Jelenlegi hely

Minyonok minden mennyiségben

Ha még Nálatok is tart a Minyon őrület, akkor hoztam gyerkőccel együtt is könnyen elkészíthető 2 szuper ötletet: legyenek meg kedvenceitek kavicsból és/vagy WC papír gurigából.

A kavicsos változathoz az ötletet ITT találtam, a képekkel illusztrált, részletes leírásért pedig kattints IDE!
 
 
Minyonok kavicsból, avagy mire lesz szükségetek:
  • megtisztított kavicsok minden mennyiségben
  • akrilfesték (sárga és kék színben) és persze ecset
  • fekete és ezüst színű vékony hegyű filctoll, vagy színes ceruzák
  • lakk, ha szeretnéd, hogy tartós legyen
 
Hogyan készül?
  1. Jó alaposan tisztítsátok meg a kavicsokat: használhattok hozzá körömkefét, betehetitek mosogatógépbe, és nyáron pedig akár a szabadban is egy délutáni elfoglaltság lehet (a gyűjtéséről, válogatásról, tervezésről már nem is beszélve).
  2. Sárga színű akrilfestékkel többször kenjétek le a kavicsokat. Tipp: ha kisebb gyerkőcökkel készítitek, akkor érdemes előző nap ezt megcsinálni, mert időigényes a száradás.
  3. A Mignonok nadrágjához használjatok kék akrilfestéket. Ha ez megszáradt, már csak a szemek, a szemüveg és a száj megrajzolása van hátra filctoll vagy színes ceruza segítségével.
  4. Tartóssághoz használjatok lakkot, így akár az udvaron, játszótéren is játszhatnak a gyerkőcök a kedves kis kavicsfigurákkal.
 
Nálunk nagy divat a WC papír gurigák gyűjtése, majd „újrahasznosítása”. Még a nyáron készítettük, és persze a kisfiam egyből új külsőt is kölcsönzött nekik: így lettek a klasszikus változattól eltérő színű, ruhájú Minyonok is.
 
 
Minyonok WC papír gurigából, avagy mit készítsetek össze az alkotáshoz:
  • WC papír guriga (csak semmi feliratos)
  • festék sárga színben
  • kék, fekete és fehér karton (használhattok fehér és színes papírt is hozzá, ha az van otthon)
  • fekete filctoll és grafitceruza
  • olló, ragasztó, ceruza, vonalzó
 
Hogyan készül?
  1. Már a legkisebbek is élvezik a WC papír gurigák lefestését, mivel a festék (különösen, ha hígítatlan változatú akrilfestéket használtok) gyorsan nyomot hagy a gurigákon, és egyből ott a sikerélmény.
  2. Száradás után jöhet a ruhák elkészítése: nagyobbak egyedül is, míg a kisebbek általad készített sablonnal próbálkozhatnak, vagy eleve méretre vágott darabokat ragaszthatnak a lefestett gurigákra.
  3. A szem elkészítéséhez szintén használhattok sablonokat, de például inggomb vagy kör alakú formalyukasztó is megkönnyíti a dolgotokat.
  4. Végül már csak a szemüveg szárát kell felragasztanotok és megrajzolni filccel az orrot és szájat.
 
További ötleteket a képre kattintva találsz! Ne feledd: Játékra fel, hogy a gyerekekkel töltött idő minél élvezetesebb legyen!
 
 
Dr. Regősné Oláh Zsanett, Szegedimami

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére