Jelenlegi hely

Séta a SzüléSzületéS minőségéért

Az Úton… Séta a SzüléSzületéS minőségéért elnevezésű kezdeményezés az Eötvös Loránd Tudományegyetem perinatális szaktanácsadó szakirányú továbbképzés oktatóinak és hallgatóinak szervezésében immár negyedik alkalommal indul útjára 2017. június 23. és július 2. között.

A születés körüli időszakkal (is) foglalkozó szakemberek (orvosok, szülésznők, védőnők, gyógypedagógusok, pedagógusok, pszichológusok, dúlák, jógaoktatók és mozgásfejlesztők) többek között így hívják fel a figyelmet a szülés/születés messze nyúló, édesanyát, babát és családot érintő hatásaira.

A programsorozat a hagyomány szerint az ELTE Izabella utcai kampuszának kertjében elültetett SzüléSzületéS fájától indul. A megnyitót 2017. június 23-án 14 órakor tartják, ahová Palya Bea különleges dalaival érkezik. Varga Katalin és Andrek Andrea, az ELTE pszichológusai ismertetik a kezdeményezés hátterét, Novák Julianna és Horváth Éva perinatális szaktanácsadók pedig születésmesével, valamint szülés/születés-labirintussal készülnek. Hazay Tímea  énekel és gitározik "A Te hangodat ismerem" program keretében, valamint várják az érdeklődőket  kézműves foglalkozásokkal, pocakfestéssel, illetve arc- és kavicsfestéssel, illat-performansszal. 

A program célja, hogy a szülés/születés eseményének hosszútávú jelentősége minél többekhez eljusson, elterjedjenek azok a tudomány által megalapozott elvek, melyek a szülés/születés jó minőségét segítik elő.

Az idei Séta tervezett útvonala:

Június 25. vasárnap délután: indulás Budapestről Nagykanizsára, érkezés délután, estefelé

Június 26. hétfő reggel: látogatás a Kanizsai Dorottya Kórházban, utána flashmob az Erzsébet téren, majd indulás Bázakerettyére, este megérkezés

Június 27. kedd reggel: indulás tovább Szentkozmadombjára, este megérkezés

Június 28. szerda reggel: indulás tovább Zalaegerszegre, délután megérkezés, szakmai program – Budapesti Gazdasági Egyetem / Gazdálkodási Kar Zalaegerszeg

Június 29. csütörtök reggel: látogatás a Zala Megyei Szent Rafael Kórházban, majd indulás tovább Zalaistvándra, este megérkezés

Június 30. pénteken reggel: indulás tovább Kehidakustányba, este megérkezés

Július 1. szombat reggel: indulás tovább, délután érkezés Hévízre, szakmai program az Európa Hotelben

Július 2. vasárnap reggel: indulás tovább Keszthelyre, este hazaérkezés Bp-re

Bővebb információ 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

Nálatok sem csúszik le a kötelező olvasmány, mint kerék az olajos lejtőn? Nem véletlen! Megváltozott a gyerekeink agya a miénkhez képest: nem is egy területen és nem is keveset. Csak az elvárások nem változtak. 
Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Április 1-je a tréfák és nevetés napja., Mi lehet jobb módja annak, hogy a gyerekeket is bevonjuk, mint egy kis családi móka?
Űrhajózás világnapja: Ti melyik izgalmas programot valósítjátok meg?

Űrhajózás világnapja: Ti melyik izgalmas programot valósítjátok meg?

Az Űrhajózás Világnapját minden évben április 12-én ünneplik, mivel ezen a napon, 1961-ben Jurij Gagarin szovjet űrhajós elsőként repült a világűrbe a Vosztok-1 űrhajó fedélzetén. Ez a nap remek alkalom arra, hogy a gyerekekkel együtt felfedezzétek a világűr csodáit!
Három trükk az olcsóbb és egészségesebb háztartásért

Három trükk az olcsóbb és egészségesebb háztartásért

A kerékben az a legjobb, hogy nem kell újra feltalálni. Talpraesett, élelmes háziasszonyok annyi mindent kísérleteztek már ki az elmúlt évszázadok alatt, hogy valójában nincs más dolgod, mint kiválogatni a Neked szimpatikusakat.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére