Jelenlegi hely

Tudja a manó! - Családi délután

Időpont: 2024. november 02., 16:00
Helyszín: Klebelsberg Kultúrkúria, 1028 Budapest, Templom u. 2-10.

Lázár Ervin Manógyár című meséjét Kovács Judit bábjátákában láthatjuk.

Az előadást kézműves játszóház követi.

Lázár Ervin Manógyár című kötetéből három történet elevenedik meg, melyeket Tupakka figurája köt össze. Mesénk főhőse teljesen hétköznapi életet él, nem hajt végre hősies tetteket, mégis derűje, jókedve beragyogjanemcsak az ő, de a falu sokféle lakójának életét. Lázár Ervint idézve a „szeretet és tiszta szív” által.

Van egy manó. Tupakka. Kicsoda?!? Hát Tupakka! Itt lakik Manófalván! Manódombok között kerekezik nap mint nap, hátán az ásója, mosolya az arcán. Amerre jár az árnyékból fény bújik elő, elillan a rosszkedv. Hogy nem ismered? Annyi baj legyen, most Te is vele tarthatsz, megismerheted a barátait, Manósziget lakóinak életét. Kicsit olyan, mintha a mi utcánkba kukkantanánk be. Zsuzsika sírdogál, mert az anyukája a szomszéd nénire bízta, Mufurc az aranykezű ezermester mindenkinek segít, de egész nap csak zsörtölődik. Rutoldó viszont - a helyi vagány - bárkit szívesen kinevet, folyton valamilyen rosszban sántikál a lakók nagy bánatára. Hogy aztán hogyan csal Tupakka mindenkinek mosolyt az arcára és mi változtatja meg a kis közösség életét, az kiderül a meséből. Tartsatok velünk!

Rendezte és játssza: Kovács Judit - színművész

Ajánlott korosztály: 3–99 év

További infó

- Budapestimami -

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Tudtátok, hogy június 13. a Magyar Feltalálók Napja? Ezen a napon tisztelgünk a magyar találékonyság és kreativitás előtt, hiszen hazánk számtalan zseniális feltalálót adott a világnak. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósunk ezen a napon jegyeztette be a C-vitamin felfedezését, ezért emlékezünk meg évről évre a magyar találmányok és ötletek világáról. Ez egy szuper alkalom arra, hogy otthon ti is egy kicsit feltalálók lehessetek!
Magyar Feltalálók Napja - amikor a magyar észjárásra büszkék vagyunk

Magyar Feltalálók Napja - amikor a magyar észjárásra büszkék vagyunk

Tudtátok, hogy van egy nap, ami csak a magyar feltalálóké? Minden év június 13-án ünnepeljük a Magyar Feltalálók Napját, amikor a világot formáló magyar elmék előtt tisztelgünk. Ez egy remek alkalom arra, hogy a gyerekekkel együtt felfedezzük, milyen találmányok születtek hazánkban, és hogy mennyi mindent köszönhetünk ezeknek a zseniális ötleteknek.
Tiszta víz, tiszta élmény – kirándulás iható forrásokhoz a családdal

Tiszta víz, tiszta élmény – kirándulás iható forrásokhoz a családdal

Magyarország tele van szebbnél szebb forrásokkal, ahol a természet csendje és a tiszta víz varázsa együtt ad élményt. Hoztam pár igazán hangulatos helyet.
MegaPapír rajzpályázat 2025 - 1.000.000 Ft összértékű nyereménnyel

MegaPapír rajzpályázat 2025 - 1.000.000 Ft összértékű nyereménnyel

Pályázat típusa: rajzpályázatKorosztály: óvodások és általános iskolás alsó tagozatosokBeküldési határidő: 2025. június 10.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére