Jelenlegi hely

Februári programok a Millennium Házában

Közös programot kerestek hétvégére? Családi napok, városliget barangolások, vezetett séták, pajzán históriák és dél-amerikai gitárzene vár februárban a városligeti Millennium Házában.

Családi vasárnap

A közös családi élményt keresőknek ajánlott ez a programsorozat a városligeti Millennium Házában - minden hétvégén, vasárnap 10-12 óra között -, mely egyaránt izgalmas gyerekeknek és felnőtteknek. Alkalmanként változóan tánc, irodalom, művészet és sok-sok kreativitás fogadja az ide érkezőket. A komplex, két részből álló program második felében művészeti workshopon vehetnek részt a hozzánk érkezők, mely a foglalkozás témájához kapcsolódik.

Havi egy alkalommal, az integrált családi napon ingyenesen vehettek részt. Ennek az alkalomnak a célja, hogy ép és sérült gyerekek kötetlen módon találkozhassanak, és a kézműves foglalkozások során együtt alkothassanak. Ezeken az alkalmakon a férőhelyek korlátozottak, ezért regisztrációhoz kötöttek.

Február 6. - Mechler Anna, Hajba László: Vonat mesék

Szerintetek hány kocsiból áll a világ leghosszabb vasúti szerelvénye? Hogy lehet időben leszállni, ha nem nyílik ki egy vasúti kocsi ajtaja? Vajon a gőzösök a gyorsabbak, vagy a dízel-villamos mozdonyok? Hány méteren fut a világ legmagasabbra épített vasútvonala? Mi az a gurítódomb? És kik lehetnek azok az apró lények, akik megdézsmálják az utasok elemózsiás kosarait?

Mechler Anna és Hajba László, a jól ismert szerzőpáros a gumikerekeket sínkerekekre cserélte; ezúttal a vonatok világában kalandoznak. Indulhatunk?

Február 13. - Karneválok a világ körül - Rabár Janka múzeumpedagógus foglalkozása

A karácsony utáni és húsvét előtti időszakról hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy unalmas, pedig cseppet sem! Ez a pár hónap ugyanis a karneválok, bálok és farsang időszaka.

Tudod, hogy melyik ország a karneválok őshazája? Vajon melyik karneválon vonulnak a résztvevők hatalmas díszes toll jelmezekben? Hallottál már a pantomimról?

Tarts velünk egy világ körüli utazásra, hogy választ kapj ezekre a kérdésekre, és ismerd meg, hogy hogyan ünneplik az emberek a világ különböző pontjain a farsangi időszakot!

A közös interaktív játékok után pedig kézműveskedésre is lehetősége lesz a bütykölés kedvelőinek.

Február 20. - Integrált családi nap - Coppélia és az életre kelt babák - interaktív táncos meseelőadás 

A jelenidőbe helyezett mese játékosan eleveníti meg a híres balett figuráit, a felnőtté vált Swanilda szemszögéből. Ő beszéli el szerelme történetét, a mindenkit megtréfáló babák és alkotójuk kalandjait, a kisváros vidám ünnepét.

A Delibes zenéjével kísért meseelőadásban egy mesélő, két táncművész és bábok jelenítik meg a szereplőket és kíséri végig a nézőket a történeten – táncbetétekkel gazdagítva. A gyerekek a szép mesét hallgatva-látva testközelből ismerkedhetnek a klasszikus balett műfajával, a jelmezekkel és a spicc cipővel – a balett legjellemzőbb eszközével.

Február 27. - Állatakadémia- állatbemutató Farkas Ádámmal, a Budakeszi Vadaspark zoopedagógusával

Az Állatakadémia program egy állatbemutató, amely során különböző kedvtelésből tartható állatokkal ismerkedünk meg (bütykös csótány, gabonasikló, ékszerteknős, egér, patkány, törpesün, vadászgörény, nyúl, kacagógerle).

A bemutató célja a felelős állattartásra nevelés, kiegészítve az elhozott állat vadon élő rokonának ismertetésével.

Az egyórás előadás során megbeszéljük ezen állatok legfontosabb igényeit, érdekességeiket, valamint, hogy milyen feltételek mellett tarthatók. Továbbá szó lesz arról is, hogy ezeknek az állatoknak milyen természetre gyakorolt hatása van. Miért nem jó, ha erdőből gyűjtünk be sündisznót és miért ne engedjünk teknőst szabadon a tavakban?

Hogyan tudunk egyszerre felelős állattartók is lenni és óvni, védeni a természetet? Az előadás során erre és sok más érdekességre is fény derül.

Séták a Ligetben

A Millennium Háza tárlatvezetőinek segítségével felfedezhetik a Liget ismert helyeit és titkos zugait, megismerhetik a park történelmét és bepillantást nyerhetnek a napjainkban is tartó fejlesztések folyamataiba. Ismerjék meg velünk a nemrégiben felújított Millennium Házát, a frissen épült Magyar Zene Házát és a park évszázadokon átívelő történelmét!

Magyar Zene Háza épületséta

A nemzetközi szakma által 2021 egyik legjobban várt épülete, a már most számos díjat elnyert Magyar Zene Háza rengeteg meglepetést és érdekességet tartogat a közönség számára.

Tárlatvezetőink bemutatják az egykori Hungexpo területére felépített, Sou Fujimoto által tervezett formabontó épület természetbe álmodott koncepcióját, és a zeneiséget, amit kívül-belül magában rejt. A résztvevők bepillantást nyerhetnek abba is, hogy milyen kiállításoknak és programoknak ad otthont.

Liget túra

A múlt-jelen séta keretein belül egy izgalmas időutazásra invitáljuk az érdeklődőket, melynek során megismerkedhetnek a Városliget történetével és, hogy milyen utat járt be a Liget az 1800-as évektől napjainkig a parkosítás és a benne található épületek fejlesztése tekintetében egyaránt.

Háztörténeti séta

A séták keretében az 1885-ben épült Kiállítási Műcsarnok történetéről és megújulásáról, kiemelten a Zsolnay díszítőelemekről, illetve a Millennium Háza jelenéről mesélnek tárlatvezetőink az érdeklődőknek az épület körbejárása során. 

A résztvevők megismerhetik a Ház történetét a kezdetektől, nyomon követve milyen utat járt be azóta az intézmény mai profilja kialakulásáig, megcsodálhatják a Zsolnay majolikákat, és érdekes anekdotákat hallgathatnak a régmúlt időkből.

Kapcsoló - Kortárs összművészeti csütörtök esték 

Egy program és egy hely, ami épp úgy működik, mint egy kapcsoló: az embereket összekapcsolja, a gondolatokat bekapcsolja, a stresszt kikapcsolja. 

Az estek témái igen változatosak: a programok között szerepel tánc, zene, színház, irodalom, film, beszélgetés, külön-külön és együtt is. Vegyítve, összekeverve, kísérletezve, meghagyni a szabadságot és kíváncsiságot annak, hogy mi formálódik így belőle.

A Kapcsoló alkalmai között kiemelten szerepelnek szociális témák is. Beszélgetések a társadalomban zajló aktuális ügyekről, valamint arról, hogy miként éljünk felelősen és harmóniában a városban a természettel.

Február 3. - Fabók Mariann színművész és bábos mesemondó estje

Azért a kis bolondságért... - magyar népi pajzánságok

Bábelőadás felnőtteknek 50 percben, 14 éven felülieknek ajánljuk.

Pajzán históriánk forrásai a magyar népi szerelmes történetek, szerelmi kiokosítók hol szomorú, hol víg gyűjtései. Vásári bábjátékunk végig kíséri, hogyan lesz a szerelmi tűzkeresztségen éppen csak átesett leánykából e téren sokat tapasztalt, meglett asszony. A virágnyelven elbeszélt, legjobb ízű népi humorral fűszerezett történet fő témája „Ádámságunk” és „Évaságunk” az emberi élet különböző szakaszaiban. Szeretettel ajánljuk alig- serdült és korosabb nézőinknek egyaránt.

Február 17. - Bándi Gergely: 'Latin-Amerikai Gitárzene'

Bándi Gergely klasszikus gitárművész koncertjén a közönség egy izgalmas programon keresztül kaphat betekintést a dél-amerikai gitárzenébe, könnyedebb bossa nova daloktól kezdve a klasszikus és kortárs komolyzenéig, Piazzolla, Powell, Villa-Lobos, Jobim, Brouwer, és további zeneszerzők műveivel.

Bándi Gergely budapesti, salzburgi, majd londoni zenei tanulmányai után ismét Budapesten él, tanít és koncertezik. Eddigi tanulmányai és karrierje során foglalkozott a klasszikus gitárzene több különböző ágával, a régi zenétől a kortárs zenéig. Koncertezett szólóban és zenekarokkal, Magyarországon, Ausztriában, Németországban, és az Egyesült Királyságban. Koncertjein a közönség a zeneszerzőkről és az előadott darabok hátteréről is hallhat, amivel még élvezetesebbé válik a zenehallgatás.

Millennium Háza, 1146 Budapest, Olof Palme sétány 1.

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére