Miről is szól ez a nap?
Az Európai Unió Bizottsága több mint tíz évvel ezelőtt indította útjára ezt a kezdeményezést, hogy Európa-szerte megismertesse a fiatalokkal a kutatói pályát, annak szépségeivel és nehézségeivel együtt, népszerűsítse a természettudományokat, megmutassa, hogy kutatónak lenni izgalmas hivatás. Szeptember 30-án délutántól késő estig rengeteg érdekes program és máskor nem látogatható helyszín várja a nagyközönséget. Tudományos előképzettség nem szükséges a programok látogatásához.
Tavaly 41 magyarországi település több mint 150 helyszínén, egyetemeken, kutató intézetekben, könyvtárakban, iskolákban, vállalati laboratóriumokban és számos egyéb helyen várták a kutatókra, a kutatásra kíváncsi látogatókat, elsősorban a legifjabb korosztályokból. A részletes programot szokás szerint a rendezvény honlapján lehet majd megtalálni (www.kutatokejszakaja.hu), de érdemes követni a Facebookon is (https://www.facebook.com/kutatokejszakaja/?fref=ts), ahol folyamatosan tudósítanak az előkészületekről is. Az őszi rendezvény előkészítéseként számos tudományos kávézó és hi-tech pub eseményre is sor kerül, amelyekről szintén a honlapon és a közösségi médiában adunk hírt.
Miért érdemes eljönni?
Mert bárhova fordulunk, mindenhol tudományos kutatások eredményeibe ütközünk, amelyek a mindennapjaink részévé váltak, mint a hologram, a színes tévé, a C-vitamin, a golyóstoll vagy még inkább az okostelefon és a modern elektronikus eszközök. Ezek a találmányok pedig elkötelezett, kitartó és kreatív tudósok munkájának eredményeként jöttek létre.
Kívánjuk, hogy mindenki találja meg az őt érdeklő legizgalmasabb programokat, jusson be idén arra a regisztrációköteles programra, amire már évek óta nem sikerült, és érezze nagyon jól magát szeptember 30-án, a Kutatók Éjszakáján!
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges