Jelenlegi hely

Kupaktanács – Kaláka koncert a Föld napi természetismereti családi napon

Időpont: 2026. április 26., 11.00
Helyszín: MOMkult, Szabadtéri színpad, 1124 Budapest, Csörsz u. 18.

Harmincöt évvel ezelőtt készült, eddig kiadatlan lemezével ünnepli a Föld napját a Kaláka együttes. A Kupaktanács című album április 26-án 11 órától a MOMkult szabadtéri színpadán debütál koncert formájában.

A lemezbemutató koncerten a Kalákához egy akkori tag, Huzella Péter is csatlakozik, így a három és fél évtizede megírt dalok most először szólalnak meg teljes egészükben közönség előtt. A Kupaktanács dalai költők és zenészek párbeszédeként születtek meg: a természet, az ember és a környezet viszonyáról beszélnek, hol játékos iróniával, hol megrendítő komolysággal.

A címadó dal alapjául Weöres Sándor Kupaktanács című verse szolgált, amely a természet nyelvének megértésére és az egymásra figyelés fontosságára hívja fel a figyelmet. A dalokban megfogalmazott kérdések - felelősség, mértékletesség, az ember helye a teremtett világban - ma különösen aktuálisnak hatnak.

A lemez a nyolcvanas évek végén, a környezetvédelem iránti növekvő társadalmi figyelem idején készült. A Kaláka ekkor kezdett el egy tematikus dalsorozaton dolgozni, amely az erdőről, a tengerről, a városról és a Föld egészéről szóló verseket dolgozta fel. Bár a felvételek elkészültek, a kiadói körülmények miatt az album megjelenése elmaradt.

A MOMkult Föld napi természetismereti családi programjában a zene mellett a környezettudatos gondolkodás és a természethez való kapcsolódás kap hangsúlyt.

A belépés díjtalan.

Forrás

- Budapestimami -

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Május 1 - A májusfa ünnepe

Május 1 - A májusfa ünnepe

Falvainkban az elmúlt években újra divatba jött a májusfa állítás. Tudjátok, mit jelnet?
Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

A mélymedencei izomzat. Akinek már van gyermeke, pontosan tudja, milyen változásokat hoz létre a várandósság és a szülés ebben az izomcsoportban. Alaposan kinyújtja, meggyöngíti, néha pedig még egyéb sérülések is keletkeznek rajta. Ennek következtében megjelenhet az inkontinencia, kitágul a hüvely, megsüllyedhet a méh. Fájhat a derekunk is. A jó hír az, hogy tornával szinte teljesen helyrehozható.
Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

2026-ban minden a mesterséges intelligenciáról szól... Körülöttünk van, alakítja a munkánkat, a mindennapjainkat, csak éppen senki nem magyarázta el nekünk magyarul, érthetően, hogy mit kezdjünk vele. Eddig.
Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

“Hogy vonzottam be? Kötődési zavarom van? Kapcsolatfüggő vagyok?” Kérdezi sok nő tanácsadói praxisomban a bántalmazó kapcsolatáról. Bár ezek a nők a saját lelkükben keresik a hibát, nem ott van a baj.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére