Jelenlegi hely

Budapest tornyai - 13 kilátóhely a városban és környékén

Ha magasból szeretnétek megnézni a várost, kiránduljatok el ezekhez a kilátó pontokhoz! Népszerű és kevésbé ismert helyeket mutatunk, ahonnan gyönyörű panoráma nyílik Budapestre.  

Apostolok tornya és Kaputorony a Vajdahunyadvárban

A Magyar Mezőgazdasági Múzeum épületében két kilátópont is található, a Kaputorony és 64 méter magas Apostolok tornya. Kaputorony: A jellegzetes várkapu „tetején”, az Ostromfolyosón végigsétálva felülről gyönyörködhetünk a Városligetben és a várudvarban. Mielőtt a szűk folyosó végére érve kilépnénk a gyilokjárónak is nevezett Ostromfolyosóra, megéri megnézni a vártörténeti fotókiállítást is, amely archív felvételein mutatja be a Vajdahunyadvár történetét.

Apostolok tornya: A segesvári óratornyot megidéző Apostolok tornya 150 lépcsőfok megmászása után tárja elénk Budapest körpanorámáját. Láthatjuk a Gellért-hegyet, a budai várat, a Szent István Bazilikát, de a Vajdahunyadvár épületének olyan részeit is, amelyek máskülönben rejtve maradnak a látogatók előtt. A toronyba óránként indulnak az angol és magyar nyelvű vezetések.

A Budavári Palota kupolája

A Magyar Nemzeti Galéria kupolája a Vár legmagasabb pontja, innen gyönyörű panoráma nyílik a városra. A kupola bármely kiállítására váltott belépőjeggyel, keddtől vasárnapig látogatható. Rossz idő esetén, biztonsági okokból a Kupola zárva tart.

A Mátyás templom tornya

A Budavári Nagyboldogasszony templom - ismertebb nevén a Mátyás-templom - fehér csipkés tornyú, színes Zsolnay-cserepekkel fedett neogótikus épülete a budai Várnegyed látványossága. A látogatók számára a 78 méteres műemlék tornyának alsó teraszát nyitották meg, ehhez 197 lépcsőfokon lehet feljutni.

Kaán Károly-kilátó - Nagy-Hárs-hegy

A Kaán Károly-kilátó a Budai-hegység egyik kevéssé ismert, kőből épült kilátója, amely a Nagy-Hárs-hegy tetején, 454 méteres tengerszint feletti magasságban található. A toronyban felfelé haladva, az egyes szintekről egyre szélesebb panorámában gyönyörködhetünk, míg a legfelső emeleten már teljes körkilátást élvezhetünk. A János-hegy impozáns tömegét szinte közvetlen közelről csodálhatjuk, de a Hármashatár-hegy vidékére is innen láthatunk rá a legjobban.

Guckler Károly - Hármashatár-hegy

A Guckler Károly-kilátó egy kilátó Budapest II. és III. kerületének határán, a Hármashatár-hegy 495 méter magas csúcsán készült el 2016-ban. Budapest egyik legcsodálatosabb panorámáját nyújtja a Hármashatár-hegyen épült kilátópont, amelynek érdekességét a Duna viszonylagos közelsége és a nagy szintkülönbség adja meg. A kilátópont egy korábbi katonai objektum újrahasznosításával létesült.

Érdekessége, hogy a kilátópontból az összes, Dunán átívelő híd látható, sőt tiszta időben feltűnik a Mátra és egészen a Tátra vonulatáig is el lehet látni. Kilátás nyílik a budai hegyek teljes vonulatára, de látszik a Pilis, a Visegrádi-hegység és a Börzsöny is. A hegy lábánál fekszik a Hármashatárhegyi repülőtér. A kilátópont közvetlen környezetében erdei iskola, turistaszállás, rendezvényterem és étterem is található.

Erzsébet-kilátó - János-hegy

Budapest legmagasabb pontján, 527 méter tengerszint feletti magasságban található a János-hegyen a 105 éves kilátó. Schulek Frigyes tervezte, a gyönyörű, kör alaprajzú, neoromán stílusú épületet. Ha megteszik az utat a 100 lépcsőn át, akkor fentről tiszta időben akár 80 kilométerre is ellátni.

A hegy és a kilátó a Gyermekvasút János-hegy állomástól indulva erdei sétaúton, majd műúton közelíthető meg. Zugligetből Libegővel, valamint a Gyermekvasúttal is feljuthatunk.

Csergezán Pál-kilátó - Páty

A Csergezán Pál-kilátó a Budai-hegység legmagasabb pontján, az 559 m-es Nagy-Kopaszon várja a látogatókat. A Páty, Nagykovácsi és Telki hármas határán emelkedő, vörösfenyőből készült kilátó legfelső szintje 18 méterrel van a belépési szint felett, ahová pontosan 100 lépcsőfokon lehet feljutni. A tágas pihenők nagyobb csoportok látogatását is lehetővé teszik, egyszerre 150 fő tartózkodhat az építményben.

A teljes körpanoráma tiszta időben a főváros 100 kilométeres sugarú térségét öleli fel. A Budai-hegység ismertebb csúcsain kívül a Pilis-hegység, a Visegrádi-hegység, a Mátra, a Vértes, a Gerecse és a Velencei-hegység is látható. A nagy kémények déli irányban Százhalombattát mutatják, az esztergomi bazilika pedig akár felhős időben is szabad szemmel látható. A jól azonosítható látnivalók irányát a kilátószint párkányán ábrák és feliratok is jelzik.

Dévényi Antal-kilátó - Piliscsaba

A Piliscsaba határában lévő, 447 méter magas Nagy-Kopasz-hegy tetején található Dévényi Antal-kilátót a népszerű, fából készült építő-logikai játék, a Jenga alapján tervezték. A 11,5 méter magas építmény majdnem 17 négyzetméteres alapterületű kilátószintjéről szép kilátás nyílik a Budai-hegységre és a Pilisre. A kilátóhoz 132 köbméter gerendát használtak fel. A torony mellett tűzrakóhely, padok és asztalok, valamint egy információs tábla várja a kirándulókat.

Margit-szigeti víztorony

A Margitszigeti Víztorony a sziget középső részén, a Margitszigeti Szabadtéri Színpad mellett áll. A 2013-ban felújított műemlék Víztorony belsejében Visual Art kiállítások kaptak helyet. A szecessziós körlépcsőn haladva a nyolcerkélyes kilátó terembe érve Buda és Pest körpanorámája valamint a Dunát átívelő hidak látványa tárul a látogatók elé.

Szent István Bazilika kupolája

A főváros csodálatos épületének tetejéről 360°-ban, káprázatos panorámában láthatjuk a várost. Egészen szokatlan perspektívából látszanak a város nevezetességei és a budai hegyek. A körkilátóba lifttel vagy gyalog is felmehetünk, a kupola peremén kiképzett kilátóteraszra érünk. Szűk csigalépcsőn, és öntöttvas lépcsőn sok-sok lépcső vezet fel.

Érdekes a templom külső és belső kupolája közti hatalmas tér. A kupola 96 méter magas, ez megegyezik a Parlament kupolájának magasságával, szimbolizálva a 896-os honfoglalást.

Árpád-kilátó - Látó-hegy

Az Árpád-kilátó Budapest II. kerületében, a 376 méter magas Látó-hegyen épült. A terméskőből és fából épült kilátó tetővel is el van látva, míg nyitott teraszáról a főváros központi részei láthatóak: a Dunán átívelő hidak, a Parlament, a Budai Vár és a Gellért-hegy a Szabadság-szoborral. Mivel a beépített terület szinte már a kilátó alatt kezdődik, így az esti fényben úszó főváros igen megkapó látványt nyújt az év minden szakában.

Makovecz Imre Kilátó - Kis-hárs-hegy

A Budapest II. kerületében található, 362 méter magas Kis-Hárs-hegyről szép körpanoráma nyílik az észak-budai térségre, de látszik a belváros a Dunával, a Budai Vár és a Citadella is. A János-hegy és a Tündér-hegy óriási tömbjei a Zugliget katlanával innen nézve érvényesülnek leginkább, míg északi irányban a Nagy-Hárs-hegy tömbje zárja le a kilátást. A kilátó építménye gyakorlatilag egy önmagába visszaforduló lépcsősor, az igen ötletes építészeti megoldással lehetővé vált, hogy nagyobb látogatói igénybevétel esetén elkülönülhessenek a felfelé és a lefelé igyekvő természetjárók.

Kilátótorony a Reformátorok terén - Budapest XVI.kerület

2017 októberében adták át Budapest legújabb kilátóját Rákosszentmihály kertvárosi környezetében, ahonnan nem csak a várost lehet megcsodálni. Az új park és körpanorámás kilátója mintegy 8 ezer m2 területen valósult meg, és a Reformátorok tere elnevezést kapta. A 145 méteres tengerszint feletti magasságon elhelyezett kilátó legfelső szintjére 100 lépcsőfok visz fel (17 méteres magasságba), ahonnét Budapest eddig nem látott, páratlan körpanorámája tárul elénk.

A távolban a Budai-hegység, a Pilis, a Naszály és a Gödöllői-dombság vonulatai is kivehetők, de tiszta időben akár még messzebbre is ellátni innen. Az acélszerkezetes kilátó és környezete az esti órákban teljes díszkivilágításban pompázik.

Felhasznált forrás: parkerdo.hu

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A természet mosolya

Mit suttog az erdő?

Pályázat típusa: Természetvédelmi-irodalmi vers,-próza,-meseíró pályázatKorosztály: több korosztály: általános iskolások és középiskolásokBeküldési határidő: 2025. június 20.
A természet mosolya

A természet mosolya

Pályázat típusa: természetfotósKorosztály: több korosztály: általános iskolások és középiskolásokBeküldési határidő: 2025. június 20.
Stockholmi Ifjúsági Víz Díj

Stockholmi Ifjúsági Víz Díj

Pályázat típusa: tudományos - nemzetköziKorosztály: 15 - 20 éves középiskolásokBeküldési határidő: 2025. február 23.
Félévi bizonyítvány para: tényleg számít, vagy csak a szülők őszhajszálait szaporítja, avagy mit jósol a félévi bizonyítvány?

Félévi bizonyítvány para: tényleg számít, vagy csak a szülők őszhajszálait szaporítja, avagy mit jósol a félévi bizonyítvány?

Tudtad, hogy a január az egyik legstresszesebb hónap az iskolás gyerekek számára? Bizony a félévi bizonyítvány érkezése jelentős stresszt okozhat, miközben az év végi bizonyítvány már jóval kevesebb feszültséget szokott kiváltani.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére