A játék szó hallatán mindenkinek más, és más jut eszébe. Azt azonban leszögezhetjük, a játék egyidős az emberrel, fontos része az emberré válás folyamatának. Hogy ez a kijelentés nem túlzás, néhány példával szolgálok a múltból. Gondoljunk csak, a Mezopotámiában játszott kockajátékokra. Az Ur város királysírjaiban talált díszes, nemesfémekkel, féldrágakövekkel berakott játéktáblákra. A ma is oly népszerű sakk és malom- játékokat is játszották már a múltban, Kutatások alapján megállapítható, a játéktáblán vagy kockával végzett rituális játék: a jóslás, illetve mágia minden kultúra része, a fejlődés végén a társasjáték, gyermekjáték áll. Angliából indultak útjára az 1800-as évek elején a történelmi tárgyú társasjátékok, vagy az Európai utazás című, földrajzi játék, de matematikaoktatási céllal is készült társasjáték Számtani időtöltés címmel. A játékok azonban nemcsak azt a célt szolgálták, hogy oktassanak, a morális nevelés számára is kitűnő lehetőséget nyújtottak és nyújtanak ma is, ha jól választjuk meg azokat és gyermekeinket megtanítjuk játszani…
A játék alapvető, mindennapi tevékenység a gyermek számára, amely kulcsfontosságú társadalmi, érzelmi és testi fejlődése szempontjából. A játék hozzájárul a különböző motorikus képességek fejlődéséhez, erősíti a testet, az izmokat. Rajta keresztül szerzi meg a gyermek a világgal kapcsolatos ismereteit. A játék fejleszti kreativitását, gondolkodását, leleményességét.
Az a gyermek, aki tud játszani és elfoglalja magát hosszabb-rövidebb ideig, bizonyítottan jobb teljesítményt nyújt a tanulás területén is. A szülő felelősség ebben az esetben is óriási. Gyermekeink ösztönösen is arra törekednek, hogy részévé váljanak a környezetüknek, beilleszkedjenek abba. Általában kétféle játékot különböztetünk meg: a funkcionális játékokat illetve a szerepjátékokat. A funkcionális játékoknál a gyerekek azokat saját rendeltetéseik szerint használják, például az autót autózásra, a babát babázásra. A játékokra épült iparág, a percenként megjelenő új játékok mindegyike nem egyértelműen szolgálják gyermekeink szellemi és lelki fejlődését. A választás felelőssége is a szülőké. A tudatosságot ez esetben sem nélkülözhetik. A 2-2,5 éves korban megjelenő szerepjáték általában az iskolás korig, a hatodik életévig lesz domináns. Az úgynevezett szimbólumjáték során a gyermekek a tárgyakat „átnevezik” például, amikor a kiflivel egy komplett beszélgetést bonyolítanak le.
A klasszikus szerepjáték, vagy más néven, utánzójáték során, a gyerekek a felnőttek tevékenységeit képzeletük, kreativitásuk segítségével újraalkotják. Utánozzák szüleik mozdulatait, hanghordozását, szójárását. Ezért is fontos, hogyan viselkedünk gyermekeink előtt.
Babakonyha
A konyha kedvelt játéktér a gyermekeink számára. Mosható textilből készül, alapja egy IKEA Jok-mokk szék. Amikor már kinőtték, vagy megunták a gyerekek, összehajtogatva a szekrénybe kerülhet és a szék újra eredeti funkcióját látja el.
GRÁTISZ AJNDÉK BUDAPESTIMAMI OLVASÓKNAK: A játékkonyha megrendelése esetén az ajándék: "vágható" zöldségcsomag vagy nyakkendős előke
A takaró amely nem csak melegít
Segíti elsajátítani a gyakran megoldhatatlannak tűnő feladatokat, befűzni a cipőt és masnit kötni. Javul a baba mozgáskoordinációja és a téri orientáció. Fejlődik a figyelme, memóriája, játszva tanulja a színeket és formákat. A gyermek játékában hasonmásokat, képzeletbeli játszótársakat teremt (mint a primitív népek a mítoszokban és rítusokban).
Kézzel készített színes interaktív textilfigurák, amelyek egyénileg is összeválogathatók. 4 vagy 6 darabos takarót, kérésre egyéni méreteket is készítünk, valamint az 5kép "könyvlapok" formájában egymásba hajthatók, vagy a kiságy rácsaiba húzhatók.
Foglalkoztató, baba takaró – saját készítésű, foltvarrás technikával és/vagy gépi tűzéssel készül megrendelés szerint.
Méret: 50x50 cm, 50x75 cm, 125x 25 cm, (egyedi méretben is)
Alapanyag: 100% pamut
Töltet: 140gr-os fliz
Kiegészítők: műanyag csatok, zippzár, szatén szalagok, karikák, ringlik fagolyók.
Ez is érdekelhet!
Ovis zsák - saját óvodai jellel
Tányéralátét kisgyerekeknek
Melyik a bal és a jobb kezem? Hova kerülnek az evőeszközök? És a pohár?
További információ: facebook’vasarfia’ oldalon
Rendelés: Stella design - stellapammer@gmail.com, 06-20-3903335
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges