Jelenlegi hely

MINDEN BÁB! – Megnyílt a Budapest Bábszínház kulisszatitkai kiállítás

A Bábszínház 74 évét feldolgozó kiállítás nyílt a Deák17 Galériában. Az ingyenesen megtekinthető tárlat a színház egyedülálló báb-, és képzőművészeti gyűjteményéből válogat.

A 150 éves Budapest 74 éves intézménye a Budapest Bábszínház. Kiállításunk a színház egyedülálló báb- és képzőművészeti gyűjteményéből válogat. A bábok, fotók, plakátok, megtekintésén túl a látogatóknak lehetőségük nyílik arra is, hogy végig kísérjék egy bábelőadás születését a tervezőasztaltól a színpadig.

Budapest egyesítésének 150. évfordulóját ünnepeljük idén – a kiállítás, amit ebből az alkalomból rendezünk meg, szimbolikus kézfogás két fővárosi intézmény között. A Budapest Bábszínház és a Deák17 Galéria céljai nem is állnak olyan messze egymástól: érezzük felelősségünk súlyát abban, hogy a legfiatalabb korosztállyal is megszerettessük szakterületeinket, legyen szó a művészet bármely szegmenséről.

Hangsúlyozzuk ugyanakkor, hogy a bábszínház, akárcsak a képzőművészet nem korosztályfüggő, hanem mindenkié!

A színház immár 73 éves múltjának köszönhetően képzőművészetileg is értékes bábarchívummal rendelkezik, melyet kiállítótér hiányában nem tud a nagyközönségnek megmutatni.

E cél érdekében fogtunk össze most: egy időszakos kiállítás keretében ennek a különleges gyűjteménynek egy részét tárjuk a nyilvánosság elé. A bábok mellett az előadások plakátjai, fotók, dokumentumok, archív kiadványok, díszletek – valamint a művészettörténet szempontjából jelentős életművek egyes elemei is helyet kapnak. Ugyanis, mint ismert, az 1950-es években a Bábszínház keretei között dolgozott több progresszív, az Európai Iskolával induló képzőművészünk – mások mellett Ország Lili, Márkus Anna, Bálint Endre, Bródy Vera és Jakovits József.

A kiállítás egyúttal tisztelgés az intézményben dolgozó kollégák mindegyike előtt, hiszen azon igyekszik, hogy a kulisszák mögé betekintve megismerjük az egyes részlegek munkáját, az előkészítéstől a megvalósításig. 

A MINDEN BÁB! – A Budapest Bábszínház kulisszatitkai kiállítás május 27-ig ingyenesen megtekinthető a Deák17 Gyermek és Ifjúsági Művészeti Galériaban (Budapest, V., Deák Ferenc utca 17.)

Forrás

- Budapestimami - 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Fagyi napja: idén se hagyd ki!

Fagyi napja: idén se hagyd ki!

Az Élmény és Szakértelem Alapítvány idén is május 8-án rendezi meg a Magyar Fagylalt Napját. A csatlakozott cukrászdák és fagylaltozók 50%-os akció keretében várják a fagyi szerelmeseit. A kedvezményes fagyiár legalább 4 különböző fagylaltízre és az ezekből vásárolt összes gombócra vonatkozik.
Maxoljuk ki a kávézást!

Maxoljuk ki a kávézást!

Gratulálunk mindenkinek, aki sikeresen teljesítette a nagy húsvéti kihívást: takarítás, sütés-főzés, dekorálás, ajándékvásárlás, bájolgás a rokonokkal. És arra gondoltunk, a tipikus háziasszonynak most pont úgy hiányzik valami jó kis háztartási hack, mint egy nekifutásból hátbavágás. Így a héten arra adunk tippeket, hogyan találhatunk több élvezetet a hétköznapok legegyszerűbb élvezetében: a kávézásban. Mert kávézni jó, pláne, ha valaki szereti.
A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

Nálatok sem csúszik le a kötelező olvasmány, mint kerék az olajos lejtőn? Nem véletlen! Megváltozott a gyerekeink agya a miénkhez képest: nem is egy területen és nem is keveset. Csak az elvárások nem változtak. 
Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Április 1-je a tréfák és nevetés napja., Mi lehet jobb módja annak, hogy a gyerekeket is bevonjuk, mint egy kis családi móka?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére