Jelenlegi hely

Óbudai Mesevilág Óvoda - Cseppke Tagóvoda

 
Cím: 1039, Budapest Bárczi Géza u. 2/a.
Telefon: (1) 243-0598
E-mail: cseppke-o@kszki.obuda.hu
 
Óvodavezető: Gólyáné Kaszás Erzsébet
 
Tagóvodavezető: Sasváriné Kocsis Ibolya
 
Bemutatkozás
 
2010 őszén nyitottuk szép, új óvodánkat, ahol dolgozóink szeretetteljesen, esztétikus környezetben, jól felszerelt tornateremmel, 6 homogén csoportban várják a gyerekeket. Az óvó nénik munkáját szakképzett dadus nénik, fejlesztő-pedagógus, gyógypedagógus, logo- pédus, pszichológus segíti. Mivel integráló óvodaként működünk, szükség szerint a fent említett szakemberek mellett egyéb utazó szakemberek is rendelkezésre állnak, hisz célunk és feladatunk minden gyermeknek megadni a maximális lehetőséget fejlődéséhez, szükségletei kielégítéséhez. Általában 24 gyermekkel két-három sajátos nevelési igényű gyermek nevelődik egy csoportban. Minden nap kiemelt figyelmet fordítunk a mozgásfejlesztésre, az egészséges életmódra. Emellett különböző tevékenységeket szervezünk a gyerekek részére (ének-zene, mese-vers, ábrázolás, szűkebb és tágabb környezet megismerése, matematikai játékok). 

Pedagógusaink fontosnak tartják a tapasztaltatást, az élményközpontú, játékos megismerést, a képességek fejlesztését. Helyi Nevelési Programunknak megfelelően a prevenciós munkára fektetünk nagy hangsúlyt, így sok gyermeknél sikerül megelőznünk a tanulási problémákat. Emellett sajátos arculatunkhoz tartozik a hagyományápolás, a népi gyermek-játékok felelevenítése, a jeles napok megünneplése (Dömötör napi vásár, Luca nap, Szent György nap, stb.) A gyermekek óvodai életét délutáni elfoglaltságok színesítik (dzsúdó, kosárlabda, zenés torna, mozgásfejlesztő foglakozás).
 
Forrás: http://cseppkeovi.ucoz.hu/index/bemutatkozas/0-7
 

A Budapestimami 2012 őszi "A mi óvodánk" című pályázata keretében sok szülő osztotta meg gyermeke óvodájával kapcsolatos tapasztalatait. Az akkor beküldött véleményeket ITT OLVASHATOD.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Kés - és?

Kés - és?

A háziasszony jellemzően főz. Persze nem sorsszerűen. A gyorséttermek, pizzák, hamburgerek és csirkemell csíkok világában igazzá vált: aki telefonálni tud, főzni is tud.
Válogatott segítség a nehéz napokra – válassz könyvet pszichológusi ajánlással

Válogatott segítség a nehéz napokra – válassz könyvet pszichológusi ajánlással

Egyre többen keresnek kapaszkodót a hétköznapi stressz, a bizonytalanság, a szülői kihívások vagy akár a belső feszültségek feldolgozásához – legyen az egy jó könyv, egy segítő társasjáték, ilyenkor jól jön egy megbízható forrás, ahol valódi szakértelemmel válogatták össze az ajánlatokat. Mostantól ilyen hely a Mindwell Pszichológiai Webshop is.
Fagyi napja: idén se hagyd ki!

Fagyi napja: idén se hagyd ki!

Az Élmény és Szakértelem Alapítvány idén is május 8-án rendezi meg a Magyar Fagylalt Napját. A csatlakozott cukrászdák és fagylaltozók 50%-os akció keretében várják a fagyi szerelmeseit. A kedvezményes fagyiár legalább 4 különböző fagylaltízre és az ezekből vásárolt összes gombócra vonatkozik.
Maxoljuk ki a kávézást!

Maxoljuk ki a kávézást!

Gratulálunk mindenkinek, aki sikeresen teljesítette a nagy húsvéti kihívást: takarítás, sütés-főzés, dekorálás, ajándékvásárlás, bájolgás a rokonokkal. És arra gondoltunk, a tipikus háziasszonynak most pont úgy hiányzik valami jó kis háztartási hack, mint egy nekifutásból hátbavágás. Így a héten arra adunk tippeket, hogyan találhatunk több élvezetet a hétköznapok legegyszerűbb élvezetében: a kávézásban. Mert kávézni jó, pláne, ha valaki szereti.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére