Igalmas programokkal és hasznos információkkal várják a szervezők az érdeklődőket az Európa-napon és az immár hagyományos EU-s futáson.
A rendezvényen Magyarország EU-s csatlakozásának évfordulóját és az Európa-napot egyaránt ünnepelik. Különlegessé teszi az idei rendezvényt, hogy az unió alapjait lerakó Schuman-nyilatkozat 75. évfordulóját is idén ünnepelik.
Az egész napos programok között ismét nagy hangsúlyt kap a zene: koncertet ad Járai Márk (Halott Pénz) és Co Lee, Lovasi András, a Kispál és a Borz és a Kiscsillag frontembere pedig különleges, "egyszálgitáros" műsorral várja a közönséget.
A kisebbeket rengeteg társasjáték, izgalmas alkotósarok, különleges interaktív mesejáték és gyerekkoncertek szórakoztatják majd az egész napos programsorozatban: fellép a Szabadság téren felállított színpadon Grecsó Krisztián és a Pici Szív Tánczenekar, a Ruttkai Bori Banda, az Apacuka Zenekar,és a gyerekek láthatják majd a Majorka Színház bábelőadását is.
A sportrajongók a már igazi kihívást jelentő távon – 21 kilométeren – mérethetik meg magukat a hagyományos EU-s futáson, amelynek résztvevői minden évben annyi kilométert tesznek meg, ahány éve Magyarország az európai közösség tagja.
A 9 órakor a Szabadság térről elrajtoló verseny útvonala 21 sikeres uniós fejlesztést mutat be a 19 vármegyéből, egyet Budapestről, és ráadásként a 2024-es RegioStars verseny egyik győztes projektjét.
Részletes program:
8:30 „21 év – 21 km” – EU-s futás bemelegítés
9:00 „21 év – 21 km” – EU-s futás rajt
11:15 „21 év – 21 km” – EU-s futás nyújtás
12:00 Köszöntők, megnyitó, a futás eredményhirdetése
14:00 Járai Márk (Halott Pénz)
15:00 EU kvíz
16:15 LOVASI: Egy az egybe …csak maga
18:30 Co Lee (Live Band)
Pódiumszínpad – gyerekprogramok
10:30 Grecsó Krisztián és a Pici Szív Tánczenekar
13:15 Majorka Színház: Gyurka citerája
15:15 Rutkai Bori Banda
17:30 Apacuka zenekar
Minden program ingyenes.
A rendezvényről további információk az eu.hu weboldalon és az Európa-napi fesztivál Facebook-eseményében találhatók.
- Budapestimami -