Jelenlegi hely

Ne csak felolvass, mesélj! – Karácsonyi mesekönyv ajánló + NYEREMÉNYJÁTÉK

Polcoljuk hát fel a párnákat, tereljük gyermekeinket a takaró alá, és vegye kezdetét közös utazásunk "egyszer volt, hol nem volt" időkbe és "az Óperenciás-tengeren túli" vidékekre!

Milyen a jó mesekönyv?

A közös meseolvasás legfontosabb szerepe az együtt töltött minőségi idő, amikor kupacba gyűlik a család egy esti puszira, beszélgetésre és leteszik az aznapi terheket. Szerintünk egy igazán jó mesekönyv:

  • értékrendet tanít, értékes tartalma van, az élet nagy kérdéseivel foglalkozik
  • könnyen olvasható, a gyerekek számára érthető, nem túl hosszú, de nem is rövid a szöveg
  • jól felépített történetei, igényes nyelvezete van
  • elgondolkodtató, kérdéseket tesz fel
  • szülőbarát, a felnőtteknek is szórakoztató
  • jó kézbe venni, szépen illusztrált, a képek kiegészítik a szöveget

A Harmat kiadó karácsonyi könyvei teljesen megfelelnek a fenti szempontoknak, a lélekmelengető történeteket mindenkinek ajánljuk.

NYERD MEG A HARMAT KÖNYVCSOMAGOT A BUDAPESTIMAMIN!
››JÁTÉK ITT‹‹

Csendes éj (Vicki Howie és Kállai Nagy Krisztina)

"Egyszer volt, hol nem volt, volt egy Oberndorf nevű kis falu egy zúgó folyó partján, a hazánkkal szomszédos Ausztriában. Abban a faluban állt Szent Miklós temploma, a templomban pedig egy népes egércsalád éldegélt egy poros egérlyukban."

A Stille Nacht, azaz a Csendes éj az egész világon ismert karácsonyi dal. A dallamot 19. században egy osztrák faluban élt kántortanító és orgonista, Franz Xaver Gruber komponálta Joseph Mohr versére. A karácsonyi előadást megelőző szentestén Mohr atya megkérte Grubert, hogy szerezzen dallamot és gitárkíséretet a vershez, mert a templom orgonája nem működött.  A hagyomány szerint egerek rágták szét a fújtatókat.

Az egerek csínytevésével kezdődik a Csendes-éj megszületésének története. A kis egerek végig kísérik a mesét, feltűnnek az egyes epizódokban, a karácsonyestén együtt ünnepel az egércsalád. A kedves rajzok, kifejező arcok, állatok, házikók, vidám színek segítik átérezni az ünnep hangulatát.

A legszebb bibliai történetek (Marion Thomas és Daniele Fabbri)

Ez a könyv a legismertebb bibliai történeteket meséli el a világ teremtésétől kezdve a feltámadásig. A gyerekek megismerkedhetnek az Ó- és Újszövetség legfontosabb szereplőivel és eseményeivel, megjelenik Ádám és Éva, Noé, Dávid király, Mózes, Dániel, Jézus és a tanítványok.

A huszonnyolc bibliai történetet tartalmazó kiadványt a díjnyertes olasz illusztrátor, Daniele Fabbri illusztrálta. A szerző egyszerűen, érthetően fogalmaz, az olvasni tanulók számára is sikerélményt jelent. A könyvet jó kézbe venni, alkalmas arra, hogy az egész család közösen nézegesse és beszélgessen az ismert bibliai történetekről.

Esti mesélő könyv (Bob Hartman és Kállai Nagy Krisztina)

›››SZERETNÉM MEGNYERNI A KÖNYVCSOMAGOT‹‹‹

Bob Hartman, hivatásos mesemondó gondos odafigyeléssel válogatta a darabokat ebbe a gyűjteménybe a világ minden tájáról. A történetek az emberiség közös értékeiről szólnak: bátorságról, jószívűségről, furfangról, szeretetről, reményről, önfeláldozásról, barátságról.

Főleg állatos meséket tartalmaz a könyv, de találunk benne sárkányt, királykisasszonyt, gonosz trollt, acélembert, szerzetest, haramiát. Megismerjük Ostoba Jack-et és Lusta Tomot és az is kiderül, hogy az oroszlán miért nem bántja a kisegeret.

A világ különböző tájáról bemutatott meséken keresztül gyerekeknek megismerhetnek más népeket, más szokásokat is. Kállai Nagy Krisztina illusztrációi még varázslatosabbá teszik a kedves és humoros történeteket, életre keltve a szereplőket, embereket, állatokat, tájakat.

A kötet végén az „Ötlettár” sok játékos ötlettel szolgál a mesemondás színesítésére és a hallgatóság bevonására. Polcoljuk hát fel a párnákat, tereljük gyermekeinket a takaró alá, és vegye kezdetét közös utazásunk „egyszer volt, hol nem volt” időkbe és „az Óperenciás-tengeren túli” vidékekre!”

További információ a Harmat Kiadó kiadványairól

Halász Kinga
- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére