Jelenlegi hely

Lendítsd mozgásba a várost! - Utcalimpia Budapesten

2016. október 1-én, szombaton 10-20 óráig Budapest Urban Games elnevezéssel utcalimpiát rendeznek a fővárosban. Egy nap, amatőröknek, profi sportolóknak, de elsősorban a főváros lakóinak!

Gyere ki és játsszuk le, Budapest! – hívnak a szervezők a város "legurbánusabb sporteseményére", akik négy helyen négy sportágban várják a jelentkezést. A nevezés és a részvétel  valamennyi számban ingyenes. A kezdeményezés a Főváros és a BVA Budapesti Városarculati Nonprofit Kft. által szervezett és a Budapest 2024 által támogatott rendhagyó sportesemény, melynek célja a városi sportolás népszerűsítése és a helyi sportközösségek támogatása. Idén budapesti sportközösségek mérik össze erejüket a város különböző pontjain olyan helyszíneken, amelyeket eddig kikapcsolódásra vagy közlekedésre használtunk, legyen az egy belvárosi utca, turisztikai látványosság vagy elhagyott telek.

 

Lendítsd mozgásba a családot! - A Budapest Urban Games 2016 a Te játékod: budapesti, sportos és vidám

A közösségi sport örömeinek a családoddal együtt is részese lehetsz! Jelentkezzetek és szerezzétek meg a legelső utcalimpia érmeit és hirdessétek a sport szeretetét! Vegyétek rá a gyerekeket, hogy mutassák meg: milyen jól futnak, kerékpároznak, pingpoznak, s drukkoljatok nekik a helyszínen, ahol rengeteg meglepetés vár majd.

Nevezés:
http://budapesturbangames.hu/nevezes/

Verseny időpontja:
2016. Október 1. 10:00 - 14:00 Budapest, Klauzál térről indulva és érkezve a VII. kerület utcái (kb. 7km)

Futóverseny a Madách tértől a Klauzál térig, rendhagyó pályaútvonalon, az ismert Nokia játék mintájára, kígyózó vonalvezetéssel.

Helyszíni nevezés szabad helyek függvényében lehetséges. Ha biztosra akarsz menni, javasolják az online előnevezést!
Online előnevezéssel helyszíni regisztárció szükséges, minden esetben! 2016. október 1. 8:00-9:30 között.

Programok és helyszínek

Grund Foci Bajnokság - Klauzál tér:
A grund foci érzés felelevenítése kerületi pályákon: belvárosi helyszínen kialakított bajnokság 4+1 fős csapatok részére. Nagykövetek: Vincze Ottó, Moldován Krisztián

Urban Bike Verseny - Citadella sétány:
Kerékpárverseny városi tekerőknek, futároknak, versenyzőknek, fanatikusoknak több kategóriában saját és MOL Bubi kerékpár segítségével! Nagykövetek: Benkó Barbi, Ábrók Norbi

Snake Run Futóverseny - Klauzál tér - VII.kerület utcái:
Futóverseny a Klauzál térről indítva, rendhagyó pályaútvonalon, az ismert Nokia játék mintájára, kígyózó vonalvezetéssel.
Nagykövetek: Bartucz Bori, Markocsán Sándor

Pingpong Verseny - Klauzál tér:
Az asztalitenisz szerelmesei kipróbálhatják egyesben és párosban is a pingpong újragondolt változatát, a TTX-et (Table Tennis X), amely az anyasportág szabályaira épül, de azokat rendkívül „lazán" alkalmazza. Nagykövet: Póta Georgina

  • futás 10:00-14:00 (VII. kerület)
  • foci 11:00-18:00 (Klauzál tér)
  • bicikli 11:00-20:00 (Citadella)
  • pingpong 10:00 - 18:00 (Klauzál tér)
  • longboard 11:00-14:00 (Citadella - Szirtes út)
  • streetworkout 10:00-16:30 (Madách tér)

További információk: budapesturbangames.hu

Forrás: budapesturbangames.hu

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére