Jelenlegi hely

Az egészségpénztár tagok szezonja a december

Néhány gondolat az egészségpénztári tagság előnyeinek kihasználásáról

Édesanyák, kismamák! Decemberben minden egészségpénztári tag előre gondolkozik, és szorgos számlagyűjtögetésben van. Hogy miért? Leírom! Íme, az én tapasztalatom:

Januárban megtudtam, hogy kismama vagyok, második babámat vártam. Ebben az időszakban mérte fel a munkáltatóm, hogy ki milyen formában tart igényt a cafeteria juttatásokra. Gondoltam egyet, utánanéztem, és beléptem egy önkéntes egészségpénztárba tagként. Előtte összehasonlítottam, hogy melyik pénztárban mennyire bővek az elszámolható vásárlás-típusok, és mekkora a befizetett díjból a pénztári működésre visszatartott százalék. Ezek alapján választottam a nekem leginkább kedvező pénztárat, merthogy ezek a paraméterek a szolgáltatóknál eltérőek.

Megkötöttem a szerződést, online szolgáltatások segítségével. Kedvezményezettként megneveztem a férjem és a nagyobbik fiam, majd rögtön a kicsi születése után, a TAJ száma birtokában a kisbabám is. Rövidesen érkezett a tagsági igazolásom és a mágneskártyám.

Februárban a munkáltatóm a kártyára utalta a cafeteriám összegét. Addig is gyűjtöttem a gyógyszertári számlákat a pénztár nevére.

Egészségpénztári befizetésből finanszíroztam a nőgyógyászt, a terhes vitamint, a toxoplazma szűrést, a fogorvost, a nagyobbik tápszerét és a családi gyógyszerigényt. A kelengye listából amit csak lehetett, azt ezen keresztül vásároltam: a lázmérőt, a popsi törlőt, a gyerekágyas betétet, alkoholt, D-vitamint, K-vitamint, cumisüveget, cumit, textilpelenkát, légzésfigyelőt, orrszívót, vattát stb. A matraccal és a nagyfiam cipőjével csak későn kaptam észbe. (gyógycipő és gyógymatrac)

A szülés után a külön szoba elhelyezésért is ezzel fizettem.

A gyerekek nem kötelező oltásait, magánrendelésen végzett plusz vizsgálatait, teljes tápszerfelhasználást, a popsi kenőcsöt, a fürdető szert - a nagyobbiknak is, - ennek terhére vettem.

Ahol terminál működött, leginkább a gyógyszertárakban, ott kártyával fizettem. Egyenlegemből rögtön levonták a költségeket. Ahol nincs terminál, pl. a magánrendelésen, ott számlát kértem, és a lakossági számlára utalták 1-2 héten belül az összeget. Ha épp nincs a pénztári számlámon elegendő összeg, akkor a gyógyszertárban is lehet számlát kérni, és később visszaigényelni. (Állítólag ha boltban, benzinkúton vásárolunk gyógyszert, vitamint, más elfogadott terméket, akkor ennek a számlája is visszaigényelhető. Szóval a bevásárlóközpontban vett popsi törlő sem veszett ügy. De ezt még nem próbáltam.)

Eközben lemerült a cafeteria keretem, ezért a lakossági számlámról egyéni befizetéssel pótoltam ki az egyenlegemet. Az így befizetett összegek után év végén jár a 20%-os adójóváírás. Az összes ilyen befizetés, amit még ebben az évben rá is fordítok az egészségügyi kiadásokra, annak a 20 %-a jövőre jóváírásra kerül az egészségpénztáramban. (150.000 Ft-nyi jóváírás a maximum, és ehhez az is kell, hogy legyen az embernek személyi jövedelemadó befizetése)

Összegyűjtöttem, hogy a családból kinek ajándékozhatok egészség- vagy közérzet javító szolgáltatást karácsonyra, vagy csináltathatok cipőt, vehetek sportszert, matracot, vérnyomásmérőt, gyógyászati segédeszközként gimnasztika labdát, só lámpát. Olyan, mintha 20%-os kedvezménnyel számolhatnám ezeket a karácsonyi kiadásokat.

Most, az év vége közeledtével végiggondolom, hogy mi az, ami elkerülhetetlenül egészségügyi kiadást fog jelenteni. Kiváltom az utolsó havi tápszer adagot, bevásárolok popsi törlőből, feltöltöm a vitamin raktárt, és összegyűjtöm az összes ilyen költséget. Ezek értékével feltöltöm az egyenlegem, és ha szükséges, elpostázom a számlákat. 2015. december 31-ig mindennek a végére kell érjek, bent kell legyen a pénztárban a számla és a pénz is.

Jövőre nagyon számítok rá, hogy a 20%-os jóváírásból pár hónapig nem kell aggódnom a gyógyszertári költségek miatt. Év közben pedig próbálok tudatos lenni, és kihasználni a kedvezményeket.    

Minden családnak és kismamának javaslom, hogy számoljon utána, megéri-e egészségpénztári tagságot létesíteni. Ha pedig belépett, akkor résen lenni, és minden igénybe vehető szolgáltatásra felhasználni. Ezek listáját a pénztárak honlapjain időről időre érdemes átolvasni.

Ágnes, Csabaimami   

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Szilveszteri kényeztetés: házi likőrök egyszerűen

Szilveszteri kényeztetés: házi likőrök egyszerűen

Az ünnepi időszak tökéletes alkalom arra, hogy különleges finomságokkal lepjük meg magunkat és szeretteinket. Mi lehetne jobb, mint egy saját készítésű likőr, ami egyszerre melengeti a szívet és csempész egy kis luxust a mindennapokba? Négy egyszerű, de ínycsiklandó receptet hoztunk, amelyek garantáltan feldobják a szilvesztert – akár egy vidám összejövetel, akár egy meghitt, kanapén töltött este a terv.
szilveszter

10 jó tanács az év utolsó napjára, avagy szilveszteri hagyományok, babonák

Az újévi szokások nem változtak az idők folyamán még mindig úgy tarják: ”amilyen az újév napja, olyan lesz az egész esztendő is”.
Szilveszteri hagyományok, népszokások, babonák

Jó tanácsok az év utolsó napjára, avagy szilveszteri hagyományok, népszokások, babonák

Az év utolsó napjához és éjjeléhez, illetve január elsejéhez számos szilveszteri népszokás és babona társul. Ezek közül csemegéztünk és összeszedtünk neked 21 újévi hagyományt és hiedelmet – nehogy valamit elfelejts vagy valamiből kimaradj!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére