Megújult a Sió-zsilip
Korábban a vízleeresztő és a hajózási zsilip ipari területe el volt zárva az érdeklődőktől, azt közelről megnézni nem lehet. Az 1947-ben átadott zsilipek 8 hónapig tartó építésében rabok is részt vettek. Míg a világ más tájain a zsilipek, gátak hídjai gyakran turisztikai, közlekedési célt szolgálnak, itt eddig ez nem így volt.
A Balaton vízlevezető rendszerét 15,5 milliárd forint uniós támogatással, 19 milliárd forintból korszerűsítették, átépült a Sió-zsilip, a Sió-csatorna, vizes élőhelyeket alakítottak ki, és közösségi tér lett a zsilip volt üzemi területe.
Az alapvető műszaki funkciói mellett illeszkedik a városba, új élményt tud nyújtani az itt élőknek, ide érkezőknek.
Siófok egy turisztikai látványossággal is gazdagodott, amellyel a Sió mentén élőket egészen Szekszárdig be lehet kapcsolni a Balaton idegenforgalmába. "A Sió turisztikai, mezőgazdasági hasznosítása, élőhelyvédelme is kiemelkedő feladat" (Móring József Attila, Dél-Dunántúl fejlesztési kormánybiztos)
(Forrás)
A zsilip műszaki épületének falán elhelyezték a Lampl Hugó Emlékplakettet. Ezzel az építészeti nívódíjjal tüntették ki a Víz Világnapja alkalmából a zsilip átépített műtárgyegyüttesét, elismerve annak tervezési, technológiai, kivitelezési és tájba illeszkedési szempontból is kimagasló voltát.
ADL - Debrecenimami
Forrás; Fotó: Vasvári Tamás/MTI
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges