Jelenlegi hely

Kulturális Örökség Napjai – Ingyenes épületlátogató hétvége

A Kulturális Örökség Napjain, szeptember 21-22-én olyan épületekbe is bejuthatunk, ahová márskor nem lenne lehetőségünk. Titkos kertek, különleges épületek nyitják ki kapuikat, az épületbejárások mellett városi séták, koncert és workshop is lesz. 

A Kulturális Örökség Napjai önkéntes alapon szerveződő, tízezreket megmozgató, jó hangulatú programjai minden évben azt mutatják, hogy műemlékeink nem halott, muzeális jellegű épületek, hanem az életünk szerves részei, színhelyei, emlékeink őrzői, identitásunk alkotóelemei.

Fennmaradásuk érdekében azonban elengedhetetlen, hogy szeressük, gondozzuk, karbantartsuk, méltó módon használjuk őket és megfelelő tisztelettel, szakértelemmel nyúljunk hozzájuk.

Az idei téma: Utak-kapcsolatok-hálózatok

A 2024-es év központi témája Európa-szerte az utak-kapcsolatok-hálózatok, amely a közlekedéshez kapcsolódó helyszínek bemutatása mellett arra is remek lehetőséget teremt, hogy a kulturális vagy éppen vallási kapcsolatokat térképezzük fel, mutassuk be.

Van-e lenyomata például egy-egy népcsoport, egy-egy társadalmi osztály vagy akár egy-egy szakma sajátos építészetének? Vannak-e különleges építészeti/tájépítészeti jegyei egy-egy tájegységnek? Nyomon követhető-e, merre felé telepedett megy egy-egy népcsoport és hogy meddig jutottak el tagjai a történelem során? Felfedezhető-e egy-egy település épített örökségében, mely részén milyen társadalmi rétegek vagy éppen nemzetiségek éltek? 

Ízelítő a 40 budapesti helyszínből:

  • Országház és Kossuth Lajos tér
  • Sándor-palota
  • Rudas Gyógyfürdő és Uszoda
  • Földalatti Vasúti Múzeum
  • Magyar Fotográfusok Háza - Mai Manó Ház
  • Fővárosi Törvényszék
  • Széchenyi Gyógyfürdő és Uszoda
  • Lipták villa
  • Ráth-ház
  • Sonnenberg-ház
  • Tündérpalota - Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum
  • Nemzeti Közszolgálati Egyetem
  • Japánkert, XIV. ker.

További infó és részletes program

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére