Jelenlegi hely

3 új kiállítást ajánlunk nyár közepére

Legendás mozdonyok, izgalmas műzeumpedagógiai foglalkozások, családbarát sportprogramok, szabadtéri tárlatok... Strandolás előtt vagy után töltődj kulturális élményekkel!

Volt egyszer egy Északi... – a Közlekedési Múzeum új időszaki kiállítása az Északi Járműjavítóban

Új otthonában, az Északi járműjavító Dízelcsarnokában nyitott időszaki kiállítást Volt egyszer egy Északi... a történet folytatódik címmel a Közlekedési Múzeum, bemutatva többek között az épület múltját és az ott egykor megfordult járműveket is.

Mielőtt a felújítási munkák elkezdődnek, szeretnének bepillantást engedni mindenkinek a varázslatos vasúti csarnokba, bemutatni annak történetét és jövőjét, az itt létesítendő új Közlekedési Múzeum terveit, az itt gyakran megfordult járműveket és a környék kötődését Magyarország közlekedéstörténetéhez.

A tárlaton a XX. század ikonikus és meghatározó vasúti járműveit is bemutatják, látható pl. egy nevezetes 424-es gőzmozdony, a vasútvillamosítás kiemelkedő alakja, a Kandó Kálmán által tervezett, már 1932-ben forgalomba állt V60-as villanymozdony, egy a Szellem becenévre hallgató 242-es, amely a gőzmozdonyok sebességrekordját tartja Magyarországon.

Látható továbbá két M44-es tolatómozdony, egy Cmn személykocsi és az 1935-ös Árpád gyorssínautóbusz, amely Budapest és Bécs között közlekedett. A járművek szorosan kötődnek a helyszínhez, hiszen többségüket itt javították az Északiban.

A nagyszabású, 2000 m2-es kiállítás számos kísérőprogrammal együtt valósul meg. Minden korosztály számára izgalmas múzeumpedagógiai foglalkozásokkal és rendezvényekkel készülnek.

A nyári szünet idején hetente változó tematika mentén játékos módon ismerkedhetnek a kiállítással a gyerekek. A múzeumpedagógusok a színes témát kreatív alkotó folyamatok, játékok során dolgozzák fel a kicsikkel és nagyokkal.

Látogatható: 2021. július 16-tól október 31-ig.
A kiállítás nyitva csütörtöktől vasárnapig, déltől 19 óráig.

Kőbányai út 30., bejárat az Opera Eiffel Műhelyház parkolóján keresztül.
A helyszín a 9-es autóbusszal és a 28-as villamossal vagy kerékpárral kényelmesen megközelíthető.

További infó

39. Magyar Sajtófotó Kiállítás – szabadtéren, a Városligetben

Rendkívüli idők kreatív megoldásokat kívánnak. A 39. Magyar Sajtófotó Pályázat anyagából rendezett 39. Magyar Sajtófotó Kiállítást szabadtérre költöztették szervezői, a Magyar Újságírók Országos Szövetsége és a Capa Központ.

A körülményekhez így alkalmazkodva, a megszokott színvonalon, mindenki biztonságára ügyelve mutathatják be a tavalyi esztendő legjobb, legérdekesebb sajtófotóit. A Műcsarnok segítő szándékát elfogadva, az ország legnagyobb kiállítási csarnoka mellett, a Hősök teréről indítva, az Olof Palme sétány elejére telepített új installáción nézhetik meg – ezúttal az összes díjazott fotográfiát – az érdeklődők.

1146 Budapest, Műcsarnok, Hősök tere, Olof Palme sétány
A kiállítás szabadtéren, 2021. augusztus 15-ig látható.

További infó

Világraszóló Bajnokaink – Interaktív kiállítás a Millenárison

Az idén 20 éves, megújuló Millenárison, Világraszóló Bajnokaink címmel olimpiatörténeti kiállítás nyílik július 21-én. Az egyedi sporttörténeti kiállításon egy térben mutatják be az eddigi olimpiák magyar eredményeit, bajnokait, és olyan ereklyéket, mint pl. az ’52-es olimpia vízilabda döntőjének labdája, Kolonics György hajója, vagy az ’56-os olimpia legendás magyar szurkolói zászlója, melyet korábban ritkán láthatott a közönség. 

Az egyedülálló, interaktív kiállításon főszerepet kapnak a kiemelkedő sportolók, kivételes sportteljesítményeik és a sport közösségformáló ereje. A 177 mesés győzelem egyenként megismerhető a helyszínen.

A parkban nyár végéig ingyenes, családbarát sportprogramok, filmvetítések, illusztris vendégek, sportközvetítések, szakmai beszélgetések és közönségtalálkozók kísérik a kiállítást. Interaktív eszközökkel, sport tematikájú szabadulószobával és ismeretterjesztő kvízekkel várják az egész családot.

1024 Budapest, Kis Rókus u. 16-20.
2021. július 21.-október 10.

Nyitvatartás:
Hétfő-csütörtök: 11:00-19:00
Péntek-szombat: 10:00-20:00
Vasárnap: 11:00-19:00

További infó

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Fagyi napja: idén se hagyd ki!

Fagyi napja: idén se hagyd ki!

Az Élmény és Szakértelem Alapítvány idén is május 8-án rendezi meg a Magyar Fagylalt Napját. A csatlakozott cukrászdák és fagylaltozók 50%-os akció keretében várják a fagyi szerelmeseit. A kedvezményes fagyiár legalább 4 különböző fagylaltízre és az ezekből vásárolt összes gombócra vonatkozik.
Maxoljuk ki a kávézást!

Maxoljuk ki a kávézást!

Gratulálunk mindenkinek, aki sikeresen teljesítette a nagy húsvéti kihívást: takarítás, sütés-főzés, dekorálás, ajándékvásárlás, bájolgás a rokonokkal. És arra gondoltunk, a tipikus háziasszonynak most pont úgy hiányzik valami jó kis háztartási hack, mint egy nekifutásból hátbavágás. Így a héten arra adunk tippeket, hogyan találhatunk több élvezetet a hétköznapok legegyszerűbb élvezetében: a kávézásban. Mert kávézni jó, pláne, ha valaki szereti.
A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

Nálatok sem csúszik le a kötelező olvasmány, mint kerék az olajos lejtőn? Nem véletlen! Megváltozott a gyerekeink agya a miénkhez képest: nem is egy területen és nem is keveset. Csak az elvárások nem változtak. 
Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Április 1-je a tréfák és nevetés napja., Mi lehet jobb módja annak, hogy a gyerekeket is bevonjuk, mint egy kis családi móka?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére