Jelenlegi hely

Nem csonka, csak egyszülős

Magyarországon körülbelül 300 ezer családból hiányzik az egyik szülő. Az egyszülős családban nevelkedő több mint félmillió gyerek speciális környezetben nő fel, ezért sokszor speciális igényei vannak. Számukra kerestek megoldásokat, hazai és nemzetközi jó gyakorlatokat a szakemberek a művészetpedagógia módszereivel az Egyedülálló Szülők Klubja Alapítvány és a Ludwig Múzeum közös szervezésében rendezett konferencián.

"Az egyszülős családok története szinte mindig traumával kezdődik, és ez a trauma még fokozottabban érinti a gyerekeket, akik a szülőkkel ellentétben csak elszenvedik ezt a helyzetet. A Mosolygó művészet konferencia kiemelt célcsoportja azok az egyszülős családok, ahol a család annak ellenére – de legtöbbször éppen azért – bomlik fel, mert még nagyobb szükség lenne az együttműködésre: mert a gyerek valamilyen betegséggel, fogyatékossággal él" – vezette fel a programot Nagy Anna, az Egyedülálló Szülők Klubja Alapítvány elnöke.

Gyermeket egyedül nevelni nem könnyű feladat. Ám azokra a családokra, ahol sérült gyermek születik, sokszor még nagyobb próbatétel nehezedik, melyet néha nem is bír ki a kapcsolat.

Az "Egyedülálló vagy páratlan?" címet viselő projekt elsősorban ezekre az egyszülős családokra koncentrál. Számukra mutattak be hazai és nemzetközi jó gyakorlatokat, módszereket a konferencia előadói. A szakemberek a zeneterápia, művészetterápia, a közös alkotás, a mesék és a színek világának, a kreatív játék, a dráma- és múzeumpedagógia széles tárházát vonultatták fel és több évtizedes tapasztalataikat osztották meg a résztvevőkkel. A zene pozitív pszichológiai és fiziológiás hatását egy norvég zeneterápiás alapítvány, a „Culture Breaks Borders” mutatta be.

A szakmai konferencián családsegítő, gyermekekkel foglalkozó civil és állami szervezetek képviselői vettek részt, akik a napi gyakorlatba is átültethetik a hazai és külföldi tapasztalatokat. A programsorozat egy tanulmánykötettel zárul majd, amelyek tovább segítik majd a hazai szakemberek munkáját.

A projekt a Norvég Alap 30 ezer eurós támogatásával valósul meg.

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére