Jelenlegi hely

Manna suli iskolás lányok számára

Máris nagy az érdeklődés arra az idén indult edukációs programra, amelynek fő témája a kamaszkori változások, a serdülőkor, a nővé válás, a pattanásos bőrtől a menstruációig. A 12-13 éves lányok számára kidolgozott Manna Suli tavasszal indult, két hónap alatt 120 iskoláshoz jutott el.

Az ősszel folytatódó előadásokon a lányok nyíltan és bátran kérdezhetnek az őket érintő témákról.

A cél a serdülőkori átalakulások természetessé tétele egy gátlásos és gyakran információhiányos korosztály számára. A program létrehozója a következő generáció tudatos nevelésében elköteleződő Manna Natúr Kozmetikum.

A sorozat állandó előadója Hoppál Bori, az ismert testtudat-oktató, aki közel 15 éve aktív ezen a területen. „A kamaszok gátlásosak és bizonytalanok, kevés hiteles választ találhatnak az interneten vagy korcsoportjukban életük nagy kérdéseire. A Manna Suli című program alapvető célja, hogy őszinte és nyílt beszélgetést kezdeményezzen a kamaszkori változások látható és érezhető jeleiről” mondta el Hoppál Bori. „Az előadásokon szóba kerülnek a változások okai, a lelki folyamatok és a természetes, ideáloktól mentes szépség is. A testi érés egyik mérföldköve a pubertáskor, ami természetes fejlődési krízissel jár. Ebben a krízisben nyújt nélkülözhetetlen segítséget az a személyes tanácsadás, amelyet a Manna Suli visz el az iskolákba.”

A program második részében a Manna Natúr Kozmetikum képviselője tart előadást a tudatos bőrápolásról. Varga-Darabos Andrea, a Mannaszappan alapítója azt reméli, hogy a Manna Suli megkönnyíti a lányok számára a felnőtté válás útját. „Ez tulajdonképpen egy beavatás, egy női kör, ahol megvitatjuk a lányokkal, a testükkel és a lelkükkel kapcsolatos olyan kérdéseket, amelyeket nem szívesen beszélnek meg sem otthon, sem az osztályfőnöki órán. A program idén áprilisban indult, az első két hónapban összesen négy budapesti iskolában fogadtak bennünket. Lelkesedésünket megerősítette, hogy számos pozitív visszajelzés érkezett hozzánk a résztvevő intézményekből, a pedagógusoktól, iskolaigazgatóktól, szülőktől és gyerekektől arról, hogy ez a találkozás mennyi új információval szolgált, mennyire más megvilágításba helyezi a nővé válás, a testtudatosság és a testápolás kérdését és mennyire más szemléletmódot közvetít, mint amit eddig megszokhattunk”– mondta el Varga-Darabos Andrea.

A program szeptembertől folytatódik, a tervek szerint év végéig további 6 iskolát látogatnak meg az előadók. A hosszú távú cél az, hogy a Manna Suli minél több általános iskolába eljusson.

Forrás: http://civilhirugynokseg.hu/manna-suli-iskolas-lanyok-szamara/

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére