Szeretnék felhívni a figyelmet a városi környezet élhetőbbé tételére, a közösségi életterek hangulatára és fontosságára, hogy ébren tartsák az erzsébetvárosiak és általában a budapestiek érdeklődését a kerület magas igényű kulturális hagyományai iránt. A programok összeválogatásánál minden korosztály igényeit figyelembe vették, hogy teljes családok élvezhessék ezt a napot.
Program
9.00-10.00, Madách tér - JÓGA A FÜVÖN LOVÁSZ ANDIVAL
10.00-10.45, Nagyszínpad - DANNY MESÉL
Danny Bain az Amerikai Egyesült Államokban született és nőtt föl. Zenélni hazájában, Afrikában és Dél-Amerikában tanult, majd 2010-ben Magyarországra érkezett. Jellegzetes mesemondó stílusa afrikai zenei hagyományokra épül, tradicionális és saját népmeséket ötvöz fülbemászó dallamokkal és hipnotikus ritmusokkal afrikai balafon kíséretében. A „Danny mesél” program átfogó módon nyújt a gyerekeknek lehetőséget arra, hogy fejleszthessék nyelvi készségeiket, zenét és táncot tanulhassanak, és új kultúrákat és hangszereket fedezhessenek fel.
11.00-11.45, Nagyszínpad - SALAMON BEA ÉS A MÉTA
Az eMeRTon díjas MÉTA népzenei együttes 1983-ban alakult Pécsett, Salamon Beáta vezetésével. Tagjai a magyar népzene elkötelezettjei, magasan képzett zenészek. Salamon Beáta és kollégái komoly oktatási és kulturális tevékenységet végeznek, határainkon átívelő gyűjtőmunkájuk ma is tart, zenei rendezőként és producerként számos hazai és külföldi produkció sikeréhez hozzájárulnak.
11.00-15.00, Madách tér - JÁTSZÓHÁZ A PIROS KAKAÓVAL
11.00-14.00, Stúdió - TiNTALÓ CIRKUSZ
A Tintaló Cirkusz egy szokatlanul kicsi cirkusz, ahol 20-25 gyermek számára van férőhely. És csak gyerekek számára! Ide a szülők nem léphetnek be! Ők csak a sátor oldalán elhelyezett lyukakon keresztül kukucskálhatnak, miközben a kicsik közvetlen közelről láthatják a mechanikus bábok 25 perces műsorát. Az aprócska porondon fából faragott elefánt, bohócok, légtornász, egyensúlyozó-művész ejti ámulatba a nagyérdeműt. Az előadás naponta többször is megtekinthető!
13.30-15, Közönségszervezés - VERS CSAK NEKED
14.30-15, Stúdió - BABITS MIHÁLY: JÓNÁS KÖNYVE
előadja: Csuja Imre
Babits Mihály a Jónás könyvében fogalmazza meg a szellem emberének kötelességét a "világ hatalmai" ellenében, a kiállás feltétlen parancsát az európai kultúra és humánum mellett, az erőszak és a bosszú elvetését. Az önironikusan megrajzolt Jónás dühödt prófétálásán kívül a világban szükség van a megbocsátó Isten kegyelmére is: ez Babits szellemi végrendelete a világégés előtt álló Európa és Magyarország számára.
15.10-15.40, Kisszínpad - EWALD RÉZFÚVÓS EGYÜTTES
Az Ewald Rézfúvós Együttes az ország talán legtehetségesebb fúvós együttese, nyitottak minden stílus és irányzat, a könnyebb és komolyabb műfajok felé egyaránt – az egyetlen kritérium számukra a minőség. Az Együttes 1996-ban alakult a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem akkori hallgatóiból. Tagjai: Bakó Levente, Tarkó Tamás, Kovalcsik András, Magyar Péter, Peresztegi Attila.
16.00-16.30, Nagyszínpad - SOHARÓZA
17.00-17.30, Kisszínpad - LUKÁCS MIKLÓS TRIÓ - CIMBIÓZIS
Tagok: Lukács Miklós - cimbalom, Baló István - dob, Orbán György - nagybőgő
A trió egészen új, a tagjai azonban régóta működnek együtt, így emberileg és zeneileg is tartalmat kap első projektjük - Lukács Miklóstól eredő - elnevezése: Cimbiózis.
"(...) Úgy komponáltam erre a trióra, hogy kamarazene-szerűen szólaljunk meg, ahol minden zenész egyforma súllyal van jelen. Ezért is választottam névnek a Lukács Miklós Trió – Cimbiózist, mert a köztünk lévő szimbiózis kulcsfontosságú. Nem teljes kompozíciókat, hanem irányokat írok meg. Nagyjából húszperces számok lesznek a koncerteken, amik két vagy három részre tagolhatók.
A két fő szakasz a “prologue” és az “act”, és az actot is megelőzheti egy rész. Ez a zenei szövet teret enged a szabad játéknak, annak ellenére, hogy vannak kifejezetten kötött, a kortárs klasszikus zenére emlékeztető részei is (...)"- fogalmazott Lukács Miklós, a trió 2013. eleji megalakulásakor a Fidelio.hu-nak adott interjúban.
18.00-18.30, Nagyszínpad - AMADINDA
Az Amadinda együttes 1984-ben alakult meg, tagjai a budapesti Zeneakadémián végezték tanulmányaikat. Az együttes a már klasszikussá vált ütőhangszeres kompozíciók bemutatása mellett a kezdetektől fogva megkülönböztetett fontosságot tulajdonított annak, hogy működése inspirációt nyújtson magyar és külföldi zeneszerzőknek egyaránt. John Cage, Ligeti György, Steve Reich: a XX. századi zenetörténet e három meghatározó alakja is darabot komponált az Amadinda számára.
19.00-19.45, Kisszínpad - FERENCZI GYÖRGY 1SŐ PESTI RACKÁK
20.00-22.00, Nagyszínpad - ÖRKÉNY ESZTRÁD
Egy prózai színház kirándulása a zenés műfajokba, a klasszikus zenétől a jazz-en át a rockzenéig. Mindenki olyan számmal lép fel, amit erre az alkalomra választott.
Zenei vezető: Kákonyi Árpád
Buapestimami
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges