Jelenlegi hely

Újpesti Általános Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény

Cím: 1041 Budapest, Venetiáner utca 26.
Tel.: 369-3384
E-mail: ujpest@egymi.sulinet.hu
Web: http://www.ujpestiegymi.hu

A speciális nevelésre szoruló gyermekek számára Újpesten, elkülönített formában 1921 októberében kezdődött meg a tanítás.
Önálló épület hiányában a tanulók elhelyezésére (90 alsó tagozatos 5 pedagógussal) a kerület általános iskoláiban került sor.
1949-ben önálló épületet kapott az iskola a Venetiáner u. 2. sz. alatt, s fellendülő szakasza ekkor kezdődött meg. 10 osztály: 150 tanuló és 12 pedagógus vette birtokba az épületet.
Fokozatosan beindult az óvodai, a középsúlyos csoport, az előkészítő osztály, a napközi, tanulószoba, a szakkörök, valamint a kerületi logopédiai hálózat.
A tanulólétszám erőteljes növekedése miatt nagyobb, korszerűbb iskolaépület igénye fogalmazódott meg.
1985-ben került átadásra a jelenlegi, Venetiáner u. 26 sz. alatti kétszintes épület, ahol a színvonalas oktató-nevelőmunka feltételei már biztosítottak.
A több évtizedes kiemelkedő pedagógiai munkáért Újpest Önkormányzatának Képviselőtestülete 1994-ben „Újpest gyermekeiért” kitüntetésben részesítette az iskola tantestületét.
2008. augusztus 1. óta az iskola az újpesti Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény részeként működik.

Az iskolába az 1., 3. valamint a 4. sz. Tanulási Képességet vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottságok vizsgálata, valamint szakértői véleménye alapján kerülnek a tanulók Az iskola 8 évfolyamos.

Az iskola több szakterületen fejti ki tevékenységét: 
 - enyhe értelmi fogyatékos gyermekek  oktatása-nevelése

- középsúlyos értelmi fogyatékos tanulók képzése-nevelése

- autista, illetve autisztikus gyermekek fejlesztése, oktatása

- beszédfogyatékos tanulók fejlesztése, oktatása

- ép értelmi övezetbe eső, de sajátos nevelési, különleges gondozást igénylő  pszichés fejlődési zavarai miatt a nevelési, tanulási folyamatban tartósan és súlyosan akadályozott tanulók (integrált) nevelése, oktatása.


Az oktató-nevelő munkában erőteljesen érvényesül minden területen a differenciált, individuális és korrekciós jelleg, az értelmi képességek maximális kibontakoztatása speciális módszerekkel és sokoldalú személyiség fejlesztéssel.
Az ép értelmi övezetbe eső tanulókkal óraadó pedagógusok is foglalkoznak, a felzárkóztatás érdekében. 
Az oktató-nevelő munka hatékonyságát növeli az osztályok alacsony létszáma (10-12 fő), az ismeretek feldolgozásának lassúbb üteme, a lelkiismeretes, jól felkészült, hivatását szerető gyógypedagógusokból álló tantestület.

A tanórán és iskolán kívüli programok, kiállítások megtekintése, színház, mozi, múzeumlátogatás,  állatkerti séta, kirándulások, korcsolyázás, erdei iskola, versenyek, vetélkedők, szünidei táborozások teszik változatossá, tartalmassá a tanulók szabadidejének eltöltését.

Iskolánkban Diáksport Egyesület és a –gyógypedagógusok által létrehozott – Szatmári Antal Alapítvány működik.

Forrás: http://www.ujpestiegymi.hu


A Budapestimami 2012 őszi "A mi iskolánk" című pályázata keretében sok szülő osztotta meg gyermeke iskolájával kapcsolatos tapasztalatait. Az akkor beküldött véleményeket ITT OLVASHATOD.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Miért nehéz a mindennapi rutin figyelemzavarral? Reggel elindulni, iskolába vagy munkába érkezni időben, elintézni a fontos dolgokat, nem elfelejteni az uzsonnás dobozt, a határidőt vagy a kulcsokat – ezek a napi rutinfeladatok sok embernek automatikusak. De figyelemzavarral élőknek gyakran épp ezek a kis dolgok jelentik a legnagyobb kihívást.
Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Nyári ötletelő – 67 tipp a szünidő túléléséhez

Nyári ötletelő – 69 tipp a szünidő túléléséhez

Mit csináljunk a gyerekekkel, amikor épp nincsenek táborban vagy a nagyinál és a családi nyaralás is messze van? Nem kell feltétlenül nyaralni menni ahhoz, hogy élményekben gazdag legyen a vakáció. Ehhez adunk inspiráló öteleteket!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére