiegészítők már kommunikáljanak is egymással, vagy a külvilággal.
Azt még csak elképzelni lehet, milyen ruhadarabok készülnek majd az Ericsson SzerCODE Challenge-ben, de szeptemberben a Kutatók Éjszakáján, az Ericsson K+F központjában mindenre fény derül.
Nevezés és további információk az Ericsson facebook oldalán.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A természet mosolya

Mit suttog az erdő?

Pályázat típusa: Természetvédelmi-irodalmi vers,-próza,-meseíró pályázatKorosztály: több korosztály: általános iskolások és középiskolásokBeküldési határidő: 2025. június 20.
A természet mosolya

A természet mosolya

Pályázat típusa: természetfotósKorosztály: több korosztály: általános iskolások és középiskolásokBeküldési határidő: 2025. június 20.
Stockholmi Ifjúsági Víz Díj

Stockholmi Ifjúsági Víz Díj

Pályázat típusa: tudományos - nemzetköziKorosztály: 15 - 20 éves középiskolásokBeküldési határidő: 2025. február 23.
Félévi bizonyítvány para: tényleg számít, vagy csak a szülők őszhajszálait szaporítja, avagy mit jósol a félévi bizonyítvány?

Félévi bizonyítvány para: tényleg számít, vagy csak a szülők őszhajszálait szaporítja, avagy mit jósol a félévi bizonyítvány?

Tudtad, hogy a január az egyik legstresszesebb hónap az iskolás gyerekek számára? Bizony a félévi bizonyítvány érkezése jelentős stresszt okozhat, miközben az év végi bizonyítvány már jóval kevesebb feszültséget szokott kiváltani.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére