Jelenlegi hely

Az iskola rendőre program folytatódik

A 2015/2016-os tanévben is folytatódik Az iskola rendőre elnevezésű program, amelynek kampánya pénteken kezdődött meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK), az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB), valamint a budapesti Deák Diák Általános Iskola közös "tanévkezdési piknikjén".

A Rendőrségi Oktatási és Kiképző Központban megtartott ünnepségen Kiss Csaba rendőr alezredes, az ORFK-OBB főtitkára hangsúlyozta: nyolcadik alkalommal indítják el a programot, amelynek célja a kisiskolások biztonságos, balesetmentes közlekedésének bővítése, a gyermekek biztonságát veszélyeztető tényezők felderítése és megszüntetése.

A tanév során az iskolarendőr rendszeres kapcsolatot tart a jelentősebb iskolai rendezvényeken, a tanintézetekbe delegált rendőr nevét és elérhetőségét a programban részt vevő iskolákban plakáton teszik közzé. A 2015/2016-os tanévben 2900 oktatási intézményben mintegy 2200 rendőr kezdi meg iskolarendőri szolgálatát.

Szeptemberben emellett az oktatás kezdetekor és befejezésekor a rendőrség és a polgárőrség is szolgálatot teljesít azoknak az oktatási intézményeknek a környékén, ahol ez közlekedésbiztonságilag indokolt. Kiemelt figyelmet fordítanak a gépkocsivezetők jogkövető magatartására, továbbá a biztonsági öv és a gyermekülés használatára.

Folytatják az úgynevezett SuliMoped programot is, a rendőrség által 2012-ben életre hívott projekt keretein belül az általános iskolás diákok ingyenes képzés keretében szerezhetnek vezetői engedélyt segédmotoros kerékpárra. A tanórákon kívüli, többnyire e-learning keretében 1000 nyolcadik osztályos vehet részt.

A rendőrség a közlekedésbiztonság erősítése mellett az iskolai bűnmegelőzési oktatásra is figyelmet fordít, ebben a tanévben 341 általános iskola mintegy 30 ezer diákja fog részt venni abban a programban, amelyben 164 oktató tanítja őket a biztonságos életvitelre. A középiskolákban a biztonságos internetezés és az új pszichoaktív anyagok veszélyeit helyezik előtérbe, ebben a programban 5 ezer fiatal vesz részt, akikkel 39 rendőr oktató foglalkozik majd.

 

Forrás: MTI

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére