Jelenlegi hely

Kölcsey Ferenc Gimnázium

Cím: 1063 Budapest, Munkácsy Mihály utca 26.  
E-mail:  titkar@kolcsey-bp.hu
Tel.: 311-4684
Web: http://www.kolcsey-bp.hu

Gimnáziumunk a főváros nagy múltú, több, mint 100 éves iskolája. Egykori tanáraink és diákjaink között neves művészeket, tudósokat, újságírókat, világhírű sportolókat tartunk számon, de talán ami ennél is fontosabb: olyan emberek ezreit, akik szívesen gondolnak vissza a nálunk eltöltött évekre.

Nincs olyan része Budapestnek, ahonnan ne jönnének hozzánk diákok, de a Nyugati pályaudvar közelsége miatt a naponta bejárók száma is nagy. Nincs saját kollégiumunk, de tudunk segíteni, ha valaki budapesti férőhelyet keres.

Az iskolaépületet Körössy Albert Kálmán, Lechner Ödön tanítványa tervezte. A nyitott udvarral rendelkező kétemeletes épületet szépségét a szecessziós díszítőelemek és a tágas lépcsőház adja. A névadó egészalakos bronz szobrát Kő Pál készítette.

Osztálytípusaink:

01-es kód:           ötéves képzésű francia-magyar két tanítási nyelvű F és G osztályok

02-es kód:           ötéves képzési idejű emelt szintű nyelvi képzés angolból (B osztály)

03-as kód:           élsportolók általános tantervű osztálya (E osztály vagy az A osztály fele)

05-ös kód:          ötéves emelt szintű nyelvi képzés angolból (a D osztály fele)

06-os kód:          ötéves emelt szintű nyelvi képzés olaszból (a D osztály fele)

07-es kód           ökológiai szemléletű csoport (az A osztály fele)

Ajánlások az egyes osztályokhoz

A kéttannyelvű osztályokban kezdő szintről felsőfokú nyelvtudáshoz és nyelvvizsgához juttatjuk diákjainkat. Ezt nagyban segítik az idegen nyelven tartott szakórák, a csoportbontások, az anyanyelvi tanárok és az európai oktatási programokban való részvétel. A képzés nulladik évvel indul, második nyelvként választható az angol, a német, az olasz, a latin vagy az orosz.

A B és D osztályokban emelt szintű érettségire alkalmas tudást adunk mindkét idegen nyelvből. Az angol oktatása a korábban megszerzett ismeretekre épül, a tudásszint alapján létrehozott nyelvi csoportokban. A D-ben mindenki angolul és olaszul tanul, a B-sek az angol mellé a franciát vagy a németet választhatják. A képzés ötéves, a második nyelvet is nulladikban kezdjük tanítani.

A sportolók képzésének az a lényege, hogy összehangoljuk az iskolai és az edzésmunkát. Megértők vagyunk a versenyzők gyakori vagy hosszasabb hiányzásaival kapcsolatban, és lehetőséget adunk az egyéni felzárkózásra, felzárkóztatásra.

Az ökológiai szemléletű képzés első két évében a földrajz és a biológia kap nagyobb hangsúlyt. Az utolsó két évben bármely természettudományos tárgyból lehet jelentkezni emelt szintű érettségire történő fölkészítésre. Kirándulásokat, kihelyezett órákat, terepgyakorlaokat szervezünk.

A tanórákon kívüli élet

Fontosnak tartjuk, hogy diákjaink vegyenek részt szabadidős programjainkban. Rendszeres sportolásra a labdarúgó, a kosár- és a röplabda szakosztályokban, a házi és a diákolimpiai versenyeken van lehetőség, télen sítábort, nyáron vízitúrát szervezünk.

A színház, a rajz és a sakk iránt érdeklődők szakkörökre járhatnak. Színjátszó körünk több is van: magyar és francia nyelvű csoportok is működnek. Komoly eredményeket és elismeréseket tudhat magáénak énekkarunk és kamarakórusunk.

Kapcsolatok

Az iskola nemzetközi kapcsolatainak kiépítését elsősorban a nyelvtanítás kiemelt szerepe indokolja. Két tanítási nyelvű diákjaink franciaországi csereprogramjaikon kívül részt vehetnek olyanokban is, ahol a partnerek kéttannyelvű lengyel, szlovák tanulók.

Turisztikai jellegű kirándulások minden évben indulnak Olaszországba, Bécsbe és Erdélybe. Énekkarosaink többször vettek részt külföldi hangversenykörutakon.

Forrás: http://www.kolcsey-bp.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Répa, szén, lyukas lábas… hóemberépítésre fel!

Répa, szén, lyukas lábas… hóemberépítésre fel!

Gondoltad volna, hogy a z éjszaka sötétjében is mosolygó, házainkat őrző hóembereknek saját ünnepük van? Ha nem, akkor ideje előkeresni a garázsba utolsó alkalommal elrejtett alkatrészeit, közeledik január 18-a, a hóemberek világnapja!
Ha elmúlik karácsony... avagy a szaloncukrok utóélete

Ha elmúlik karácsony... avagy a szaloncukrok utóélete

... már ha van nekik ;-) Nem tudom, ti hogy vagytok vele, évekkel ezelőttig azt gondoltam, hogy nincs az mennyiségű szaloncukor, ami nem fogy el decemberben. Általában a Mikulás nap táján vett első zacskók pár nap alatt elfogytak, a fára (vagy inkább csak alá) szánt szaloncukrokat el kellett dugni, hogy megérjék a fadíszítést. Mára változtak az étkezési szokásaink - kevesebb szaloncukrot veszek - és marad az ünnepek után is. Na, attól nem félek, hogy lejár a szavatosságuk, de elgondolkodtam azon, hogy milyen változatos módon lehet még őket felhasználni.
Öngondoskodás szülőként télen: mi fér bele reálisan?

Öngondoskodás szülőként télen: mi fér bele reálisan?

Télen sok szülő érzi úgy, hogy az öngondoskodás egy szép, de elérhetetlen fogalom. Mintha ez is még egy feladat lenne a listán, amit jó lenne kipipálni – de valahogy sosem jut rá idő, energia vagy tér. Pedig gyakran nem arról van szó, hogy nem törődünk magunkkal, hanem arról, hogy kevesebből próbálunk ugyanannyit adni. Ha télen azt érzed, hogy fáradtabb vagy, türelmetlenebb, és nehezebb magadra figyelni, az nem kudarc. Ez az időszak eleve többet vesz ki belőlünk, mint máskor.
Amikor az év eleje inkább megtart, mint indít

Amikor az év eleje inkább megtart, mint indít

Az év eleje sokaknál nem friss lendülettel indul, hanem csendesebb, nehezebb érzésekkel. Az ünnepek elmúltak, a hétköznapok visszatértek, kint korán sötétedik, és mintha belül is lassabban mozdulna minden. Családként ez gyakran még erősebben érződik: újraindul az ovi, az iskola, a munka, miközben az energiaszintünk nem igazán tart lépést a naptárral. Ha ilyenkor azt érzed, hogy az év eleje inkább nyomasztó, mint lelkesítő – fontos kimondani: nem vagy egyedül, és nem veled van a baj.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére