Jelenlegi hely

Akik előnyt kovácsoltak a hátrányukból – Augusztus 18-án debütált a Mégis podcast-sorozat

Mégis, miért? Mégis, miért én? Mégis, mit ér az élet? Mégis, mire vagyok jó? Mégis adhatok? Mégis boldog lehetek? MÉGIS PODCAST. Történetek arról, amikor a kicsi naggyá, a hátrány előnnyé válik, az utolsóból első lesz.

Új, nyolc részes podcast-sorozatot indít a Képmás magazin és a Média a Családért Alapítvány a Szerencsejáték Zrt. támogatásával.

„A sorozatban nyolc életet szeretnénk felvillantani, amelyeknek főhősei nem mindennapi hátránnyal élik hétköznapjaikat, miközben komoly kérdéseket kell megválaszolniuk, fontos döntéseket kell meghozniuk és feltöltő forrásokat kell találniuk a napi küzdelmekhez. Miközben a beszélgetésekből mindannyian erőt tudunk meríteni, mondatról mondatra bomlik le a fal a fogyatékkal élő emberek és épnek tartott társaik között” – mondja Szám Kati, a Képmás magazin főszerkesztője és a Média a Családért Alapítvány kuratóriumi tagja.

Keresztes Ilona műsorvezető vendégei többek között Ivanova Daniela, kerekesszékes újságíró, Fedinecz Pál, kisember, színész, Sükösd Csilla és munkatársai, a tehetségmásként.hu tulajdonosai, akik bár vakok, ékszereket és egyéb ajándéktárgyakat készítenek, Puskás Antal, akit a Tóni a kéken program keretében egy ország ismert meg, valamint Nagy Sándor atya, akinek siket szülők gyermekeként a jelnyelv az anyanyelve, így rendszeresen jelnyelven is tart szentmisét. Az adásokhoz képriport is kapcsolódik majd a Képmás magazin őszi és téli számaiban.

„Minden embernek helye van közöttünk, és minden ember élete értékes. Hogy megtalálja-e mindenki a saját útját, feladatát, küldetését, az a környezetén is múlik. Attól függ, hogyan tekintenek rá, értékelik-e, és adnak-e lehetőséget neki ahhoz, hogy alkosson, dolgozzon. Ez igaz az épekre és igaz a bármilyen akadályozottsággal élőkre egyaránt. Felelősek vagyunk egymásért” – emelte ki Keresztes Ilona.

A podcastek legújabb részei augusztus 18-tól kéthetente csütörtökön jelennek meg a népszerű podcast applikációkban.

Az első adásban Ivanova Daniela, Média a Családért-díjazott kerekesszékes újságíró mesél családjáról, lázadó kamaszkoráról, egykori képzeletbeli barátjáról, valamint magánéleti és szakmai kihívásokról.

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogy valóban élményekkel teli legyen a nyár!

Hogy valóban élményekkel teli legyen a nyár!

Mostanra már nyakig vagyunk a nagy nyári szünet kellős közepében. Mindenki elképesztően várta, a szülők talán már el is felejtik a holazalvókám-elfelejtettükalogopédiafüzetet-beposhadtazúszáscucc kombinációját, a gyerekeknek pedig egy ideje nem kell a szülők gyengéd (vagy épp agyvérzésközeli hangvételű-keljmárfelmertelkésünk!!!) ébresztésére kelniük. Szóval mit csinálnak? Hát még az ébresztőóra megcsörrenése ELŐTT természetesen közlik, hogy felkeltanaaaap, éhesvagyooook, kakiltaaaaam :D Én nem tudom, hogy vannak kódolva, de egyszerűen félelmetes, hogy a tanév idején 7kor sírva nyalábolom ki az ágyból az ovist, bezzeg a szünidőben 6kor már arcon pörögnek a testvérével együtt… Kis-Kovácsné Vancsa Barbi írása.
Rázva, keverve... jeges tea és kávé italok forró napokra

Rázva, keverve... jeges tea és kávé italok forró napokra

A nagy nyári melegben gyakran úgy érezzük, hogy könnyebb lenne egy kávéval, vagy teával. Forró helyzetekre jól jön néhány jeges korty akár mindkettőből.
Bolhazsákok és könyvmolyok

Bolhazsákok és könyvmolyok

Emlékszel még gyerekkorodból az összebújós meseolvasásokra? Az első kiböngészett betűkre, mikor végre összeállt egy szó? A takaró alatt zseblámpával olvasott regényekre? A könyvek világába belépés élménye egy életre elkísér bennünket.
Így lesz ügyes kezű gyereked

Így lesz ügyes kezű gyereked

Sok szülő csak az iskolaérettségi vizsgálatok során szembesül azzal, hogy óvodás gyermekének a rajzkészsége, vonalvezetése még nagyon távol áll attól, amilyen készségekre az első osztályban szüksége lesz. Kézenfekvőnek tűnhet ilyenkor színezők és feladatlapok garmadájával elárasztani a gyereket, ám a mozgások finomodásához nem erre van szükség.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére