Orbán Zoltán elmondta, hogy a hagyományos játékok mellett etetőket és itatókat alakítottak ki, ahol a gyerekek megfigyelhetik a madarak mozgását, és le is fényképezhetik őket. Arról is szólt, hogy az MMTE programot indított a parlagi sas védelmére.
Hangsúlyozta, hogy a parlagi sas a sztyeppék madara, és ennek a tájtípusnak a legnyugatibb pontja a magyar alföld. Ezért Magyarországon él a parlagi sas európai állományának 70-75 százaléka.
A program keretében, az egyesület önkéntesei azon fészkek közelében táboroznak, amelyek forgalmas helyen találhatóak, így fokozottan veszélyeztettek. Abban az esetben pedig, ha bántódás éri a fészkeket, értesítik a természetvédelmi őrszolgálatot - mondta Orbán Zoltán.
A Füvészkert új játszó és oktató eszköze, a mYnest a játszótérépítéssel foglalkozó Nádland csapata és Máté Bence, a világhírű természetfotós közös munkájának gyümölcse. Az eszköz egy zárt madárles, amit egy belülről üvegként, kívülről tükörként működő detektívüveggel szereltek fel, hogy a madarak ne vegyék észre a fotóspalántákat. A madárles teljesen vízhatlan, fűthető és mászófal vagy létra segítségével lehet rá feljutni. A torony kiegészíthető hintával és erkéllyel is, az aljában pedig egy homokozó is helyet kapott, hogy a kicsik a leskelődésen kívül játszhassanak is.
Forrás: MTI, jozsefvaros.hu
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges