Jelenlegi hely

Az online térbe költözik az idei Múzeumok Majálisa

Májusban ugyan elmarad a jubileumi, 25. Múzeumok Majálisa a Múzeumkertben, a Facebookon várják a rendezvényen korábban résztvevő intézmények és látogatók fotóit, emlékeit.

Május 15-16-án ünnepelné a Magyar Nemzeti Múzeum a 25. Múzeumok Majálisát. Az MNM és az egész múzeumi szféra nagy erőkkel készült erre a jeles alkalomra, hiszen ez az egyik legfontosabb közösségi esemény a magyarországi múzeumok életében.

Az idei, negyedszázados évfordulón a világjárvány következtében a múzeumok munkatársai sem egymással, sem a közönséggel nem tudnak személyesen találkozni. Viszont az elmúlt 25 év felejthetetlen pillanatait, a közös élményeket, emlékeket mégis mindenképpen szeretnék újra átélni.

A Múzeumok Majálisát minden évben sokan várják, mivel ekkor több száz múzeum sátraival és több ezer emberrel telik meg a Múzeumkert. Ilyenkor a hazai intézmények együtt mutatják meg a nagyközönségnek, milyen sokszínűek, hányféle tudományos kutatási területtel foglalkoznak, milyen gyűjteményekkel és kiállításokkal rendelkeznek.

Ezek ismertetésére mindig színes programkínálattal készülnek, hogy játékos formában, szórakoztató módszerek segítségével adják át az ismereteket.

Az évforduló alkalmából az MNM létrehozta a 25 éves a Múzeumok Majálisa Facebook-csoportot: a csoportba elsősorban az ország múzeumait hívták meg, arra kérve őket, hogy osszák meg az elmúlt évek során készült fényképeiket, videóikat és a hozzájuk kapcsolódó emlékeiket.

Mindemellett várják a majálist szerető közönség képes emlékeit is, kíváncsiak arra, mire gondolnak vissza szívesen, mi hagyott bennük meghatározó nyomot, melyik múzeum programja volt számukra kiemelkedő, vagy milyen koncerten érezték magukat legjobban. Ezeket a Facebook-posztokat pedig a #muzeumokmajalisa hashtagen keresztül kapcsolják majd össze.

„Reméljük, hogy a következő hetekben „dübörögni fog" a 25 éves a Múzeumok Majálisa FB-csoport és május 18-án a Múzeumok Világnapján együtt örülhetünk a közös emlékeknek!”

Forrás: Magyar Nemzeti Múzeum

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Támogatás a gyermekvállalás útvesztőjében

Támogatás a gyermekvállalás útvesztőjében

Sok pár életében elérkezik az a pillanat, amikor úgy érzik: készen állnak arra, hogy bővüljön a család, és gyermek érkezzen az életükbe.
A háziasszonyok dicsérete

A háziasszonyok dicsérete

Valójában mit jelent háziasszonynak lenni? Ha be tudnánk lesni az emberek fejébe, hogy valóban az őszinte véleményüket kapjuk meg, akkor valami ilyesmit találnánk: sütni-főzni, mosni-vasalni, takarítani, rendben tartani. Hát vágyhat ennél többre egy modern, öntudatos nő 2025-ben?
11 dolog, amire az utazás tanított

12 dolog, amire az utazás tanított

Szélesebb látókör, inspiráció, problémamegoldás, mélyülő önismeret, újabb nézőpontok… Minden utazás tanít valamit.
Ingerlékeny, türelmetlen, túl van pörögve? És tessék mondani, hogy aludt?

Ingerlékeny, türelmetlen, túl van pörögve? És tessék mondani, hogy aludt?

Egyre több ismerősöm említi, hogy nem alszik jól, fáradt, türelmetlenebb, rosszabbul koncentrál, nem halad olyan gyorsan a napi feladatokkal. Ijesztőbb, hogy tinédzser gyerekeim ugyanezzel küzdenek időnként.

Partnereink

Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom
Tehetségműhely Közhasznú Alapítvány
Képmás Magazin
NOE
Családháló
Ugrás az oldal tetejére