Jelenlegi hely

Legyen gyermeked sikeres felsős! 


Tudomásul kell vennünk, hogy az iskola a gyermek számára ugyanaz, mint a felnőtt számára a munkahely. A különbség az, hogy a munkahelyen megtanítanak jól dolgozni, míg az iskolában erre nem kerül sor. Vagy rájön a diák magától, hogyan kell JÓL tanulni, vagy nem. Pedig a hatékony tanulás tanulható

Alfa Tanulóklub - tanulástechnikai tréningek

Gödi bázisintézményünkben évfolyamszintű tanulószobát működtetünk, évek óta tanulunk együtt a diákokkal. Ismerjük a kamaszok tanulási szokásait, a tanuláshoz való hozzáállásukat; látjuk az iskolák követelményeit és a pedagógusok elvárásait.

Ezek mentén dolgoztuk ki a „Tanulj jól!” tanulástechnikai tréningünket, mely felső tagozatos diákok számára érhető el.

A tréning, mint oktatási forma a személyes élményre, megtapasztalásra épít: sok játékos egyéni és csoportos feladat tanulságait fordítjuk át a tanulásban felhasználható technikákra.
Ezek a technikák a kamaszok meglevő képességeire épülnek, nem kívánnak különleges tudást, semmilyen extra módszert nem kell elsajátítaniuk. Tanítunk időgazdálkodási technikát, megmutatjuk az elmetérképet, és több szövegfeldolgozási módszert is átadunk. Szóba kerül a motiváció, a célkitűzések fontossága, és a tanulási szokások kialakítására is teszünk ajánlásokat. A munkát munkafüzet segíti, így otthon bármikor felidézheti a tanultakat a gyermek.

A foglalkozásainkon maximum 12 fő vehet részt, így biztosítjuk, hogy minden résztvevő kellő figyelmet kapjon, minden problémát feldolgozzunk. A személyes, fizikai kapcsolódásban hiszünk, ezért foglalkozásaink csak személyes jelenléttel vehetők igénybe.       

Nagy hangsúlyt fektetünk a tervezés fontosságára, ezért készült egy program - A tanulási szervező használata a mindennapokban – amely a szülő gyermek közös részvételével zajlik. Itt kialakítunk egy közös szótárat a mindennapi tanuláshoz, hogy szülő és gyermek ugyanazt értse a fogalmak alatt. Ennek a programnak van egy rövidített 45 perces osztályfőnöki órára vihető változata, amely után a szülők letölthető használati útmutatót kapnak a tanulási szervező használatához. 

- Megtanultál holnapra?  
- Gyerek fordítása: megírtad a leckét?
- Szülő értelmezése: minden formában felkészültél a holnapra?
(Ugye most mosolyogsz? Nálatok is így zajlik?)

Az iskolába kerülő gyermekkel alsóban elhitetjük, hogy a tanulás azt jelenti, hogy a végletekig másol, magol, ismétel. A tanulás számára a „házi” megírása, és boldog, ha nincs házi. Nincsenek tanulós tárgyak, tanulni legfeljebb nyelvtanból és környezetből kell egy-egy fogalmat, definíciót, amit a magolás módszerével könnyedén teljesít, és másnapra  már nem is emlékszik rá.

Ötödiktől a jó jegyhez nem lesz elég ha „csak” bemegy az iskolába és figyel az órán. A négyeshez, ötöshöz az kell, hogy rendszeresen, következetesen az időt jól beosztva készüljön másnapra.

Ezt eddig senki nem tanította meg neki!

Tréningjeink az ország egyre több területén elérhetőek, valós iskolai tapasztalattal rendelkező tanulási trénereink által.

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Fénylő ablakok nyílnak – Világító adventi kalendárium

Fénylő ablakok nyílnak – Világító adventi kalendárium

Élő adventi naptárrá változnak azok a települések, ahol a házak ablakait ünnepi fénybe és díszbe öltöztetik, számmal jelölve a napokat december elsejétől karácsonyig. A várakozás izgalma igazi közösségi élménnyé válik. Testi-lelki egészséget szolgáló program lehet ilyenkor az esti séta lakóhelyünk utcáin. 
Azok a titokzatos tanulási képességek

Azok a titokzatos tanulási képességek

Miért lenne fontos már az oviban a tanulási képességekkel foglalkozni? Hiszen fényévekre van még a suli! Pedig nagyon is az! Cikksorozatunk második része ezt a témát járja körbe.
Hogy reagáld le, ha valaki az online térben provokál! - Így kezeld a beszólogatást!

Hogy reagáld le, ha valaki az online térben provokál téged! - Így kezeld a beszólogatást!

Posztolunk, csoportokban kommunikálunk, az online térben éljük az életünket, nem csak mi, hanem a gyerekeink is, és ha még most nem is mert még kicsi, akkor nemsokára, hidd el, ezt nem ússza meg senki…
Képességfejlesztés, iskolaérettség - szülői rémisztgetés vagy komoly gond?

Képességfejlesztés, iskolaérettség - szülői rémisztgetés vagy komoly gond?

A két fogalom gyakran együtt jár, de mégsem jelenti ugyanazt. A családi és óvodai háttér, a születéskori körülmények és öröklött adottságok egyaránt befolyásolják a gyermekeink fejlődését. Mi az, ami ingyen, államilag jár, mit tehetünk mi szülők otthon? Cikkünk első része ezeket a kérdéseket boncolgatja.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére