Jelenlegi hely

Próbáld ki az utazó barlangot!

Az ország leghosszabb barlangjában, a Pál-völgyi barlangban a meseszerű cseppkövek, különleges szikla-alakzatok évezredek óta változatlan világában látogathatunk. Júliusban a gyerekek kipróbálhatják a "barlangászatot" és egy új játszótér is várja őket.

Újdonságok gyerkeknek

A Pál-völgyi barlang mellett július 14-től minden hétköznap (hétfő kivételével) 13:00-16:00 között a bátor kis látogatók kipróbálhatják, hogyan birkóznának meg egy szűk, kanyargós barlangi járat nehézségeivel. Az utazó barlang július végéig kipróbálható a belépőjegy bemutatásával. Ajánlott korosztály: 5-12 éves korig.

Barlangos játszóteret adtak át júniusban, a legkisebbek már birtokba is vették.

A Pál-völgyi-barlang

Hazánk leghosszabb barlangja leginkább cseppköveiről lett nevezetes, bár igazából sokkal jellemzőbbek rá a magas, hasadékszerű folyosók, a nagy szintkülönbségek, és a hévizek által kioldott gömbszerű oldásformák. 500 méteres, megújult túraútvonala sok izgalmat tartogat. 

A barlang június 20-tól újra látogatható. A barlangi túrákon való részvétel feltétele a szájat és orrot eltakaró eszköz (például orvosi maszk vagy sál) viselése, ez alól kivételt jelentenek a hatodik életévet be nem töltött kiskorúak.

A Pál-völgyi-barlangot 1904-ben fedezték fel egy, a Szépvölgyi út mellett található, ma már felhagyott kőfejtőben. Ekkor egy néhány száz méteres, igen szép szakaszt tártak fel belőle, amit hamarosan látogathatóvá is tettek. A folyamatos kutatásnak köszönhetően a Pálvölgyi-Mátyáshegyi-barlangrendszer és a Hideg-lyuk - Harcsszályú-barlang "összekötésével" a barlangrendszer mára ismert járatainak hossza így érte el a 29 kilométert, amivel ma Magyarország leghosszabb barlangja. (Hosszabb az Aggtelek-Jósvafői Baradla- és a hozzátartozó, szlovákiai Domica-barlangnál is).

A kiépített túraútvonal a legjellegzetesebb szakaszokon vezeti végig a látogatót. A barlangtúra során változatos cseppköveket, gömbszerű hévizes oldásformákat, csillogó kalcitkristályokat, és ősi kagylólenyomatokat csodálhatunk meg.

A barlangban egész évben 11°C a hőmérséklet, nyáron ezért érdemes kissé melegebben felöltözni. Kényelmes túracipő viselése ajánlott. A barlang némely szakaszán meredek lépcsőkön vezet az út, ezért a látogatás 5 éves kor és 105 cm alatt nem engedélyezett.

Megközelítés:
A barlanghoz a Kolosy térről induló 65-ös autóbusszal juthatunk el, melyről a Pál-völgyi-cseppkőbarlang megállóban leszállva a balra lévő kőfejtőbe kell lesétálni.

Nyitva tartás:
Egész évben, keddtől vasárnapig. A túrák óránként indulnak – első túra: 10.15, utolsó túra: 16.15.

1025 Budapest, Szépvölgyi út 162.

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére