Jelenlegi hely

„Stand strong! – Maradj erős!” – Nick Vujicic előadásai Budapesten

Nick Vujicic, a karok és lábak nélkül született motivációs tréner március 13-án a diákoknak és az egyetemistáknak is külön előadást tart Budapesten.

„A bántalmazás, az erőszak mindig abból ered, hogy valaki azt hiszi, fontosabb a másiknál. Pedig minden ember egyformán értékes és nagyszerű, úgy, ahogy van.” (Nick Vujicic)

2023. március 13-án, hétfőn, délelőtt 11h-tól, Nick Vujicic, a karok és lábak nélkül született motivációs tréner a Nem Adom Fel Alapítvány meghívására, újra Budapesten, a Papp László Sportarénában tart előadást, általános és középiskolás diákok számára. A programra az iskolák tudnak jelentkezni.

Újdonságként ugyanezen a napon, azaz március 13-án, hétfőn, délután 14:30-tól Nick Vujicic az Egyetemistáknak külön tart előadást a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen - Ludovika Arénában. Erre az előadásra csak diák illetve pedagógus igazolvánnyal lehet belépni.

A programra regisztráló egyetemistáknak lehetősége lesz előzetesen, tabuk nélkül megfogalmazott kérdéseket elküldeni az előadó számára, amelyeket Nick a helyszínen megválaszol.  

Az előadások témája:

  • Hogyan befolyásolhatod sorsod alakulását?
  • Vállalod-e a felelősséget döntéseidért?
  • Mi a motivációd?
  • Hogyan hatsz a környezetedre?

Emellett téma lesz a bullying és cyberbullying, amely nem ismeretlen a mai tinédzserek számára, hiszen csak a magyar tizenévesek 85 százaléka már legalább egyszer megtapasztalta az iskolai bántalmazást, ami gyakran az online térben is folytatódik a közösségi média felületein.

Nick Vujicic magyarországi tartózkodása idén is több napos. Előadássorozatának első állomásaként, 2023. március 11-én, szombaton, 19h-tól az evangélium örömüzenetét fogja hirdetni szintén a Papp László Arénában. A szombati program főszervezője az Ez az a nap!, amely a programot a Nem Adom Fel Alapítvánnyal közösen valósítja meg.

„Egyenlők vagyunk és szükségünk van egymásra. A világon a problémák ott kezdődnek, hogy valaki azt hiszi, hogy fontosabb a másiknál. Ez a magatartás először otthon jelenik meg, azután az iskolában és beszivárog mindenhová. Remélem, megakadályozhatjuk ennek a terjedését. Bátornak kell lennünk, nem szabad félni a kudarcoktól, mert azokból tanulunk” (Nick Vujicic)

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Válogatott segítség a nehéz napokra – válassz könyvet pszichológusi ajánlással

Válogatott segítség a nehéz napokra – válassz könyvet pszichológusi ajánlással

Egyre többen keresnek kapaszkodót a hétköznapi stressz, a bizonytalanság, a szülői kihívások vagy akár a belső feszültségek feldolgozásához – legyen az egy jó könyv, egy segítő társasjáték, ilyenkor jól jön egy megbízható forrás, ahol valódi szakértelemmel válogatták össze az ajánlatokat. Mostantól ilyen hely a Mindwell Pszichológiai Webshop is.
Fagyi napja: idén se hagyd ki!

Fagyi napja: idén se hagyd ki!

Az Élmény és Szakértelem Alapítvány idén is május 8-án rendezi meg a Magyar Fagylalt Napját. A csatlakozott cukrászdák és fagylaltozók 50%-os akció keretében várják a fagyi szerelmeseit. A kedvezményes fagyiár legalább 4 különböző fagylaltízre és az ezekből vásárolt összes gombócra vonatkozik.
Maxoljuk ki a kávézást!

Maxoljuk ki a kávézást!

Gratulálunk mindenkinek, aki sikeresen teljesítette a nagy húsvéti kihívást: takarítás, sütés-főzés, dekorálás, ajándékvásárlás, bájolgás a rokonokkal. És arra gondoltunk, a tipikus háziasszonynak most pont úgy hiányzik valami jó kis háztartási hack, mint egy nekifutásból hátbavágás. Így a héten arra adunk tippeket, hogyan találhatunk több élvezetet a hétköznapok legegyszerűbb élvezetében: a kávézásban. Mert kávézni jó, pláne, ha valaki szereti.
A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

Nálatok sem csúszik le a kötelező olvasmány, mint kerék az olajos lejtőn? Nem véletlen! Megváltozott a gyerekeink agya a miénkhez képest: nem is egy területen és nem is keveset. Csak az elvárások nem változtak. 

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére