Jelenlegi hely

3 nyomós érv a mosható pelenkák mellett

Évente 100.000 tonna, kb. 1 250 000 m3. Pontosan ennyi kommunális hulladékot termelünk csak eldobható pelenkákból egy év alatt Magyarországon. Ez akkora halom, mint 50 darab 10 emeletes panelház egymás mellett. Pedig van egészségesebb, olcsóbb, környezetkímélő megoldás. 

A ma kapható, modern, mosható pelenkák ergonomikusak, designosak, és nem utolsó sorban könnyen használhatóak. Kevésbé terhelik a környezetet, a pénztárcát, ráadásul jót tesznek a babák bőrének.

EGÉSZSÉGES

Kevesen tudják, hogy az eldobható pelenkák magja (cellulózzal kevert szuperabszorbens polimer) egy olyan erős nedvszívó képességgel rendelkező anyag, amely a bőrből is képes kiszívni a nedvességet, ezzel megbontva a természetes védőréteget, táptalajt szolgáltatva a különböző fertőzéseknek.

Kutatásunk alapján a gyerekek 70 %-a jobban érzi magát a mosható pelenkában, mert ezek jól szellőznek, kevésbé hőszigetelnek, így kellemes hőmérsékleten tartják a babák popsiját és nemi szerveit, ezáltal csökkentik a kialakuló fertőzések kockázatát. A mosipelusok ráadásul vegyianyag mentesek, természetes anyagokból készülnek.

KÍMÉLI A PÉNZTÁRCÁT

Kutatásunk azt bizonyította, hogy a mosható pelenka sokkal olcsóbb megoldás. Még akkor is az eldobható pelenka árának a töredékével számolhatunk, ha a mosás, az energia, a víz és a mosószer árát is bekalkuláljuk. (*Részletes számítás lent található)

KÖRNYEZETBARÁT

Egy gyerek a születésétől a szobatisztaságig mintegy 1,5-2 tonna veszélyes hulladékot termel az egyszer használatos, eldobható pelusokkal, amelyek a vegyes hulladékba dobva lerakóba, vagy szemétégetőbe kerülnek. A mosható pelenkák a természetes alapanyagok felhasználásából adódóan műanyag- és egyéb adalékanyag-mentesek, nem tartalmaznak illat-, vagy festékanyagot. Nem végzik egyetlen használat után a szemétben, hanem akár testvérek, egymás után is, évekig használhatják.

Mosható pelenkák használatával évente 50 panelháznyi kommunális hulladék tűnne el Magyarországról, ez óriási mennyiség. A környezeti hatás persze függ a mosási szokásoktól is, ezért készítjük letölthető kisokosunkat, hogy milyen elérhető környezetbarát mosószereket érdemes használni a pelenka tisztítására.

+1 JÓL NÉZ KI

Mosható és eldobható pelenka költségei

  Eldobható pelenka 2,5 évre Mosható pelenka 2,5 évre
darabszám 5400 db 15 db
egységár 70 Ft/db ~5000-8.000 Ft
pelenka összesen 378.000 Ft ~75.000-120.000 Ft
felhasznált víz és energia   16.680 Ft*

ökomosószer

  18.000 Ft*

pelenkabetét

  14.000 Ft
popsikrém 5.000 Ft nem szükséges
szemétdíj helyi közszolgáltató árai alapján nincs
Ár összesen 383.000 Ft 123.000-168.800

(*) A++ energiaosztályú mosógépben 3 naponkénti mosás alapján

Előadás a mosható pelenkákról - Budaörsön

A Zöldövezet Társulás március 2-án 18 órától Budaörsön tart előadást arról, hogy évente milyen hatalmas mennyiségű szemetet termelnek az eldobható pelenkák. Helyszín: Jókai Mór Művelődési Központ 2040 Budaörs, Szabadság út 26.

Egy gyerek átlagosan 1,5-2 tonna veszélyes hulladékot termel, amíg szobatiszta nem lesz. Magyarországon ez évente 100.000 tonna fölötti hulladék, amit könnyedén csökkenthetünk, ha mosható pelenkát kezdünk használni. Ezzel a döntéssel műanyag- és adalékmentes, valamint festék- és illatanyagokat sem tartalmazó termék mellett kötelezzük el magunkat. A gyermekek igényeihez is jobban igazodnak a modern mosható pelenkák, a legtöbb gyerek jobban érzi magát ezekben, mint az eldobható változatban. A mosipelus jobban szellőzik, kellemesebb a baba bőrének és nem tartalmaz vegyi anyagokat, így csökken a fertőzések kockázata is.

A mosható pelenkákkal kapcsolatos és a témához kapcsolódó egyéb kérdéseire is választ kaphat, aki ellátogat a március 2-án 18 órakor, Mosható pelussal a jövőért! címmel megrendezésre kerülő előadásra a budaörsi Jókai Mór Művelődési Központba (2040 Budaörs, Szabadság út 26.).

További információ

Forrás: Zöldövezet Társulás

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére