Jelenlegi hely

Lea Alapítvány, Lea Otthon

 
Cím: 1118 Budapest, Háromszék utca 20. (Alapítvány)
Telefon: 06-23 373164
E-mail: lea@lea.hu, leaotthon@gmail.com

Célunk, küldetésünk

Célunk, hogy segítséget nyújtsunk a gyermekvállalás időszakában (várandósan vagy kisbabával) krízisbe került fiatal nőknek és gyermekeiknek, hogy a babák megszülethessenek és lehetőség szerint édesanyjukkal nőjenek fel.

Alapítványunk legfőbb küldetése az ÉLET szolgálata, a születendő és a megszületett gyermekek jobb életesélyeinek megteremtése, hogy így a gyermekek:

  • az édesanya ellehetetlenült életkörülményei miatt ne kerüljenek automatikusan csecsemőotthonba, gyermekotthonba, nevelőszülőkhöz vagy akár az utcára.
  • a krízis idején együtt lehessenek édesanyjukkal, akiktől a szükségleteik szerinti legnagyobb szeretetet és gondoskodást kapva növekedhetnek és fejlődhetnek
  • valóban békés, emberhez méltó körülmények között jöhessenek a világra és tehessék meg életük első lépéseit.

Évente körülbelül 14 000 anya szül gyermeket a 16-24 éves korosztályban. A fiatal anyák jelentős része halmozottan hátrányos helyzetű: gyakran családból kitaszított, gyermeküket egyedül nevelő nők, alacsony iskolai végzettséggel, szakképesítés nélkül, gyakorlat nélkül, rossz szociális és anyagi helyzetben, lakhatás nélkül.

Emberi sorsok, melyek hatása a teljes társadalomra rányomja bélyegét. Gyermekek, kiknek esélyei már az első pillanatokban megpecsételődnek.

Mit csinálunk?

A Lea Alapítvány hozta létre és tartotta fenn a Lea Otthont 2008. január 1-ig. Ekkor vette át a Székesfehérvári Egyházmegye az otthon fenntartását -hála Spányi Antal megyéspüspöknek-, így hatalmas terhet véve le az alapítvány önkéntesen dolgozó munkatársairól és egyúttal egy megnyugtatóbb anyagi hátteret biztosítva. Az alapítvány így a bürokratikus teendők helyett minden energiáját a szakmai program jobb megvalósítására tudja fordítani. Az együttműködési megállapodás értelmében ugyanis a szakmai program támogatását,  az adománygyűjtést, pályázati források megteremtését a Lea Otthon számára továbbra támogatja a Lea Alapítvány.

Az alapítvány a Lea Otthon támogatásán túl a célcsoporthoz tartozó olyan krízisbe került anyáknak is nyújt segítséget, akiknek nincs anyaotthoni ellátásra szükségük. A krízisvonalunkon jelentkező bajba jutottak jogi, mediációs, tanácsadási segítséget kapnak.

Lea Otthon

Amikor egy fiatal nő várandósan utcára kerül,  

  •  bántalmazás miatt elmenekül a párjától,
  •  elveszíti a munkáját és nem tudja fizetni albérletét,
  •  családja kitagadja,

kisbabája, születésekor a magyar gyermekvédelmi rendszer előírásai szerinti gyermekvédelmi szakellátásba kerül. 

A gyereknek  legalapvetőbb állampolgári joga, hogy szülőjétől szociális indokkal ne szakítsák el!

A Székesfehérvári Egyházmegye által fenntartott, a Lea Alapítvány által létrehozott és szakmai támogatásával működő  Lea Otthon befogadja a nehéz sorsú fiatal anyákat és gyermekeiket, itt lehetőséget kapnak sorsuk rendezésére. A Lea Otthon egy olyan többfunkciós gondozási központ, amely 20 fiatal anya és babája befogadására alkalmas. Szakmai programjának megvalósulását a magasan képzett szakember-gárda (speciális fölkészültségű család- és szociális gondozók, pedagógusok, egészségügyi dolgozók, jogász, pszichológusok) szavatolja. Az otthonban személyre szabott oktatás-nevelés és komplex személyiségfejlesztés zajlik. Itt a fiatal anyák - a babáik mellett -helyben szakképesítést szerezhetnek.

A Lea Otthon  2005. március 1-jén nyílt meg. Kiemelt feladatnak tekinti, hogy a krízisben levő fiatal nőket anyaságukban, felnőtté válásukban és családi életre való készségükben segítse.

Az otthon az idekerülő fiatal anyáknak új életlehetőséget, továbblépést és felemelkedést biztosít. Így fordulhat a lányok kiszolgáltatott, megalázott helyzete eséllyé, a gyermekáldás által. Fontos,

  • hogy az anyák tanuljanak, szakképesítést szerezzenek, hogy amikor kikerülnek innen, könnyebb legyen munkát találniuk,
  • hogy keresőképesek legyenek és a saját lábukra tudjanak állni,
  • hogy megpihenjenek, hogy feltöltődjenek,
  • hogy jó anyákká tudjanak válni.

Minden esetben azért kerülnek hozzánk, mert nem volt hol laknia: vagy korábban is hajléktalan volt, vagy gyerekfogadásra nem alkalmas (pl.fűtés, víz nélküli) helyen élt, vagy éppen elveszítette lakhatását - albérletét, elveszítette munkáját terhessége miatt vagy bántalmazó párjától menekült.  A krízis oka tehát nem, vagy nem csak a baba érkezése - ez csak felszínre hozza az ellehetetlenült élethelyzetet.

A Lea Otthon önálló intézményként működik Horváth Valéria vezetésével. Fenntartója a Székesfehérvári Egyházmegye, a szakmai program támogatója pedig a Lea Alapítvány. Ebben a hármas egységben dolgozunk, ahol a pontos feladatok és felelősségi körök meg vannak határozva.

Az otthonban két családgondozó, két gondozó, két éjszakai gondozó és egy adminisztrátor dolgozik az intézmény vezető irányítása alatt. Megbízási szerződéssel részidőben egy pszichológus és egy jogász segíti a munkát valamint az alapítvány szervezésében több önkéntes segítő vesz részt a szakmai feladatok ellátásában.

Elérhetőség: 06-20 9297809. A pontos címe nem nyilvános, mivel több lakó védelem alatt áll. E-mailt azonban küldhetsz a következő címre: leaotthon@gmail.com

Forrás: http://www.lea.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Reggeli őrület és egy kis segítség, hogy mindenki számára élhető legyen

Reggeli őrület és egy kis segítség, hogy mindenki számára élhető legyen

Igyekezz már, hol a cipőd, el fogunk késni, miért most jut eszedbe, hogy pisilni kell, jajj kell az úszás cucc, megőőőőrülöööök hogy minden reggel ez megy! Na tegye a szívére a kezét, akinél még nem hangzottak el ezek vagy ennél változatosabb, neaggyisten cifrább napindító mondatok. Ugyhogy ugye? Szerintem bátran és általánosan kijelenthetjük: a reggeli készülődés, és intézménybe-munkahelyre kerülés a nap egyik legstresszesebb része – minden résztvevőnek! No de, tudjuk-e hogy miért? Kis-Kovácsné Vancsa Barbi írása.
Ne vágj füvet májusban, adj teret a beporzóknak!

Ne vágj füvet májusban, adj teret a beporzóknak!

Itt a Vágatlan Május! Na ez igazán tetszeni fog a családnak, akárki is vágja a füvet nálatok! A nemzetközi kezdeményezés még 2019-ben Angliából indult, célja, hogy felhívja a beporzóbarát kertek jelentőségére a figyelmet.
Az Édesanya teremtése

Az Édesanya teremtése

Azt tudjuk, hogy 6 pár keze és 3 pár szeme van, gyógyítani is tud, de ki teremtette a könnycseppet?
Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy… tudom, hogy ebben a hónapban még nem hívtalak, de még csak elseje van. Nem azért akarom letenni, mert már legszívesebben a temetőben tudnálak.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére