Jelenlegi hely

Ingyenes szabadegyetemet indít az ELTE Művészettörténeti Intézete

A háború témája a képzőművészetben címmel márciustól ingyenes szabadegyetemi képzést indít az ELTE bölcsészkarának Művészettörténeti Intézete. Kortól, végzettségtől függetlenül minden érdeklődőt várnak.

2024 tavaszán az ELTE Művészettörténeti Intézete művészettörténeti szabadegyetemet indít "a háború témája a képzőművészetben" címmel.

"Az előadások egy-egy nagyobb témakör, műfaj, képi törekvés képzőművészeti megjelenését vizsgálják az antikvitástól napjainkig. Előadóink zöme az intézet oktatója, de olykor egyes témákra külső szakembereket is meghívunk” – írják a szervezők.

Céljuk a művészettörténeti ismeretterjesztés, ezért minden érdeklődőt szeretettel várnak, kortól, végzettségtől függetlenül. Arra is felhívják a figyelmet, hogy az állami egyetemek minden előadása – így a művészettörténetiek is – nyilvánosak.

Az előadások ingyenesek, keddenként 18h-kor kezdődnek az egyetem Múzeum krt. 6-8. alatti épületében, az 1. emeleti Fülep Lajos teremben. 

Tematika:

március 12. KUSLER ÁGNES: A háború következményei: a háború és béke ikonográfiája Peter Paul Rubens művészetben

március 19. VELLADICS MÁRTA: Miért kell a királyi palota? Uralkodói PR a 18. századi Magyarországon

március 26. RÉVÉSZ EMESE: A háború szürreális valósága. Goya, Manet és Otto Dix képei a háborúról.

április 9. LÁNCHIDI PÉTER: Testvérháború: szabadkőművesség a fegyverek árnyékában

április 16. SZEGEDY-MASZÁK ZSUZSANNA (meghívott előadó): Fényképezőgép a harctéren

április 23. RÉNYI ANDRÁS: Picasso Guernicája mint háborúellenes "monumentális propaganda" az 1937-es párizsi világkiállítás kontextusában 

április 30. SZŐKE ANNAMÁRIA: „…a gyilkosság intézményesítése a háború, helyesebben az intézmények gyilkossá a háborúban válnak…”. Erdély Miklós: Morálalgebra – Szolidaritás-akció, 1972

május 7. FEHÉR DÁVID: Háború és kataklizma – a trauma alakzatai. Celan-motívumok Lakner László, Anselm Kiefer és William Kentridge művészetében

május 14. EÖRSI ANNA: Epizódok a béke ábrázolástörténetéből

részletes program

A részvételi szándékot itt jelezzétek: revesz.emese@btk.elte.hu

Időpont: 2024. március 12. - 2024. május 14. között, minden kedden 18:00 órakor
Helyszín: ELTE főépület (Budapest, 1088. Múzeum krt. 6-8.), I. emelet, Fülep Lajos terem

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére