Jelenlegi hely

Több mint 100 sportágat lehet kipróbálni a hétvégi Budapesti Nagy Sportágválasztón

Olimpiai és világbajnokok népszerűsítik a sportot a XVII. Budapesti Nagy Sportágválasztón, amelyet pénteken és szombaton rendeznek meg Kőbányán, a Maglódi úti Merkapt Sportközpontban.

Koós-Lukács Tímea kommunikációs igazgató a szerdai sajtótájékoztatón bejelentette: a rendezvény célja ezúttal is az, hogy népszerűsítse a rendszeres testmozgást, valamint segítse a gyermekek, felnőttek sportágválasztását, egyaránt szolgálva a versenysportot és a szabadidősportot. Amint elmondta, a hétvégi eseményen több mint 100 sportágat lehet ingyenesen kipróbálni - edzők és szakemberek segítsége mellett.
Pénteken reggeltől az oktatási intézmények csoportjait, másnap főleg a nagyközönséget, a családokat várják a szervezők, akik összesen 20-22 ezer érdeklődőre számítanak.

Az őszi fővárosi sportágválasztón a magyar sport olyan jeles alakjai igyekeznek személyes jelenlétükkel kedvet csinálni a mozgásnak és a sportolásnak, mint az olimpia bajnok Dombi Rudolf, Kammerer Zoltán, Pulai Imre, Storcz Botond és Szilágyi Áron. Utóbbinak egy külön feladat is jut, a kiváló kardozó lesz a tavasszal meghirdetett "A családom a szponzorom" fotópályázat díjátadója.
A szervezők ezúttal is számos színes programot kínálnak az érdeklődőknek. Béres Alexandra 20 perces bemelegítéssel mozgatja meg a kilátogatókat, majd az Aldi Fitness Szigeten sportos játékokkal várják a kicsiket és a nagyobbakat. Ezen kívül népszerűsítik majd az egészséges életmódot és táplálkozást, s ehhez kapcsolódóan egy plakáttervező versenyt is meghirdetnek.
A Magyar Olimpiai Bizottság évek óta kiemelten támogatja a rendezvényt. Siklós Erik marketing és kommunikációs igazgató tájékoztatása szerint a szervezet ezúttal ki is települ a rendezvényre, ahol az érdeklődőknek lehetőségük lesz ingyenesen kipróbálni a Mini 5próba Rióba! feladatait. Az aktív résztvevők pár perces mozgással tíz pontot gyűjthetnek, amelyek segítségével később akár utazást is nyerhetnek a jövő évi riói olimpiára.
A Nagy Sportágválasztó rendezvénysorozat ezen az őszön kilenc vidéki helyszínen is megjelenik, a fővárosival egyidőben Dunaújvárosban, Makón, Hódmezővásárhelyen, Siófokon és idén először Veszprémben tartanak hasonló eseményt.
További tudnivalók

Forrás: MTI

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Április 1-je a tréfák és nevetés napja., Mi lehet jobb módja annak, hogy a gyerekeket is bevonjuk, mint egy kis családi móka?
Űrhajózás világnapja: Ti melyik izgalmas programot valósítjátok meg?

Űrhajózás világnapja: Ti melyik izgalmas programot valósítjátok meg?

Az Űrhajózás Világnapját minden évben április 12-én ünneplik, mivel ezen a napon, 1961-ben Jurij Gagarin szovjet űrhajós elsőként repült a világűrbe a Vosztok-1 űrhajó fedélzetén. Ez a nap remek alkalom arra, hogy a gyerekekkel együtt felfedezzétek a világűr csodáit!
Három trükk az olcsóbb és egészségesebb háztartásért

Három trükk az olcsóbb és egészségesebb háztartásért

A kerékben az a legjobb, hogy nem kell újra feltalálni. Talpraesett, élelmes háziasszonyok annyi mindent kísérleteztek már ki az elmúlt évszázadok alatt, hogy valójában nincs más dolgod, mint kiválogatni a Neked szimpatikusakat.
Infra lámpa: Hogyan lehet a gyógyulásban? – Útmutató szülőknek

Infra lámpa: Hogyan lehet segítségünkre a gyógyulásban? – Útmutató szülőknek

Az infravörös (infra) lámpa egyre népszerűbb otthoni gyógyászati ​​eszköz, amely természetes módon enyhíteni a fájdalmat és gyorsítani a gyógyulást. De hogyan működik pontosan, milyen betegségek esetén érdemes használni, és mire figyeljünk vásárláskor? Ebben a cikkben ezekre a kérdésekre próbálok választ adni.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére