Jelenlegi hely

Rutkai Borival és az Alma együttessel zárul az idei Gyerek Sziget

Ezen a hétvégén bezárulnak a  Generali Gyerek Sziget kapui, de még június 22-23-án mindenki jól megmártózhat a mesék, a játékok és a kalandok birodalmában. A záró hétvégén fellép a Rutkai Bori Band és a Kiskalász, lesz Minimax fesztivál és az összes kedves helyszín is várja a gyerekeket és az egész családot egy utolsó, ingyenes nagyjátékra. 

Végéhez közeledik az egy hónapon át tartó gyerekzsúr, de még az utolsó hétvége is tartogat meglepetéseket és kipróbálni való új játékokat. 

A Generali Nagyszínpadon Rutkai Bori és bandája zendít rá szombaton, utánuk pedig az Aranyszamár Bábszínház varázsolja a színpadra Pom Pom-ot és barátait. Vasárnap az „end showról” a Minimax fesztivál gondoskodik: lesz Kicsi Gesztenye Klub, fellép az Apacuka, a Mintapinty, Bíró Eszter és az Alma együttes is garantáltan megénekeltet mindenkit. 

Vajon mit kell tudni a hiúzról? És hogyan lehet kirándulás közben megfigyelni egy mókust vagy a kertben egy arra tévedt sünit? A Vadonleső program interaktív természetismereti játékával tanítja meg a gyerkőcöknek, mit érdemes tudniuk a vadon élő védett állatok és növények megőrzéséről, de az év emlőséről, a titokzatos hiúzról is sok érdekesség kiderül. A Gyerek Paradicsom az NKM támogatásával helyszínen a Vadonlesőn túl a Magtól magig programon tanulhatnak még a kicsik a környezetükről, arról, hogy miért is jó, ha ilyen sokféle növény van, és miért kell megőriznünk őket. A rengeteg tudás mellett pedig a Vakáció játékgyárból saját maguk által készített kincseket is hazavihetnek: gyurmasütit gyúrhatnak, játékká változtathatják a tojástartót, a WC gurigát, sőt a krumplit is!

A Kézműves Palotába is érdemes lesz betérni saját gyártmányú kincsekért: ezen a hétvégén többek közt a habkarton építészetet lehet kipróbálni, de a Cserkésztábor is várja még az alkotni vágyókat. Szintén a táborban tör ki a számháború, végig lehet menni az akadálypályán és a lurkók kedvenc meseszereplőiknek is segíthetnek a Meseerdőben. 

Kukutyinba is el lehet utazni a Hajógyári-szigeten: itt régi mesterségekkel lehet megismerkedni és segíteni a takácsnak, a csizmadiának és a többi mesternek, hogy megtalálja a szélvihar által elhordott cégérét.

Apropó utazás! A Történelmi Játszótér Azok a 80-as évek / Rendszerváltósdi játéka időgépként repít vissza 30 évvel korábbra, ahol egy szórakoztató, családi társas vetélkedő formájában mindenki felidézheti, milyen volt, amikor sms és chat üzenetek helyett a gyerekek cédulákkal üzentek a szüleiknek és külföldi nyaralás híján csak a közeli játszótérre kirándult a család. Lesz úttörőgombóc, korabeli pénzek és  korabeli ajándékok is. 

A kis szakácsoknak a Kerek Perec a Nők Lapja Gyerek támogatásával sátornál a helyük, ahol kipróbálhatják milyen konyhatündérként egy étteremben tevékenykedni. Itt bárki lehet látványos tortákat faragó cukrász, sztárséf vagy ügyes pincér! 

Aki még mindig bírja szusszal, a No Comment Tánctanoda vidám koreográfiáival mozgathatja ritmusra kiscipőit a Mozgás Akadémián, beiratkozhat a Rippel Brothers akadémiájára, Ronaldóként rúghatja a labdát a Foci-szigeten vagy a Tour de France egyik versenyzőjének képzelheti magát a Bringás Kalandparkban.

Amíg a gyerekek játszanak, a szülők ezen a hétvégéjén utoljára vehetik igénybe a Generali Szűrőbusz ingyenes vizsgálatait is, hogy mindenki egészségesen merülhessen bele a nyárba. Tehát ezen a hétvégén is irány a Gyerek Sziget, hogy élményekkel megpakolva búcsúztathassuk az egy hónapon át tartó gyereknapot. Bővebb info: www.gyereksziget.hu.

- Budapestimami - 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Állati és környezetvédelmi világnapok, jeles napok

Állati és környezetvédelmi világnapok, jeles napok

A pingvin-tudatosság napja vagy a Nemzetközi Fókavadászat-ellenes Nap ismerős? Bizony a Madarak és fák napja mellett több tucatnyi, a növény- és állatvilággal kapcsolatos világnap és jeles nap létezik. Összegyűjtöttük őket, segíthet a pedagógusok óvodai, iskolai munkájában de éppúgy egy otthoni beszélgetés elindításában.
Péntek 13.: A szerencsétlen nap, ami valójában a női energia ünnepe

Péntek 13.: A szerencsétlen nap, ami valójában a női energia ünnepe

A péntek 13 sokakban még ma is óvatos kíváncsiságot vagy akár szorongást kelt. Mintha egy különös, sűrű energia lengené körbe ezt a napot — és talán valóban így van, csak éppen nem úgy, ahogy a modern babona sugallja.
Böjt és női ciklus: hogyan böjtöljünk úgy, hogy ne terheljük túl a testet?

Böjt és női ciklus: hogyan böjtöljünk úgy, hogy ne terheljük túl a testet?

A böjt fogalma sokakban éles megvonást, szigorú szabályokat és külső elvárásokat idéz fel. Régi idők öröksége, amikor a test „fegyelmezése” még erénynek számított. A női test azonban sosem ebben a logikában működött. A női test nem sík, nem egyenletes, nem egyféleképpen reagáló rendszer. Hullámzó, áramló, ciklikus. Változik, finomodik, jelez, kér. Éppen ezért a böjt — ha valóban jót akarunk vele — nem válhat uniformizált szabályrendszerré. Csak akkor működik, ha figyelembe veszi a ciklusunkat, mert a női test más-más szakaszokban mást kíván, másképp terhelhető, másképp reagál a megvonásokra.
Szerencsés vagy szerencsétlen? Miért péntek és 13?

Szerencsés vagy szerencsétlen? Miért péntek és 13?

Lehet balszerencsés vagy a legszerencsésebb szám, attól függ, honnan nézzük. A világ egyik legismertebb babonája, de hogyan lett az?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére