Jelenlegi hely

Múzeumok Majálisa a Múzeumkertben

Az ország legnagyobb múzeumi seregszemléje a hagyományok, szokások, örökség jegyében. Ingyenes családi programok, koncertek, nyereményjáték, kézművesvásár és fesztiválhangulat egész hétvégén a Múzeumkertben. 

Közel 100 múzeum és kiállító, két nap alatt, egy helyen – ingyenes programokkal és fesztiválhangulattal vár a 28. Múzeumok Majálisa!

Május 24–25-én újra különleges programokkal várja a látogatókat az MNMKK Magyar Nemzeti Múzeum: érkezik az ország legnagyobb múzeumi fesztiválja és kultúraközeli piknikje, a 28. Múzeumok Majálisa, az ICOM Múzeumi Világnap alkalmából.

A kétnapos rendezvény a „nézőpontváltás” és a „szemléletváltás” jegyében zajlik, hogy megmutassa: a múzeum mindenki számára nyitott, barátságos, hozzáférhető és befogadó tér, ahol mindenki otthon érezheti magát.

A Múzeumok Majálisa ideje alatt a Nemzeti Múzeum épülete és kiállításai ingyenesen látogathatók, a kültéri sátrakban pedig közel 100 múzeummal és kiállítóval ismerkedhetnek meg a látogatók az ország minden pontjáról.

A fesztivál május 24-én, szombaton, 10:45-kor ünnepélyes megnyitóval kezdődik, amelyet az Év Múzeuma díj átadása követ. Ezt követően kezdetét veszi a kétnapos majális, szabadtéri és beltéri programokkal, minden korosztály számára.

A Majális programjában fellép Sárkány Bertalan, Krulik Zoltán és Bede Sári, a BudaPesme, a Pénzügyőr Zenekar, a Vakok Iskolája Legato Kórusa, a Pejtsik Panna–Horváth András Ádám duó, Ferenczi György és az 1-ső Pesti Rackák, valamint Móser Ádám. A szombati napot Csík János és zenekara Nagy László-esttel zárja a Magyar Nemzeti Múzeum Dísztermében.

A múzeum épületében reggeltől estig izgalmas családi és felnőtt programok, valamint akadálymentes élmények várják a látogatókat.

2025. május 24-25.
​1088 Budapest VIII. kerület, Múzeum krt. 14-16. 

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

4+1 tipp, hogy nyaralás alatt is megőrizd az alakod és az egészséged

4+1 tipp, hogy nyaralás alatt is megőrizd az alakod és az egészséged

A nyár és a nyaralás a feltöltődésről szól. Nem mindenkinek van kedve kemény edzésekhez és kalória számoláshoz. Néhány egyszerű szokással úgy is élvezheted a pihenést, hogy közben a tested és az egészséged is hálás lesz érte.
Amikor a tűzhelynek is melege van... könnyű nyári vacsoratippek főzés nélkül

Amikor a tűzhelynek is melege van... könnyű nyári vacsoratippek főzés nélkül

Megérkezett ismét a kánikula. Ilyenkor még ránézni sem esik jól a sütőre vagy a tűzhelyre. A szervezetünk a hőség elleni védekezéssel van elfoglalva, többet izzadunk, sokkal több folyadékot kívánunk ( a Balatont is kiinnánk, ha lenne benne elég víz), az étvágyunk is csökken, az emésztésünk sem úgy működik, mint egy hűvösebb napon.
Július 30. – Ünnepeljük a barátságot!

Július 30. – Ünnepeljük a barátságot!

Van valaki, akit bármikor felhívhatsz? Akivel jókat nevetsz, aki meghallgat, vagy akivel a gyerekeitek együtt nőnek fel? Ma érdemes neki írni egy üzenetet, mert július 30-án van a Barátság Világnapja.
Nyári varrós projectek, egyetlen délután alatt

Nyári varrós projectek, egyetlen délután alatt

Július közepén a legtöbben nem nagy lakásfelújításra vagy bonyolult ruhavarrásra vágynak. Inkább olyan alkotásokra, amelyek gyorsan elkészülnek, hasznosak, és közben egy kis sikerélményt is adnak.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére