Jelenlegi hely

Mozisziget – Ingyenes szabadtéri vetítések a Margitszigeten

Idén augusztusban is lesz Mozisziget a Margitszigeti Atlétikai Centrum zöld füvén.

Augusztus 9. és 25. között rendezik meg ismét a Moziszigetet Budapesten, a Margitszigeti Atlétikai Centrum zöld pázsitján. Különleges történetek, emlékezetes karakterek, a közös mozizás élménye és igazi nyári piknikhangulat a csillagos ég alatt.

Idén 3 nappal tovább tart a Mozisziget, összesen filmet láthattok a világ minden tájáról. A különféle élethelyzetekben megoldást kereső embereken kívül számtalan négylábúval, sőt robottal is találkozhattok a filmvásznon.

A vetítéseket a Margitszigeti Atlétikai Centrum füvén tartják, ahol mindenki a saját pokrócán foglalhat helyet, kapunyitás minden nap 20.00 órakor lesz. A vetítésekre az első 500 nézőt engedik be, és a helyfoglalás érkezési sorrendben történik.

Hasznos tudnivalók

  • Kapunyitás minden nap 20:00 órakor.
  • A vetítésekre az első 500 nézőt tudják beengedni.
  • Előregisztráció nem lehetséges, a helyfoglalás érkezési sorrendben történik.
  • A füvön mindenki a saját, magával hozott pokrócán, párnáján foglalhat helyet.
  • A vetítések alatt mosdó üzemel.
  • Ételt-italt be lehet hozni (de csak műanyag edényben, üvegben nem). 
  • Kutya, kisállat nem hozható.
  • A bicikliket a kapu előtt, kint lehet lekötni.
  • A vetítéseket csak megfelelő időjárás esetén tartják meg. Ha az időjárási körülmények miatt le kell mondani a vetítést, azt a Facebookon teszik közzé. 
  • Kerekesszékesek számára bejutás a teherkapun keresztül (ez mintegy 100 méterre található a hivatalos bejárattól), ahol kaputelefonon lehet becsengetni.
  • Valamennyi filmet magyar felirattal vetítik, a japán filmnek angol felirata is lesz.

A Mozisziget a Budapest Kertmozi programjának része, együttműködő partnere a Budapest Film. Az eseménysorozat társszervezői a Budapesti Sportszolgáltató Központ és a Margitszigeti Atlétikai Centrum.

Filmek

2026. augusztus 9. - Spanyolország - MINDENKI EGYETÉRT - Votemos

2026. augusztus 10. - Olaszország - EGY ROSSZ KORSZAK GYERMEKEI -Strike – Figli di un’era sbagliata

2026. augusztus 11. - Finnország - SÖRBEN AZ IGAZSÁG - Pussikaljaelokuva

2026. augusztus 12. - Japán - AWAKE - Awake

2026. augusztus 13. - Szlovákia - ÉS MEGVAN, AMIT AKARTUNK - A máme, čo sme chceli

2026. augusztus 14. - Észtország - ÚJ PÉNZ - Uus raha

2026. augusztus 15. - Svájc - KUTYAPER - Le procès du chien

2026. augusztus 16. - Franciaország - MÉG SZEBB ÚJ VILÁG- Un monde merveilleux

2026. augusztus 17. - Portugália - FÉNYES ÉLET -A vida luminosa

2026. augusztus 18. - Lengyelország - KITÖRÉS ELŐTT - Pod wulkanem

2026. augusztus 19. - Németország - ÜDVÖZLET A MARSRÓL - Grüße vom Mars

2026. augusztus 21. - Ausztria - PÁVA – VALÓDI VAGYOK? - Pfau – wer bin ich?

2026. augusztus 22. - Románia - TUDATVESZTÉS - Comatogen

2026. augusztus 23. -Dél-Korea - A SZERELEM JELEI 

2026. augusztus 24.- Törökország - HAKKI - Hakkı

2026. augusztus 25. - Lettország - ÁRADÁS - Straume

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

4+1 tipp, hogy nyaralás alatt is megőrizd az alakod és az egészséged

4+1 tipp, hogy nyaralás alatt is megőrizd az alakod és az egészséged

A nyár és a nyaralás a feltöltődésről szól. Nem mindenkinek van kedve kemény edzésekhez és kalória számoláshoz. Néhány egyszerű szokással úgy is élvezheted a pihenést, hogy közben a tested és az egészséged is hálás lesz érte.
Amikor a tűzhelynek is melege van... könnyű nyári vacsoratippek főzés nélkül

Amikor a tűzhelynek is melege van... könnyű nyári vacsoratippek főzés nélkül

Megérkezett ismét a kánikula. Ilyenkor még ránézni sem esik jól a sütőre vagy a tűzhelyre. A szervezetünk a hőség elleni védekezéssel van elfoglalva, többet izzadunk, sokkal több folyadékot kívánunk ( a Balatont is kiinnánk, ha lenne benne elég víz), az étvágyunk is csökken, az emésztésünk sem úgy működik, mint egy hűvösebb napon.
Július 30. – Ünnepeljük a barátságot!

Július 30. – Ünnepeljük a barátságot!

Van valaki, akit bármikor felhívhatsz? Akivel jókat nevetsz, aki meghallgat, vagy akivel a gyerekeitek együtt nőnek fel? Ma érdemes neki írni egy üzenetet, mert július 30-án van a Barátság Világnapja.
Nyári varrós projectek, egyetlen délután alatt

Nyári varrós projectek, egyetlen délután alatt

Július közepén a legtöbben nem nagy lakásfelújításra vagy bonyolult ruhavarrásra vágynak. Inkább olyan alkotásokra, amelyek gyorsan elkészülnek, hasznosak, és közben egy kis sikerélményt is adnak.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére