Jelenlegi hely

Újbudai Kulturális Intézet - Gazdagréti Közösségi Ház

 
Cím: 1118 Budapest, Törökugrató utca 9.
Tele­fon: (+36-1) 246-5253
A Gazdagréti Közösségi Ház története
 
A Gazdagréti Közösségi Ház 1985. novemberében nyitotta meg a kapuit, s azóta is a - mintegy - 20 ezer fős lakótelep egyetlen közművelődési intézménye.
  • 1985-91 közötti időszakban a fenntartó szerv (XI. kerületi Tanács, majd Önkormányzat) igazgatása alatt, annak szakmai irányításával  látta el a feladatát.
  • 1991 és 2011 között önálló intézményként működött a Gazdagréti Közösségi Ház.
  • 2011. júliusa  óta pedig az Újbudai Kulturális Intézet egyik telephelye vagyunk.
Fő tevékenységünk tanfolyamok, kulturális rendezvények, regionális programok szervezése, rendezése.
 
1992-től jelentettük meg a Rét című kulturális és információs magazinunkat, amely tájékoztatta Gazdagrét lakóit a helyi kulturális rendezvényekről, illetve helyt adott a lakótelep közintézményeinek, valamint civil és alternatív szervezeteinek, felhívásaiknak, és beszámolt azok munkájáról. 2011 őszétől,  a XI. kerületi közösségi házak lapjaival együtt, szünetel a megjelenése.
 
1992. decembere óta működik a házban Nagy Bálint és Kamarás Borbála tervei alapján elkészült a Rét Galéria, amely három hetente invitál különböző képző-, ipar- és fotóművészeti kiállításokra.
 
1994-ben itt rendezték meg az I. Országos Diák Film és Videó Szemlét, majd a következő két évben is az intézmény adott otthont a rendezvénynek.
 
1997. tavaszán intézményünk rálép az internetre, s elkészítteti a honlapját.
 
2003. szeptemberében megnyílik a Gazdagréti Közösségi Számítógépes Központ, a mai Gazdagréti Internet és eMagyarország Pont elődje.
 
A Gazdagréti Közösségi Ház egyre szorosabb kapcsolatot alakít ki a helyi intézményekkel és civilszervezetekkel, közös programokat szerveznek, amely 2004-ben, a mintegy fél éven keresztül zajló „20 éve az otthonunk Gazdagrét. Boldog Születésnapot!” rendezvénysorozatban csúcsosodik ki.
 
2005-ben pedig a mintegy 3000 kerületi általános iskolást megmozgató az „Állam az államban, játsszunk demokráciát!” társadalomismereti játékot irányítja a közösségi ház.
 
2006-ban a közösségi ház részt vesz az EQUAL programban, amely keretében egy mozgássérült fiatalembert alkalmaz IT-mentorként az időskorúak számítógépes oktatására.
 
2007. június 20-án - a Millenáris Parkban - a Gazdagréti Közösségi Ház veheti át elsőként a Társadalmi Szerepvállalási Díjat, amelyet a munkaerőpiacon a hátrányos helyzetbe került rétegek modellértékű foglalkoztatásáért ítélnek oda.
 
2009-ben az intézmény első alkalommal hirdeti meg a kerületi nyugdíjasok részére a 60+ Vers és prózaíró pályázatot, amely hatalmas sikert arat az idősek körében. A pályamunkákat a közösségi ház "Újbuda 60+ Vers és próza" címmel kiadja egy kötetben, amelyet az érdeklődök szinte pillanatok alatt elkapkodnak.
 
2010-ben az Önkormányzat megbízásából a közösségi ház átveszi az Újbuda Tv-től a Szent Iván-éji rendezvény szervezését. S a helyiek igényeinek megfelelően egy családias hangulatú, playback és vurstli mentes, Szent Iván-éji Családi Napot szervez június 19-én.
 
A nagy ívű projektek mellett az intézményben rengeteg program: tanfolyamok, rendezvények, klubok és civilszervezetek működnek. A civilek egyre nagyobb mérvű szerepvállalása jelzi, hogy Gazdagréten a lokális társadalom kialakulóban van. Egyre több ember szeretné irányítani és megszervezni a szabadidejét, s nem igényli a „kész” vagy "konzerv" programokat.
 
A közösségi ház felismerve a változásokat lépett: igényes környezetben, az emberek öntevékenységére épülő programok jelentik a jövőt; amely mellett a múltunkat is ápolni kell, hiszen aki nem tudja merről jött, az nem tudja azt sem, hogy merre tart.
 
A helyi kultúra és közösségi élet ápolása mellett – a globalizációnak köszönhetően – nem hunyhatunk szemet a robbanásszerű társadalmi, gazdasági és technikai változások előtt, amelyek ha akarjuk, ha nem megjelennek itt Gazdagréten is. A közösségi ház feladata az, hogy egyre nagyobb szerepet ad a civil társadalomnak, szolgáltatásokat, technikai és szervezési segítséget nyújtva neki, illetve biztosítja az információkhoz való hozzájutás lehetőségét a helyi polgárok számára, az esélyegyenlőség figyelembe vételével, hiszen aki kimarad, az lemarad.
Irány a Gazdagréti Közösségi Ház!
 

Forrás: http://ujbudakulti.hu/gazdagreti-kozossegi-haz.html&t=rolunk

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az Édesanya teremtése

Az Édesanya teremtése

Azt tudjuk, hogy 6 pár keze és 3 pár szeme van, gyógyítani is tud, de ki teremtette a könnycseppet?
Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy… tudom, hogy ebben a hónapban még nem hívtalak, de még csak elseje van. Nem azért akarom letenni, mert már legszívesebben a temetőben tudnálak.
A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

Május első vasárnapja Anyák napja mellett a nevetés világnapja is. Egy szívből jövő nevetés jót tesz az egész testnek és léleknek. Nem csupán a stresszt csökkenti vagy az immunrendszert erősíti, hanem segít megelőzni a depressziót és javítja az önértékelést is.
Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Itthon május elsejéről először 1890-ben emlékeztek meg, az első felvonulást a Városligetben tartották. De miért május 1-én ünneplünk?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére