Jelenlegi hely

"Tegyél le, ha nem kell, vigyél egyet ha szükséged van rá!" bútorokból, használati tárgyakból is!

Az Újrahasználati Központokban díjmentesen leadhatjuk a feleslegessé vált, megunt, de más számára még használható tárgyainkat, eszközeinket. A fővárosban 2016 őszén nyílt két újrahasznosítási gyűjtőpont egyelőre egyedülálló az országban, a létesítmények fenntartója az FKF Nonprofit Zrt. 

Kevesebb hulladék, több újrahasznosítás és a rászorulók segítése

Az újrahasználati központok célja a hulladékkeletkezés csökkentése, az újrahasználati arány növelése mellett a rászorulók szociális megsegítése. A létesítményekben olyan használati tárgyak cserélhetnek gazdát, amelyek korábbi tulajdonosaik számára feleslegessé váltak, de még használhatóak. Az itt leadott tárgyak a csekély tárolási, raktározási díj megfizetését követően elvihetőek bárki számára.

Mi adható le az újrahasználati központokban?

A gyűjtőpontokon mindenféle használati tárgy leadható: bútor, játék, sporteszköz, könyv, konyhafelszerelési és lakberendezési tárgy, babafelszerelés, stb. Egyetlen feltétel, hogy a leadott eszköz használható állapotú legyen, olyan, amely az eredeti funkcióját még maradéktalanul betölti. Tönkrement, használhatatlan tárgyak csak anyaguk szerint, hulladékként helyezhetőek el a kijelölt hulladékudvarokban. - hívja fel a figyelmet az FKF Zrt.

Elérhetőségek

A fővárosban jelenleg két helyen működik újrahasználati központ:
- Budapest XV. kerület Károlyi Sándor utca 166.
- Budapest XVIII. kerület Besence utca 1/A.

Nyitvatartás: Hétfőtől szombatig 8 és 20 óra között. 

További információk >>>

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kiránduló helyek

Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kirándulóhelyek

Karácsony gondolatán, nincs az a fényár, amitől besokallnék, még ha az egész ország egy csillogó villogó nagy meseházzá öltözne, én azt is gyönyörűnek látnám. Lassan a porták ünnepi kivilágításba borulnak, ám vannak, akik igazán kiemelkedő módon öltöztetik fel házaikat, és turistalátványossággá növik ki magukat kicsik és nagyok örömére egyaránt.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére