A Kulturális Örökség Napjai önkéntes alapon szerveződő, tízezreket megmozgató, jó hangulatú programjai minden évben azt mutatják, hogy műemlékeink nem halott, muzeális jellegű épületek, hanem az életünk szerves részei, színhelyei, emlékeink őrzői, identitásunk alkotóelemei.
Fennmaradásuk érdekében azonban elengedhetetlen, hogy szeressük, gondozzuk, karbantartsuk, méltó módon használjuk őket és megfelelő tisztelettel, szakértelemmel nyúljunk hozzájuk.
Az idei téma: Utak-kapcsolatok-hálózatok
A 2024-es év központi témája Európa-szerte az utak-kapcsolatok-hálózatok, amely a közlekedéshez kapcsolódó helyszínek bemutatása mellett arra is remek lehetőséget teremt, hogy a kulturális vagy éppen vallási kapcsolatokat térképezzük fel, mutassuk be.
Van-e lenyomata például egy-egy népcsoport, egy-egy társadalmi osztály vagy akár egy-egy szakma sajátos építészetének? Vannak-e különleges építészeti/tájépítészeti jegyei egy-egy tájegységnek? Nyomon követhető-e, merre felé telepedett megy egy-egy népcsoport és hogy meddig jutottak el tagjai a történelem során? Felfedezhető-e egy-egy település épített örökségében, mely részén milyen társadalmi rétegek vagy éppen nemzetiségek éltek?
Ízelítő a 40 budapesti helyszínből:
- Országház és Kossuth Lajos tér
- Sándor-palota
- Rudas Gyógyfürdő és Uszoda
- Földalatti Vasúti Múzeum
- Magyar Fotográfusok Háza - Mai Manó Ház
- Fővárosi Törvényszék
- Széchenyi Gyógyfürdő és Uszoda
- Lipták villa
- Ráth-ház
- Sonnenberg-ház
- Tündérpalota - Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum
- Nemzeti Közszolgálati Egyetem
- Japánkert, XIV. ker.
További infó és részletes program
- Budapestimami -
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges