Jelenlegi hely

Gyüttment Találkozó – Bőség a szűkösségben

A Gyüttment a vidéken újrakezdő, a környezettudatos vidéki értékrendet választó, tájba illeszkedő emberek, közösségek, és a hozzájuk kapcsolódó városi gondolkodók éves összejövetele, amelyet idén is Magfalván rendeznek.

Vidéken újrakezdők

"Mi, vidékről álmodók és vidéken álmodók, Lesz-Gyüttmentek és Már-Gyüttmentek idén nyolcadik alkalommal találkozunk, hogy egymással megosszuk tudásunkat, kicseréljük tapasztalatainkat egy szelíd találkozón, nulla hulladék szemléletben."

Természet- és tájgondozás, ökologikus építészet, közösségi irányítás, hiteles kiköltözők történetei, lelki és testi harmónia, kapcsolódás, hálózatok, személyesség, közösség, permakultúra alapelvektől a gyakorlatig – történetek egy új, fenntartható, emberléptékű és természetközeli életmód kellős közepéből.

A Gyüttment Találkozón megismerkedhetsz, kapcsolódhatsz vidéken újrakezdőkkel, az országban már létező gyüttment közösségek képviselőivel, és azokkal is, akikben még csak érlelődik a vidékre költözés gondolata.

Szó lesz azokról a kulturális értékekről és tapasztalati tőkéről, melyet a vidéken élők őriznek, ápolnak, és megismerhetjük korunk az ökotudatos létezéshez kapcsolódó legújabb vívmányait is.

Mindezt egy olyan eseményen, ahol közösséget alkotva együtt keressük a válaszokat a jelenünket és jövőnket feszítő társadalmi, gazdasági és környezeti kérdésekre.  

Az idei esemény kiemelt témája: „Bőség a szűkösségben”. Azt szeretnénk bemutatni – és főleg „átéreztetni” – tematikus programtereinkben, hogy a mostanában, az élet több területén tapasztalható válságok – gazdasági, társadalmi, ökológiai, és így tovább – ellenére micsoda gazdagság, bőség vesz minket körül a természetben és az emberi kapcsolatainkban.

Nemcsak annyink van, amennyit a pénztárcánk rejt, hanem számos „tőke” között rendelkezhetünk, és persze fejleszthetjük is ezeket, amelyek végső soron egy bőséggel teli életmódhoz vezethetnek.

A Gyüttment Találkozó nulla hulladék szemléletű, ez azt jelenti, hogy négy nap alatt szinte semmilyen hulladékot nem termelünk, vagy csak olyat, amelyet komposztálni tudunk. Ezt Magyarországon először mi valósítottuk 2017-ben és azóta is rendezvényeink védjegyévé vált.

Idén is szelídek leszünk. Ez felelősségteljes gazdasági, utazási, szórakozási szemléletet jelent: megmutatkozik abban, ahogyan a természettel és a Földdel bánunk, ahogyan egymáshoz kapcsolódunk és közösséget építünk, sőt, még abban is, ahogyan kikapcsolódunk, ahogyan zenélünk és zenét hallgatunk. 

Mire számíts még?

  • Szakmai beszélgetésekre, előadásokra, tudás- és tapasztalatmegosztásra, amelyek minden téren megkönnyítik a gyüttment életet.
  • Közös alkotásra, workshopokra, hogy használható, gyakorlati tudást szerezz.
  • Természetes építészeti, gazdálkodási, gyógyászati megoldásokra, praktikákra.
  • Közösségi élményre: közösségben leszünk.
  • Zenére: kulturális élményszerzés népművészek, muzsikusok részvételével. 
  • Termelői piacra a hozzánk érkező „helyi hősök”, mesteremberek alkotásaival.
  • Családi és gyermekprogramokra, játékokra, helyismereti túrákra és sok mozgásra.

A Találkozó programja

  • Gazdálkodók tere: a környezettudatos gazdálkodás alapjai
  • Építők tere: a természetes építkezés módszereinek bemutatása
  • Közösségi udvar: a közösségekben megjelenő dinamikák
  • Gyógyító tér: minden, amit a népi gyógyászatról tudni kell
  • Gyerektér: játékos foglalkozások a kisebbeknek
  • Piactér: jóságok helyi kézművesektő, termelőktől, valamint kézműves workshopok
  • Esténként: egy kis zene és beszélgető körök a tűz mellett
  • Nyílt tér: elsősorban a látogatók bemutatkozó tere
  • SEEEN-pad: nemzetközi tér, bemutatkoznak szerb-horvát-szlovén és más, külföldi gyüttment barátaink.

Gyüttment Találkozó 2023
Időpont: 2023. augusztus 24-27.
Helyszín: Magfalva

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

A mélymedencei izomzat. Akinek már van gyermeke, pontosan tudja, milyen változásokat hoz létre a várandósság és a szülés ebben az izomcsoportban. Alaposan kinyújtja, meggyöngíti, néha pedig még egyéb sérülések is keletkeznek rajta. Ennek következtében megjelenhet az inkontinencia, kitágul a hüvely, megsüllyedhet a méh. Fájhat a derekunk is. A jó hír az, hogy tornával szinte teljesen helyrehozható.
Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

2026-ban minden a mesterséges intelligenciáról szól... Körülöttünk van, alakítja a munkánkat, a mindennapjainkat, csak éppen senki nem magyarázta el nekünk magyarul, érthetően, hogy mit kezdjünk vele. Eddig.
Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

“Hogy vonzottam be? Kötődési zavarom van? Kapcsolatfüggő vagyok?” Kérdezi sok nő tanácsadói praxisomban a bántalmazó kapcsolatáról. Bár ezek a nők a saját lelkükben keresik a hibát, nem ott van a baj.
Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

A tavasz első hírnökei, a hóvirág, a krókusz, a tőzike, a nárcisz után előbújtak lila színben pompázó és illatos ibolyák is. Az ibolya azon túl, hogy ehető növény, jótékony hatással van az emberi szervezetre. 

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére