Jelenlegi hely

Adventi fényjáték a Bethesda Gyermekkórházban

December elsejétől különleges fényjátékban gyönyörkedhetnek mindazok, akik a Bethesda Gyermekkórházba érkeznek, vagy épp az M3-as felüljáróján közlekednek autójukkal.

"A fényfestéssel szerettünk volna egy kis mosolyt csalni a hozzánk érkező gyerekek arcára, hogy ne félelemmel, hanem bizalommal lépjenek át szüleikkel a kórház kapuján. Adni szerettünk volna nekik, s úgy tűnik, sokan örülnek ennek" - avat be a kezdeményezés hátterébe Bese Nóra, a kórház kommunikációs vezetője.

Délután 5 óra után tényleg olyan a zuglói Bethesda utca, mint egy vidám szentély, ünnepélyesen lépkednek az emberek, meg-megállnak egy fotóra és gyermeki örömmel néznek felfelé a kórház homlokzatára. Minden este más fényjáték díszíti a kórház falát a Szerencsejáték Zrt-nek köszönhetően.

Adventben különösen aktívak az adományozók, s kreativitásuk határtalan. Van, aki süteményt süt a kórház Égés Osztálya számára, egy másik csapat motoros mikulás felvonulást szervezett a gyermekeknek, vagy a Fradi focistái stilszerűen épp labdát adományoztak személyesen a bent fekvő gyermekeknek. A cégek is segítik az ott dolgozók munkáját, a nővéreknek kávé, teacsomag, vagy egy-egy komolyabb orvosi eszköz megvétele fontos segítség a gyógyítás minőségének javításához.

Dr. Velkey György, a Bethesda Gyermekkórház igazgatója megerősíti, hogy egy-egy adventi adománykampány komoly orvosi műszerek beszerzését teszi lehetővé. "A társadalombiztosítás az egészségügy működési kiadásait fedezi, de ebből nem igazán lehetséges a fejlesztés. Ezért örülünk minden kezdeményezésnek, amely anyagilag is segíti munkánkat."

A kórház kreatív csapata egy interaktív adventi naptárat is létrehozott, ahol a gyógyító osztályok kívánságai teljesülhetnek, a felajánlóknak, adományozóknak köszönhetően. A naptár itt érhető el.

Adventban megállni, felfelé (akár a fényjátékra) tekinteni és jót tenni – erre hív mindenkit a Bethesda Gyermekkórház.

- Budapestimami - 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Segítség, gluténérzékeny a gyerekem! - A gluténmentes étkezés szülői szemmel

Segítség, gluténérzékeny a gyerekem! - A gluténmentes étkezés szülői szemmel

Magyarországon a cöliákia becslések szerint a lakosság körülbelül 1%-át érinti, ami közel százezer embert jelent. A gluténmentes étrendet követők köre ennél tágabb: hazai adatok szerint a 15 éves és idősebb magyarok 1,8%-a követett gluténmentes diétát, a nem-cöliákiás gluténérzékenység pedig egyes becslések szerint már több százezer embert is érinthet. (1;2) Ezért a gluténmentes étkezés nem egy szűk, elszigetelt probléma, különösen akkor nem, ha a gyerekeket nézzük. Egy diagnózis vagy tartós étrendi korlátozás nemcsak a gyereket érinti, hanem az egész család hétköznapjait átrendezi: a bevásárlást, az uzsonnacsomagolást, az óvodai és iskolai ünnepeket, a menzával kapcsolatos döntéseket, a kirándulásokat és sokszor még azt is, hogy a szülő mennyire érzi biztonságban a gyerekét egy közösségi étkezési helyzetben.
Nyári ötletelő – 67 tipp a szünidő túléléséhez

Nyári ötletelő – 71 tipp a szünidő túléléséhez

Mit csináljunk a gyerekekkel, amikor épp nincsenek táborban vagy a nagyinál és a családi nyaralás is messze van? Nem kell feltétlenül nyaralni menni ahhoz, hogy élményekben gazdag legyen a vakáció. Ehhez adunk inspiráló öteleteket!
Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

A kisgyerekes ruhatár egy külön világ. A darabok gyorsan cserélődnek, mégis közben meglepően gyorsan el is használódnak. Egy body, amit pár hete vettél, már foltos. Egy nadrág térde elvékonyodott, pedig még bőven hordható lenne.Ilyenkor nem az a legjobb döntés, hogy kidobjuk. Ezek a ruhák nagyon jól javíthatók – ráadásul egy kis átalakítással még jópofábbak is lehetnek, mint új korukban.
"Elfogyott a gyömbérszörp?"

"Elfogyott a gyömbérszörp?"

A gyömbérszörpről először a 90-es években hallottam, a Hupikék törpikék egyik „dalában”. Igaz, akkoriban a gyömbér még nem volt mindennapos vendég a boltok zöldséges pultján. Aztán ahogy egyre könnyebben hozzáférhetővé vált, úgy kedveltem meg én is egyre jobban.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére