Jelenlegi hely

Amire figyelj a gyerekszoba rendberakásakor

Amikor belevágunk a gyermekvállalásba, az sok izgalmat rejt magában. Egyik sarkalatos pont, hogy azonnal legyen-e külön gyerekszoba, és ha igen, azt mivel és hogyan rendezzük be, valamint hogyan tartsunk benne rendet? Ebben a cikkben hozunk pár szempontot, amivel hamar választ kaphatunk ezekre a kérdésekre.

Életkorhoz illően szervezve

A cseperedő gyermeknek rengeteg tárgya lesz az évek alatt: a játékoktól a ruhákon át az óvodai és iskolai papírokig sok minden felhalmozódhat, és ha ezek rendszerezésére nem figyelünk, akkor a gyerekszoba könnyen rendetlenné válhat. Ezt megelőzhetjük a jól kiválasztott gyerekbútorok segítségével.

Az életkornak megfelelően választhatunk ideiglenes és hosszú távra szóló bútorokat. A pelenkázó például elegendő lesz a teljes szobatisztaság eléréséig, de egy kicsiknek való könyvespolc vagy egy játékosláda éveken át elkísérheti a csemetét.

Az idő előrehaladtával érdemes folyamatosan figyelni a gyermek szükségleteit is. Ha szeret olvasni, akkor több polcra vagy könyvtárolóra lehet szükség. Ha nagy kollekciói vannak, akkor több tárolót igényelhet a LEGO vagy plüss gyűjteménye.

Amire nincsen szükség

Egy idő után néhány tárgy már nem tudja betölteni a funkcióit, esetleg elkallódott az ágy alá, vagy csak porfogó lesz a polcokon. A rácsos gyerekágyak például legkésőbb 4-5 éves kortól már átalakíthatóak vagy lecserélhetőek hagyományos gyerekággyá, és a szekrény polcairól is érdemes lehet kiüríteni azokat a dolgokat, amikre már nem lesz szükség.

Szelektálj okosan

Eltört egy játék, vagy már hordhatatlan egy ruhadarab? Esetleg nem szívesen használjátok a gyerkőccel? Alkossatok három kupacot: az elsőbe azok kerüljenek, amiket jelenleg is használtok (szezonális ruhák, kedvenc játékok). A második kupacba azok a tárgyak kerüljenek, amiknek már nincsen szezonja és jövőre sem fogjátok használni - kinőtt, de jó állapotban lévő ruhák, kevésbé kihasznált játékok. Ezek ismerősök kisebb gyermekeinek, vagy adomány boltoknak ajándékozhatóak. A harmadikba olyasmik kerüljenek, amik már kacatnak vagy lomnak minősülnek: törött játékok, szakadt vagy végleg bepiszkolódott ruhák, felesleges papírok.

Most, hogy minden polcot és zegzugot kitakarítottál, már szuperül átláthatod, hogy mire lesz szükséged, és mitől válj meg.

A fotó forrása:

vanitjan / Shutterstock.com

Szponzorált tartalom

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére