Jelenlegi hely

Múzeumi szünetelő a Nemzeti Galériában

Időpont: 2025. október 28-29.
Helyszín: Magyar Nemzeti Galéria, 1014 Budapest, Szent György tér 2.

Vidám műalkotások

Mitől vidám egy festmény? Lehet-e vicces egy műalkotás? Tényleg olyan szigorú, komoly emberek a művészek, ahogyan gyakran elképzeljük őket? Tartsatok velünk, és fedezzük fel a legvidámabb alkotásokat a Galéria állandó kiállításaiban!

Tudtátok, hogy nálunk nem kell csendben lenni a múzeumban és hogy bármilyen kérdésre választ kaphattok? Gyertek el a gyerekeknek szóló kalandos tárlatvezetéseinkre, és járjuk be együtt a Galéria zegzugos tereit!
Ajánlott korosztály: 6–9 éves korig
Maximális létszám: 20 gyerek
A tárlatvezetés időtartama: 45 perc

Mesélő oltárok

Milyen történeteket rejtenek a Galéria legrégebbi műalkotásai, a gótikus oltárok? Varázslatos táblaképek és csodás faragványok között bandukolunk, miközben lépten-nyomon bibliai szereplőkkel találkozunk. Mindenszentek napjához közeledve játékosan ismerkedünk a középkor művészetével és a szentek történeteivel.

Tudtátok, hogy nálunk nem kell csendben lenni a múzeumban és hogy bármilyen kérdésre választ kaphattok? Gyertek el a gyerekeknek szóló kalandos tárlatvezetéseinkre, és járjuk be együtt a Galéria zegzugos tereit!
Ajánlott korosztály: 6–9 éves korig
Maximális létszám: 20 gyerek
A tárlatvezetés időtartama: 45 perc

További infó

- Budapestimami -

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Húsvéti dekorációk otthonra – varrd meg maradék anyagokból!

Húsvéti dekorációk otthonra – varrd meg maradék anyagokból!

Húsvét közeledtével a boltok tele vannak dekorációkkal, de valljuk be: a saját kezűleg készített díszek sokkal hangulatosabbak. Ráadásul ez egy szuper kis kreatív program – akár egy nyugodt esti „énidő”, akár közös alkotás a gyerekekkel.
Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Ahogy beköszönt a tavasz, előkerülnek a könnyedebb ruhák – és sokszor ilyenkor vesszük észre, hogy némelyik darab már nem olyan izgalmas, mint tavaly. A jó hír az, hogy néhány apró varrási trükkel új életet adhatsz a kedvenceidnek, ráadásul olyan megoldásokkal, amiket egy kezdő is bátran megcsinál. Ha még nem tudsz varrógéppel dolgozni, érdemes elsajátítani: gyorsabb, szebb és magabiztosabb lesz tőle minden átalakítás.
Furcsa és különleges nőnapi szokások a nagyvilágban

Furcsa és különleges nőnapi szokások a nagyvilágban

Ahány ház, annyi szokás – tartja a mondás. Ez bizony igaz a NŐNAP esetében is. Érdekes különbségek vannak szerte szét a világban. Ha lehetne választanom, határozottan tudom melyiket szeretném ;-) Magyarországon régen a nénikék az utcán árulták a borostyánlevélel közrefogott hóvirág és ibolya csokrocskákat. 2005 óta a hóvirág védett növénynek számít, így kikerült a repertoárból. Ma a szál virág és/vagy a csoki lett a divat.  
10 tavaszindító családi bakancslista

10 tavaszindító családi bakancslista

Márciusban valami megmozdul bennünk. Több fény, enyhébb levegő, hosszabb délutánok – és hirtelen mindenki kimozdulna. A tavasz tökéletes alkalom arra, hogy családként is új ritmust találjatok. Nem kell nagy utazás, nem kell költséges program. Elég néhány tudatos, közösen megélt pillanat. Íme egy általános, bárhol megvalósítható tavaszi bakancslista, amelyből kedvetek szerint válogathattok.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére