Jelenlegi hely

Sajȧtos Nevelési Igényű Tehetségeket Segítő Tanács (SNI-TST)

Telefon: +36/20-496-6881

A Tehetségsegítő Tanács szakmai munkájának rövid bemutatása:

Az SNI Tehetségeket Segítő Tanács tagjainak szemlélete szerint mindenkire úgy kell te-kinteni, mint aki tehetséges lehet, függetlenül adott pillanatban mutatott képességeitől, teljesítményeitől, viselkedésétől. Ahhoz, hogy a tehetségesek valóban teljesítménybe fordítsák lehetőségeiket, megfelelő hátteret kell biztosítani. Az SNI tehetségek ebben a tekintetben jelentős hátrányban vannak, ezért kisebb eséllyel jelennek meg, mint ki-emelkedő tehetségek. Tehetség helyett megeshet, hogy antiszociális irányba fordulnak, mert a társadalmi beilleszkedésben sikertelenül, a belső hajtóerő a társadalom mellett vagy ellen készteti teljesítményekre. A Tanács tagjai a tehetség olyan szemléletét és fejlesztési módszereit használják és terjesztik, amelyek nem különítik el a hátrányok kezelését és a tehetség fejlesztését. Az egyénekre egymástól jelentősen különböző, erős és gyenge pontokkal rendelkezőkként tekintenek, és ennek megfelelően az ellátásban az egyének sajátosságait messzemenőkig figyelembe veszik. A Tanács célja ezeknek a módszereknek továbbfejlesztése és kutatási munkával történő megerősítése is.

A Tanács munkája kifejezetten a bármilyen okból hátrányos helyzetű tehetségekre irányul.
Különböző neurológiai hátterű teljesítményzavarok (tanulási zavar, figyelemzavar, hipe-raktivitás), autizmus, beilleszkedési zavarok, magatartászavarok, érzékszervi és moz-gásszervi hátrányok, szocio-kulturális hátrány miatt a tehetségük fejlődésében gyakran akadályozott gyerekek és fiatalok tartoznak a Tanács tagjainak tevékenysége alá. A nem kifejezetten ilyen gyerekekkel, fiatalokkal dolgozó tagok munkájában nagy szerepet kap a valamilyen okból hátrányos helyzetű tehetségesek támogatása a közösségekben. Igye-keznek az integációhoz megfelelő hátteret biztosítani.

Különösen lényeges, hogy több óvoda is tagja az SNI Tehetségeket Segítő Tanácsnak, mert a hátrányok kialakulásának megelőzése, illetve a hátrányos hatások csökkentése korai gyerekkorban igen hatékony lehet. Így a korai tehetséggondozás, az iskola megkezdése előtti években már jelentősen hozzájárulhat, hogy a későbbiekben tanulási, be-illeszkedési és magatartásbeli zavarok helyett tehetség alakuljon ki.

Sajátos Nevelési Igényű Tehetségeket Segítő Tanács célkitűzései:

- Összefogni a tehetségsegítésben dolgozó szakembereket (óvodapedagógusok, tanítók, tanárok...), akik megosztják tapasztalataikat, tudásukat egymással
- Tehetségpontok, egyesületek, magánszemélyek bevonása
- Tehetségnapok szervezése – a szakembereknek konferencia, lehetőség a gyerekek produktumainak kiállítására, szülői fórum
- A különböző tehetségterületek áttekinthetősége, segítségnyújtás
- A tehetségek nyomon követésére terv kidolgozása
- Kapcsolatfelvétel másik Tehetségsegítő Tanácsokkal
- A partnerekkel közös program kidolgozása

A Tanács fő tevékenységi körei:

- Szakmai támogató háttér a Tanács tagjait alkotó szervezetek, intézmények számára
- Tudományos háttér a tehetségazonosító, gondozó, fejlesztő tevékenység számára.
- Folyamatos utókövetési szerepet végez a tehetségazonosítás során kiválasztott tehetséges fiatalok esetében.
- Információs bázisként szolgál a tagjainak.

Vezetősége:

 

Elnöke: Phd Gyarmathy Éva, gyarmathy.eva@gmail.com
Elnökhelyettese: Potocki Ferencné, potockiagi@tehetsegmuhely.eu
Titkár: Hegedüs Kisztina, hegedus.krisztina@sni-tst.eu

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kiránduló helyek

Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kirándulóhelyek

Karácsony gondolatán, nincs az a fényár, amitől besokallnék, még ha az egész ország egy csillogó villogó nagy meseházzá öltözne, én azt is gyönyörűnek látnám. Lassan a porták ünnepi kivilágításba borulnak, ám vannak, akik igazán kiemelkedő módon öltöztetik fel házaikat, és turistalátványossággá növik ki magukat kicsik és nagyok örömére egyaránt.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére