Jelenlegi hely

ALTERNATÍV OKTATÁS, ALTERNATÍV PEDAGÓGIA – iskolák és módszerek előadás (nyerj belépőt!)

Az előadás azoknak kívánt segítséget nyújtani, akik érdeklődnek az alternatív (leegyszerűsítve a “hagyományos”, “állami” iskoláktól eltérő) módszerekkel dolgozó iskolák iránt.

Az elérhető számos alternatív irányzat mindegyikével érdemes megismerkedni, mielőtt kiválasztjuk azt az intézményt, melybe aztán tavasszal beíratjuk gyermekünket.

Az alternatív iskolákról általában elmondható, hogy a gyermek személyiségét és életkori sajátosságait veszi kiemelten figyelembe, a tanár szerepe inkább a tanulási környezet megteremtése és a tanulás facilitálása (megkönnyítése, elősegítése), a tanításban-tanulásban használt módszereket pedig az eddig felsorolt jellemzők határozzák meg.

Ez megjelenik a tanítási-tanulási munkaformákban, a tér elrendezésében, a használt eszközökben és az értékelésben is. Az alternatív iskolákban fontos szerepet kapnak a partneri kapcsolatok és viszonyok, valamint a partnerek közötti kommunikáció.

Érdemes a nyílt napokon túl is megkeresni az iskolákat, pedagógusokat, hogy minél több kérdésünkre választ kapjunk.

Dobos Orsolya szerint pár évvel (!!!) az iskolakezdés előtt már érdemes feltérképezni a lehetőségeket (alternatív és alternatív iskola között is jelentős eltérés lehet akár a fenntartás módja és eszközei, akár tanterv, akár az értékelés módszerében, stb.), hogy minél több információ birtokában legyünk a fontos döntés meghozatalakor.

NYERJ BELÉPŐT A BUDAPESTIMAMIVAL!
KLIKK IDE A JÁTÉKHOZ!

Az előadás elsősorban szülőknek szól, a következő témákat járjuk körül:

  • Mit gondoljon végig a szülő, amikor iskolát választ,
  • Milyen iskolák működnek Magyarországon,
  • Mitől alternatív egy iskola,
  • Hogyan működnek a tanulócsoportok,
  • Az alternatív iskolákba való jelentkezés ajánlott menete,
  • Különleges igényű gyerekek lehetőségei.

Az előadó több szempontból is összehasonlítja majd a legismertebb alternatív pedagógiai irányzatokat (Rogers, Waldorf, otthon oktatás/tanulócsoportok), de kiemeli majd azt is, hogy a kívánatos az lenne, ha nem azért íratnánk gyermekünket alternatív iskolába, hogy az “állami” oktatásból kimenekítsük, hanem mert valóban ez az út, amit járni szeretnénk.

Az előadást követően lehetőség lesz a felmerülő kérdések megbeszélésére is, valamint kötetlen légkörben az előadóval való rövid beszélgetésre is.

Előadó: Dobos Orsolya, Eszterházy Károly Egyetem doktorandusza, az Alapítványi és Magániskolák Egyesülete alternatív tagozatának vezetője

Rövid bemutatkozás: 1997-ben, szinte pályakezdőként érkeztem az alternatív oktatásba. Azóta voltam osztálytanító, tehetséggondozó, szaktanár, osztályfőnök: itt mindenkinek lehetősége van kipróbálni magát. Tanítottam matematikát, éneket, drámát, természetismeretet. Dolgoztam ovisokkal, alsósokkal, felsősökkel, tartottam szülőknek csoportot. 2008-tól gyermekem születéséig igazgatóként vettem részt a közös munkában. Szoktam irigyelni a gyerekeinket: bárcsak én is ilyen iskolába járhattam volna!

Helyszín: Villányi úti Konferenciaközpont és Étterem, 1114 Budapest, Villányi út 11.
Időpont: 2019. január 29., 18:00-19:30
Belépő: 2 400 Ft

Jegyvásárlás: ITT

További információ

Forrás: Felelős Szülők Iskolája

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy… tudom, hogy ebben a hónapban még nem hívtalak, de még csak elseje van. Nem azért akarom letenni, mert már legszívesebben a temetőben tudnálak.
A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

Május első vasárnapja Anyák napja mellett a nevetés világnapja is. Egy szívből jövő nevetés jót tesz az egész testnek és léleknek. Nem csupán a stresszt csökkenti vagy az immunrendszert erősíti, hanem segít megelőzni a depressziót és javítja az önértékelést is.
Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Itthon május elsejéről először 1890-ben emlékeztek meg, az első felvonulást a Városligetben tartották. De miért május 1-én ünneplünk?
Május első vasárnapja: a nevetés világnapja is

Május első vasárnapja: a nevetés világnapja is

Tudtad, hogy május első vasárnapja a nevetés világnapja is? És azt, hogy először 1998-ban Indiában egy úgynevezett nevető klubban tartották meg?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére