Jelenlegi hely

Így is kinézhet egy mai modern konyha!

Okos eszközök, letisztult, átlátható berendezés, minimalista megvalósítás – valahogy így summázható a konyhában megtestesülő modernitás. Az enteriőr kialakítása két irányba is elvihető, de valójában ez a kettő kiegészíti egymást. Funcionalitás, és szépség. A lakberendezés egészéről elmondható, hogy akkor megfelelő, ha ez a harmónia adott, de a konyhában mindez minimum duplán fontos.


A fotó forrása: Photographee.eu - stock.adobe.com

Melyek azok a bútorok, amik kihagyhatatlanok?

A gasztronómiai alkotás legfőbb helyszíne a konyha. Vagyis azok a bútorok a legfontosabbak, amik ezt a kulináris kalandozást nemcsak megszépítik a jelenlétükkel, hanem meg is könnyítik.

A beépített vagy szabadon álló konyhai szekrények például nélkülözhetetlenek. A beépíthető variációk a legpraktikusabbak, ráadásul a közbenjárásukkal határozottan sok hely takarítható meg. Ugyanakkor nem mindegyik konyhai kialakítás alkalmas ennek a típusú bútorfajtának a befogadására. A szabadon álló alternatívák ekkor igazi megmentőkké válhatnak. Több részből állnak, így mindenki úgy válogathatja össze az egyes elemeket, ahogy az az egyéni elvárásainak leginkább megfelel. A szekrénysor jó, ha a falat fentről és lentről is övezi, a pult pedig ötvözhető a konyhabútorral, bár manapság óriási divat az úgynevezett pultsziget kiépítése, ami ellenben csak kellően tágas helyiségekben mutat jól. Ott viszont vitathatatlanul arat!

Ahol a hely szűke rendesen behatárolja a lehetőségek számát, ott a kinyitható étkezőasztalok duplán jó szolgálatot tehetnek. Egyrészt pultként is bevethetőek szükség esetén, másrészt a kis és a nagy család is leültethető köréjük. Így amikor épp nyugalom honol odahaza, akkor összecsukott állapotban kifejezetten helytakarékos megoldás.

Mi mihez passzoljon?

Ez egy folyton felmerülő dilemma. A konyhabútor az asztalhoz, vagy az asztal a székekhez, esetleg a székek a járólaphoz, csempéhez? Soha véget nem érő körforgásnak tűnik ez így, pedig a megfejtés pofonegyszerű. Az összhatás a lényeg. Jó, ha akad egy rendező elv, mint például a minimalista modernitás, ami letisztultságáról és a szó nem pejoratív értelmében vett egyszerűségéről híres.

Szponzorált tartalom

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Válogatott segítség a nehéz napokra – válassz könyvet pszichológusi ajánlással

Válogatott segítség a nehéz napokra – válassz könyvet pszichológusi ajánlással

Egyre többen keresnek kapaszkodót a hétköznapi stressz, a bizonytalanság, a szülői kihívások vagy akár a belső feszültségek feldolgozásához – legyen az egy jó könyv, egy segítő társasjáték, ilyenkor jól jön egy megbízható forrás, ahol valódi szakértelemmel válogatták össze az ajánlatokat. Mostantól ilyen hely a Mindwell Pszichológiai Webshop is.
Fagyi napja: idén se hagyd ki!

Fagyi napja: idén se hagyd ki!

Az Élmény és Szakértelem Alapítvány idén is május 8-án rendezi meg a Magyar Fagylalt Napját. A csatlakozott cukrászdák és fagylaltozók 50%-os akció keretében várják a fagyi szerelmeseit. A kedvezményes fagyiár legalább 4 különböző fagylaltízre és az ezekből vásárolt összes gombócra vonatkozik.
Maxoljuk ki a kávézást!

Maxoljuk ki a kávézást!

Gratulálunk mindenkinek, aki sikeresen teljesítette a nagy húsvéti kihívást: takarítás, sütés-főzés, dekorálás, ajándékvásárlás, bájolgás a rokonokkal. És arra gondoltunk, a tipikus háziasszonynak most pont úgy hiányzik valami jó kis háztartási hack, mint egy nekifutásból hátbavágás. Így a héten arra adunk tippeket, hogyan találhatunk több élvezetet a hétköznapok legegyszerűbb élvezetében: a kávézásban. Mert kávézni jó, pláne, ha valaki szereti.
A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

Nálatok sem csúszik le a kötelező olvasmány, mint kerék az olajos lejtőn? Nem véletlen! Megváltozott a gyerekeink agya a miénkhez képest: nem is egy területen és nem is keveset. Csak az elvárások nem változtak. 

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére